DZIWNE WIBRACJE NA 6 BIEGU, PRĘDKOŚĆ 80KM/H

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
wisterbram
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 19 sty 2011, 20:57
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2010 r. 2,0 crdi

DZIWNE WIBRACJE NA 6 BIEGU, PRĘDKOŚĆ 80KM/H

Postautor: wisterbram » 15 sie 2011, 13:37

Witam

Ma dziwne wibracje w KS 2,0 crdi 136 KM.

Mianowicie na 6 biegu, prędkość 80-90 km/h przy lekkim dodaniu gazu wibruje coś, dźwięk taki, jak by się wjeżdżało na pobocze na autostradzie (na linie)

W serwisie powiedzieli, że tak to jest, bo mam za niskie obroty - 1500 obr/min. i silnik przekazuje bardzo wysoki moment przy niskich obrotach i dlatego takie odgłosy ... uno momento ... to ile mam mieć 5 000 obr/min ?? Przecież to DIESEL a nie benzyna do kija wafla !!

Czy ktoś ma podobne objawy ??

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: DZIWNE WIBRACJE NA 6 BIEGU, PRĘDKOŚĆ 80KM/H

Postautor: olin » 16 sie 2011, 14:19

generalnie problem może być taki ze jak redukcji nie robi sie przy przyspieszaniu to dostaje popalić dwumasa bardzo także lepiej zrobić jednak redukcje to samo mówione miałem przy passacie 2.0 tdi z 06r.

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: DZIWNE WIBRACJE NA 6 BIEGU, PRĘDKOŚĆ 80KM/H

Postautor: kijaS » 16 sie 2011, 17:44

Amen!
Jak Ci wibruje przy 1500obr/min, to mu na to nie pozwalaj - albo mniej koksu albo redukcja. A następnym razem spróbuj od 1600. I nie narzekaj, że będziesz musiał 5000 kręcić, czasem wystarcza delikatnie (powoli) podnieść obroty o 50 - 100 i sprawa załatwiona
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

baqak
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 01 kwie 2011, 18:37
Czym jeżdzę: KIA . . .
Lokalizacja: 3miasto

Re: DZIWNE WIBRACJE NA 6 BIEGU, PRĘDKOŚĆ 80KM/H

Postautor: baqak » 20 sie 2011, 23:59

:lol: :lol: :lol: a co się spodziewałeś że dieslem będziesz jeździł już od 500 obrotów???? 6 bieg i niskie obroty ok, ale nie przy większym wciśnięciu pedału gazu. Tymi wibracjami zabijasz sobie koło dwumasowe między innymi, więc lepiej czas nauczyć się redukować a nie leniwie toczyć po jezdni. Tym razem serwis miał rację do kija wafla [hihihi]

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: DZIWNE WIBRACJE NA 6 BIEGU, PRĘDKOŚĆ 80KM/H

Postautor: kasia_mm » 21 sie 2011, 10:31

btw czy wogole zauwazyliscie ze teraz zwlaszcza mlodzi kierowcy prawie wogole nie wiedza co to i po co ta redukcja biegu?? ja rozumiem, ze fury maja mega KM pod maską ale kurcze jak sie wyprzedza to aby mocy nabrac trzeba ten bieg zredukowac.... ja tego nie pisze absolutnie versus autor tego wątku, aczkolwiek w trasie niejednokrotnie widze auta ktore z predkosci np 70km "wlokac" się za np ciężarówką dają kierunek i wyprzedzaja -dokladnie na tym samym biegu na ktorym jechali za . Pol biedy jesli byla to w pięciobiegowej skrzyni "4" - to mają jeszcze tą piątkę do wrzucenia (choc to nie zawsze taki mega mocny bieg, raczej czesto dosc jałowy) - ale czesto tez widac ze wogole nie redukują - bo ... w polowie wyprzedzania nagle mocy brakuje i panikują co robic? wrocic za wyprzedzany czy ciągnąć do przodu.... ostatni taki manewr goscia na krajowej 7-ce widzialam w ub tygodniu i nie powiem ,pot zimny mnie zalał bo jechalam zaraz za nim a gosc mi w polowie wyprzedzania zrezygnowal i pcha sie przede mnie.... Ja nie wiem czy teraz tej redukcji nie uczą na kursie? A może ludzie tak "oszczędzają" silniki - żeby nie chlały na redukcji i nie wył silnik? ręce opadają czasem.....

wracając do wątku głównego - ja nie mam 6-cio biegowej skrzyni a 5-cio i benzynę aczkolwiek 80km/h to mam raczej na czworce, nierzadko na trojce, wiec analogicznie (o ile mozna w benz. versus diesel) - troche sobie chyba nie wyobrazam jazdy na szóstym biegu z prędkością 80km/h; jezdzilam dieslem (Opel Vectra) i z tego co kojarze to owszem szybciej sie przeklada te biegi w dieslu ale chyba kolega to robi zbyt szybko jednak...

Awatar użytkownika
Bodzio_s40
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:54
Czym jeżdzę: Kia SPORTAGE 1.7CRDI FUSION (WD)

Re: DZIWNE WIBRACJE NA 6 BIEGU, PRĘDKOŚĆ 80KM/H

Postautor: Bodzio_s40 » 21 sie 2011, 14:42

to chyba przez ten podpowiadacz biegow, ktory juz przy niecalych 70 k/h nakazuje przelaczac na 6 bieg

wisterbram
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 19 sty 2011, 20:57
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2010 r. 2,0 crdi

Re: DZIWNE WIBRACJE NA 6 BIEGU, PRĘDKOŚĆ 80KM/H

Postautor: wisterbram » 24 sie 2011, 20:52

Koledzy .. z całym szacunkiem dla Was, dziękując za pomoc ... ale zgadzam się po części.

W swoim życiu z pewnością zrobiłem ponad 1 000 000 km ... więc dziękuję za porady dotyczące redukcji biegów !!

KIAnka jest moim ... 5 samochodem w dieslu ... a dla dociekliwych - wcześniejszych nie zajeździłem na śmierć ... wręcz przeciwnie.

Głównie chodzi mi o to, że KIA podaje,że maksymalny moment obrotowy jest przy 1800 obr/min, natomiast sytuacja dzieje się przy 1600-1700 obr !! Nie mówię o tym, jak to by działo się przy 1000 obr!! WIĘC CHYBA JEDNAK COŚ NIE TAK !!

A poza tym .. powyżej 80 km/h komputer nakazuje zmienić bieg na 6 !! WIĘC ...

Skoro są za niskie obroty ... to ja się pytam dlaczego od 1000 obr/min na każdym biegu idzie i nie ma ŻADNYCH problemów !! Tylko na 6, a tłumaczenie KIA, że to NADBIEG jakoś mnie nie przekonuje !!

Mam Forda Kuge 2,0 tdci i tam nie ma takich problemów !!

A poza tym użytkuję jeszcze Skodę Octavie 1,9 tdi z DSG i obroty rzędu 1200-1800 obr/min są NORMĄ !!

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: DZIWNE WIBRACJE NA 6 BIEGU, PRĘDKOŚĆ 80KM/H

Postautor: bartdobr » 24 sie 2011, 20:59

Ja mam 1.7 ale zadnych wibracji nie zauwazylem,nawet gdy podpowiadacz podaje by zredukowac bieg na nizszy..
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

justi_h
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 21 sie 2011, 10:39
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL Biały
Lokalizacja: Warszawa

Re: DZIWNE WIBRACJE NA 6 BIEGU, PRĘDKOŚĆ 80KM/H

Postautor: justi_h » 26 sie 2011, 21:14

hmmm to dziwne ,,nie sądze że kolega jest taka ofermą że nie wie iż jedzie na szóstce poniżej obrotów , czasem widziałem kobietę za kołkiem co zapomniała wrzucić trójkę z silnika robiła krajzege i nic w tym dziwnego nie widziała bo takie miała pojęcie o silniku...ale na odyna faceci tacy nie są tu tkwi inna przyczyna ......z drugiej strony dla 2.0 1500 to troche za mało , nie jeździłem 2.0 to nie wiem ale przecież to słychać że silnik ma za małe obroty a jeśli kolega mówi że jeździł takimi autami to raczej ma pojęcie......ja bym pojechał do serwisu wziął mechanika i się z nim przejechał a jak by mi wciskał że jest ok to przejechał bym się testówką o takim samym silniku i dopiał bym swojego ..a kolega ma najwidoczniej odosobniony przypadek może warto go posłuchac zamiast robić z niego pipe za kierownicą bo to może wyjść z korzyścią dla nas wszystkich w podobnym przypadku i będziemy wiedzieli jak gadać żeby nam mechanik z aso kitu nie wciskał... :bajer:

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: DZIWNE WIBRACJE NA 6 BIEGU, PRĘDKOŚĆ 80KM/H

Postautor: RobaL » 27 sie 2011, 12:51

wisterbram pisze:Ma dziwne wibracje w KS 2,0 crdi 136 KM.


Mam ta sama wersje i zrobilem sobie dzis eksperyment, bo tak z glowy nie potrafilem napisc jak to jest u mnie (zmieniam biegi na wyczucie). No i co sie okazalo? Na 6-tce, 1250 obr, predkosc 60km/h i auto spokojnie jedzie. Lekkie dodanie gazu nie powoduje zadnych wibracji i dziwnych dzwiekow. Fakt, jak dla mnie to za niskie obroty, ale nic sie nie dzieje. Wcisniecie gazu do opopru na 6-ce i auto sie normalnie zbiera. Moze w zolwim tempie, ale sie zbiera. To samo przy 70, 80 i 90, choc przy 80/90 to juz normalna predkosc na 6-ce. Takze niech ci nie pitola w serwisie, ze masz za niskie obroty. Cos jest z samochodem nie halo :/

justi_h
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 21 sie 2011, 10:39
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL Biały
Lokalizacja: Warszawa

Re: DZIWNE WIBRACJE NA 6 BIEGU, PRĘDKOŚĆ 80KM/H

Postautor: justi_h » 27 sie 2011, 15:02

Wisterbram opisz sytuację dalej co załatwiłeś i z jakimi problemami , bo problemy będą w końcu mamy 7 lat gwarancji [papa]
[zlosnik2]

wisterbram
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 19 sty 2011, 20:57
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2010 r. 2,0 crdi

Re: DZIWNE WIBRACJE NA 6 BIEGU, PRĘDKOŚĆ 80KM/H

Postautor: wisterbram » 30 lis 2012, 22:56

W sumie tak ... przepraszam na wstępie, że dopiero teraz ... praca.

Teraz jakoś tego nie zauważam ... może auto się ułożyło .. 44 000 km przebieg.

Wszyło wiele innych ciekawych rzeczy ... ale to w innych wątkach (skrzypiące podszybie, siedzący tył)

zibi 1
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2012, 15:44
Czym jeżdzę: kia sportage 1.7 L DARK GUN, Kia ceed crdi optimum
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: DZIWNE WIBRACJE NA 6 BIEGU, PRĘDKOŚĆ 80KM/H

Postautor: zibi 1 » 01 gru 2012, 11:29

A może przyczyna tkwi zupełnie gdzie indziej? Przy niskich obrotach na zbyt wysokim biegu w wibracje może wpadać wszystko co nie dokrecone itp.Tak miałem w ceedzie nikt nie wiedział co jest grane a to była lużna osłona pod silnikiem. Ot taka sugestia ;) Pozdrawiam.

ludwik
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 10 mar 2011, 21:39
Czym jeżdzę: SL 2.0 CRDi
Lokalizacja: Wrocław

Re: DZIWNE WIBRACJE NA 6 BIEGU, PRĘDKOŚĆ 80KM/H

Postautor: ludwik » 09 gru 2012, 13:00

Zgodzę się co do zasady, że jazda na zbyt wysokim biegu powoduje więcej wibracji od silnika i może to objawiać się w opisany sposób. Ale wiadomo, że właśnie po to montują w dieslach koła dwumasowe, żeby te wibracje pochłaniały, zwłaszcza, że jeździśz zgodnie ze wskazaniami podpowiadacz biegów. Wydaje mi się, że dwumas u Ciebie powoli siada. Jak masza jeszcze na to gwarancję to zgłoś jak najprędzej.


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap