Pytanie o ilość oleju w 1.7crdi

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
cosmodzik
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 04 lis 2010, 23:35
Czym jeżdzę: kia sportage 1.7 xl

Pytanie o ilość oleju w 1.7crdi

Postautor: cosmodzik » 26 lis 2011, 13:22

Witam
Dzisiaj z czystej ciekawości sprawdziłem ilość oleju na bagnecie. Okazało się, że jest go więcej niż powinno go być. Około 3mm-4mm powyżej górnego limitu( kończy się na połowie literki F(full)). Słyszałem że wzrost oleju w silniku może wynikać z zapchanego filtra cząstek stałych. Z drugiej strony żadna kontrolka mi się nie świeci ani nie mrugnęła. Niestety nie pamiętam ile było oleju na początku. Przebieg mojego sportka to 11000.
Może ktoś z forumowiczów spotkał się z podobna sytuacją.
Nie wiem czy jechać od razu do serwisu czy kontrolować ilość oleju
Będę wdzięczny za podpowiedzi

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Pytanie o ilość oleju w 1.7crdi

Postautor: soul » 26 lis 2011, 13:29

Podstawową zasada jak się odbiera auto jest między innymi sprawdzenie stanu oleju w silniku.
Serwisy często przelewają lub wlewają za mało.
Nie ma kontrolki informującej o wypalaniu sadzy.
Nie spotkałem się w tym typie filtra z tym, że przybywa oleju(ma to związek ze zwiększoną dawką paliwa/ropy która jeśli się nie dopali to przedostanie się do oleju przez uszczelnienia na tłoku.
Sprawdź organoleptycznie jaki jest ten olej, czy nie jest bardzo rzadki i nie śmierdzi ropą.
Jeśli jest ok to znaczy, że masz go za dużo od początku i wypadało by troszkę go odessać.
Obrazek

cosmodzik
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 04 lis 2010, 23:35
Czym jeżdzę: kia sportage 1.7 xl

Re: Pytanie o ilość oleju w 1.7crdi

Postautor: cosmodzik » 26 lis 2011, 15:23

OK, śliczne dzięki za podpowiedź , spróbuję odessać nadmiar oleju i go obwąchać :).
Jednak i tak będę się bacznie przyglądał czy nie rośnie jego ilość w silniku.
Śliczne dzięki

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Pytanie o ilość oleju w 1.7crdi

Postautor: kijaS » 26 lis 2011, 16:11

Jeżeli jeździsz na krótkich dystansach, to przy DPFie takie zjawisko, przybywania oleju, może być normą. Tak jak napisał soul, jest to związane z przedostawaniem się nadwyżki paliwa do oleju. W takim przypadku należy skrócić okres pomiędzy wymianami oleju do 15tys km. Nie wiem jak jest w tym konkretnym silniku, ale niektóre mają na bagnecie jeszcze dodatkowe pole (powyżej Full) w którym wzrost poziomu oleju jest bezpieczny.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Keithtes

Sitemap