Olej mineralny

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
justi_h
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 21 sie 2011, 10:39
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL Biały
Lokalizacja: Warszawa

Olej mineralny

Postautor: justi_h » 28 sie 2011, 23:27

Słyszałem o tym że silniki w kia zalewane są fabrycznie olejem mineralnym , dwie osoby z kia mi to potwierdziły zalecili mi osobiście że bym wymienił ten olej po max 2000 km , niby wszystkie silniki są dotarte a ten olej mineralny był wlewany w celu docierania , dla mnie też jest to nie do rzeczne .... dla swojego spokoju zapobiegawczo zmieniłem olej na nowy po ok 2000 na 5W-30 i zapomniałem o temacie...aaa jeszcze dodam że po powrocie do domu coś mnie tknęło że by sprawdzić poziom oleju na bagnecie .
.i co widzę? :shock: 2 cm powyżej max poziomu ....co za debil wlewał mi ten olej [zly2] ściągnąłem olej cienką rurką przez otwór bagnetu do 3/4 poziomu max i teraz zapomniałem o temacie...nie nie jeszcze najważniejsze to to że do mojego silnika wchodzi 5.2l oleju więc kupiłem 6l , mechanik po skończonej robocie oddał mi 1.2l oleju a powinien 0.8l , zakładając że przelał poziom maksymalny o 2 cm powinno tego oleju zostać jeszcze mniej.....przypuszczam że nie spuścił całego oleju dlatego znaczna ilość mu została i jeszcze [wyedytowano] wlał za dużo i to sporo ale nic tam sam sobie wyrównałem poziom pomyślałem że nic się nie stanie jak trochę zostało trochę to przypuszczam że ok 0.7l ,,....dzisiaj się dowiedziałem że olej mineralny nie miesza się z syntetycznym powstaje jakaś reakcja co jest niebezpieczne dla silnika i może spowodować jego uszkodzenie , wcześniej w jakimś poście napisałem ze wiem o jednym przypadku gdzie padł silnik 1.7 crdi a teraz dodam że osoba ta której się to przytrafiło stwierdziła że przyczyną był olej dobrze się wszystko skoczyło teraz ma nowy silnik.....olej ie może spowodować uszkodzenia silnika ale zmieszanie syntetycznego z mineralnym już tak.....wiec jesli jest to prawdą że w naszych silnikach fabrycznie jest olej mineralny to dopilnujcie osobiście żeby został całkowicie zlany przed wymianą na syntetyk....

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Olej mineralny

Postautor: soul » 29 sie 2011, 08:59

Urban legend :smirk:
Po drugie za słownictwo otrzymujesz ostrzeżenie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio_s40
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:54
Czym jeżdzę: Kia SPORTAGE 1.7CRDI FUSION (WD)

Re: Olej mineralny

Postautor: Bodzio_s40 » 02 wrz 2011, 21:19

justi_h pisze:Słyszałem o tym że silniki w kia zalewane są fabrycznie olejem mineralnym , dwie osoby z kia mi to potwierdziły zalecili mi osobiście że bym wymienił ten olej po max 2000 km , niby wszystkie silniki są dotarte a ten olej mineralny był wlewany w celu docierania , dla mnie też jest to nie do rzeczne .... dla swojego spokoju zapobiegawczo zmieniłem olej na nowy po ok 2000 na 5W-30 i zapomniałem o temacie...aaa jeszcze dodam że po powrocie do domu coś mnie tknęło że by sprawdzić poziom oleju na bagnecie .
.i co widzę? :shock: 2 cm powyżej max poziomu ....co za debil wlewał mi ten olej [zly2] ściągnąłem olej cienką rurką przez otwór bagnetu do 3/4 poziomu max i teraz zapomniałem o temacie...nie nie jeszcze najważniejsze to to że do mojego silnika wchodzi 5.2l oleju więc kupiłem 6l , mechanik po skończonej robocie oddał mi 1.2l oleju a powinien 0.8l , zakładając że przelał poziom maksymalny o 2 cm powinno tego oleju zostać jeszcze mniej.....przypuszczam że nie spuścił całego oleju dlatego znaczna ilość mu została i jeszcze [wyedytowano] wlał za dużo i to sporo ale nic tam sam sobie wyrównałem poziom pomyślałem że nic się nie stanie jak trochę zostało trochę to przypuszczam że ok 0.7l ,,....dzisiaj się dowiedziałem że olej mineralny nie miesza się z syntetycznym powstaje jakaś reakcja co jest niebezpieczne dla silnika i może spowodować jego uszkodzenie , wcześniej w jakimś poście napisałem ze wiem o jednym przypadku gdzie padł silnik 1.7 crdi a teraz dodam że osoba ta której się to przytrafiło stwierdziła że przyczyną był olej dobrze się wszystko skoczyło teraz ma nowy silnik.....olej ie może spowodować uszkodzenia silnika ale zmieszanie syntetycznego z mineralnym już tak.....wiec jesli jest to prawdą że w naszych silnikach fabrycznie jest olej mineralny to dopilnujcie osobiście żeby został całkowicie zlany przed wymianą na syntetyk....


te 2 cm to nic-kazdy silnik ma rezerwe i ponad i tyle nie zaszkodzi.
Co do mieszalnosci to nie ma problemu,wszystko sie miesza z wszystkim a zwlaszcza takie ilosci.
Jak bym mogl tez bym Tobie dal ostrzezenie!!

justi_h
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 21 sie 2011, 10:39
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL Biały
Lokalizacja: Warszawa

Re: Olej mineralny

Postautor: justi_h » 04 wrz 2011, 12:17

Bodzio_s40 pisze:te 2 cm to nic-kazdy silnik ma rezerwe i ponad i tyle nie zaszkodzi.
Co do mieszalnosci to nie ma problemu,wszystko sie miesza z wszystkim a zwlaszcza takie ilosci.
Jak bym mogl tez bym Tobie dal ostrzezenie!!


Widzisz co mechanik to inna szkoła , ty twierdzisz że można mieszać a inni mówią że absolutnie nie,jest masa artykułów na ten temat ,tak na szybko znalazłem to..
http://www.motofakty.pl/artykul/oleje_s ... ierac.html

twierdzisz że przelanie oleju niema znaczenia bo ma rezerwę i w niczym nie szkodzi....proszę bardzo przeczytaj to sobie...
http://www.motofakty.pl/artykul/ile_ole ... lniku.html

a jak już zabrałeś głos w tym temacie to przedstaw jakiś artykuł a nie tylko swoje słowo,,,z chęcią dowiem się czegoś więcej, ja nie jestem mechanikiem mówię to co słyszałem lub przeczytałem i dlatego pewne tematy poruszam na forum nawet co dla niektórych wydają się trywialne...

OxBown
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 28 wrz 2011, 15:49
Czym jeżdzę: Kawasaki z750, Sportage 1,6 GDI XL

Re: Olej mineralny

Postautor: OxBown » 05 paź 2011, 21:41

odbiegne od tematu, ale za jakie slownictwo dostal ostrzezenie??

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Olej mineralny

Postautor: RobaL » 05 paź 2011, 22:22

Pewnie za kutasa, choc to taka piekna staropolska ozdoba [hihihi]

OxBown
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 28 wrz 2011, 15:49
Czym jeżdzę: Kawasaki z750, Sportage 1,6 GDI XL

Re: Olej mineralny

Postautor: OxBown » 06 paź 2011, 00:27

[wyedytowano] — w XVII–XVIII-wiecznej Polsce chwost na końcu sznura, przypinanego do pasa jako element dekoracyjny. Często stanowił dolne wykończenie co bogatszych szamerunków stosowanych w mundurach wojskowych. Także element ozdobny niektórych rodzajów czapek (np. szlafmycy) i zasłon.

czyli ostrzezenie dane bezpodstawne bo nawet mona uznac to za komplement

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Olej mineralny

Postautor: RobaL » 06 paź 2011, 14:15

Tylko kontekst byl nieco inny ;) Ale przyjmijmy, ze sa tu obecne i panie, wiec bluzgi nawet w nerwach mozna sobie podarowac.


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap