GŁOŚNIEJSZA PRACA 2.0 BENZ

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
marcin112
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 29 sty 2011, 13:41
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC4x4

GŁOŚNIEJSZA PRACA 2.0 BENZ

Postautor: marcin112 » 25 paź 2011, 14:58

WITAM MAM OD PONAD ROKU 2.0 LITROWĄ KIA-NKE. JEST WSZYSTKO OK, ALE WYDAJE MI SIĘ, ŻE CHYBA ZNACZNIE GŁOŚNIEJ PRACUJE NIŻ JESZCZE NIE TAK DAWNO. MOŻE TO TYLKO ZŁUDZENIE, ALE JEŚLI KTOŚ MA (MIAŁ) TAKI PROBLEM TO PROSZĘ O RADĘ. :niewiem: POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: GŁOŚNIEJSZA PRACA 2.0 BENZ

Postautor: kasia_mm » 25 paź 2011, 16:06

może po prostu jest zimniej po nocy i auto dłużej się rozgrzewa no i głośniej na początku pracuje? cały czas Ci tak głośniej daje czy tylko po odpaleniu? i doprecyzuj prosze bo w opisie masz 2.0 crdi czyli diesla a pytasz o benzynkę :) ja np na początku wogóle silnika nie słyszałam - bo za głośno słuchałam muzy ale jak chłopaki zaczęli pisać o stukach w zawieszeniu - radio poszło w dół z głośnościa i w końcu uslyszałam jak motor pracuje ;)
moja benzynka na razie zasadniczo tak samo z pracą silnika:)

Awatar użytkownika
selva
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 23 lis 2010, 11:10
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 benzyna maści brąz 'M'

Re: GŁOŚNIEJSZA PRACA 2.0 BENZ

Postautor: selva » 25 paź 2011, 20:19

2.0 CVVT się robi głośne, kiedy się na 3 biegu wyprzedza przy np 130km/h :devil:
_________________
Brązowy Sportage III 2.0 CVVT 4x4
_________________

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: GŁOŚNIEJSZA PRACA 2.0 BENZ

Postautor: kijaS » 25 paź 2011, 22:43

Chyba faktycznie ma kolega głośniejszy samochód, bo strasznie krzyczy
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: GŁOŚNIEJSZA PRACA 2.0 BENZ

Postautor: wentyl » 25 paź 2011, 23:48

Głośniej na wysokich obrotach czy na wolnym biegu? Jeszcze niedawno było cieplej i marcin112 jak i inni zapewne jeździli bez włączonej klimy. Przyszła jesień, jest chłodniej i wilgotniej, to i klimatyzacja trochę się wysila. Ma to również swoje przełożenie na decybele słyszalne w kabinie.
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

marcin112
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 29 sty 2011, 13:41
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC4x4

Re: GŁOŚNIEJSZA PRACA 2.0 BENZ

Postautor: marcin112 » 26 paź 2011, 08:18

Nie jest to moje pierwsze auto, w poprzednich nie slyszałem by coś takiego miało miejsce i klima nie ma tu nic do rzeczy. Kia-nka pracuje dużo głośniej zarówno na wolnych obotach i w czasie jazdy, a przy większym dodaniu gazu robi sie naprawde głośno. Auto pracowało bardzo cicho, teraz tak nie jest. Może pogłosze radio, ale czy to jest rozwiązanie?? Dziękuje i pozdrawiam [papa]

ramon
Uzależniony
Posty: 192
Rejestracja: 19 lut 2011, 21:01
Czym jeżdzę: KIA S. V M+Smart 1,6 TGDI 150KM KIA S. III 1,6 GDi 135KM
Lokalizacja: Częstochowa

Re: GŁOŚNIEJSZA PRACA 2.0 BENZ

Postautor: ramon » 26 paź 2011, 18:45

może jakieś małe rozszczelnienie układu wydechowego?
1,6 GDi "L" Techno Orange + pakiet orange + szklany dach

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: GŁOŚNIEJSZA PRACA 2.0 BENZ

Postautor: kasia_mm » 26 paź 2011, 18:59

Marcin chyba jednak podjedz do ASO... w koncu masz auto na gwarancji - niech się martwią co z tym zrobić...

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: GŁOŚNIEJSZA PRACA 2.0 BENZ

Postautor: wentyl » 28 paź 2011, 00:09

Też polecam wizytę w ASO jak tylko coś Cię marcin112 niepokoi w pracy silnika. Lepiej dmuchać na zimne, niż być mądrym Polakiem po szkodzie. A byłeś już na rocznym przeglądzie? Wymieniają wtedy olej, sprawdzają lakier, to i może zajrzą do komory silnika i rury wydechowej w poszuliwaniu źródła hałasu? W mojej kijance silnik jeszcze dość cicho klekocze. Ale ostatnio trochę się zaniepokoiłem, bo (dwukrotnie) jak się trochę rozgrzał, to pociągnęło do kabiny dość nieprzyjemnym zapachem chemicznej spalenizny. Musiałem aż wietrzyć oknami i klimą. Miałem tak kiedyś w Golfie jak mi poszły uszczelki pod głowicą i jeździłem trochę na płynie z chłodnicy :lol: Mam nadzieję, że tm razem to jakiś paproch się przygrzał i poszło przez klime do środka. Oby nic poważnego. A jakość seryjnego audio chyba nie jest aż tak dobra, by zagłuszyć pracę silnika :lol:
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: GŁOŚNIEJSZA PRACA 2.0 BENZ

Postautor: kasia_mm » 28 paź 2011, 08:09

hehhe Wentyl no nie wiem czy taka słaba jest jakosc fabrycznego audio ;) wczoraj sluchalam nowej plyty Red Hotów i uwierz mi nie slyszalam nawet jak mi komorka dzwoni a lezala przy podlokietniku nie podlaczona do glosnomowiacego.... maz malo zawalu nie dostal bo dzwonil i dzwonil a ja nic [zlosnik2]

marcin112
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 29 sty 2011, 13:41
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC4x4

Re: GŁOŚNIEJSZA PRACA 2.0 BENZ

Postautor: marcin112 » 14 lis 2011, 09:42

wiam . byłem w ASO i.... no coż wymienili olej i filtry (jestem zdziwony niską ceną 212zł [ura] ) nie ma już stuków w tylnim zawieszeniu, już się tak nie dławi przy zmianie z1 na 2,ale jeśli chodzi o głośniejszą pracę zaleceniem serwisu jest: "prosimy by pan obserwował czy nie robi się głośniej. Jeśli się pogorszy zapraszamy, będziemy szukać przyczyny. W tej chwili jest jeszcze w normie" Tak sobie myśle ,że auto jednak jest głośniejsze - jeszcze w normie - tylko,że nie bardzo wiedzą co z tym zrobić. Z kia-nki jestem naprawde bardzo zadowolony,a te małe problemy to nie są problemy. takie mają koledzy z vw czy też z mercedesa. za swoje cuda dali 2,3 razy więcej niż my i problemów też mają 2,3 razy więcej. Pozdrawiam [papa]

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: GŁOŚNIEJSZA PRACA 2.0 BENZ

Postautor: mint » 14 lis 2011, 20:48

Jaka cena takie problemy i całe szczęście, mało płacimy i to problemów mało albo małego kalibru, wściekłbym się gdybym musiał zapłacić 150 tysi i miałby mi pęknąć blok silnika [zly2]
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap