2.0 CVVT bierze olej.

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Bartoszko93
Bywalec
Czym jeżdzę: Sportage 3 2.0 163km

2.0 CVVT bierze olej.

Postautor: Bartoszko93 » 15 cze 2024, 23:23

Zakupiłem spotka niecały rok temu. Po pierwszych dwóch trasach wyskoczyła mi lampa alladyna, ok dolałem litr i spokój w marcu wymiana oleju zrobiłem jakieś 3tys większość na eskach i dziś znowu lampa się pojawiła i stan na minimum. Czy te silniki biorą olej bo z tego co czytałem przed zakupem niby solidne pancerniaki. Poprzedni właściciel mówi że od wymiany do wymiany nigdy nie dolewał oleju..

bocian
Nowy
Czym jeżdzę: 1,6 GDI XL

Re: 2.0 CVVT bierze olej.

Postautor: bocian » 07 lip 2024, 18:36

No cóż.. litr na 3 tys. to już nie jest mało i zdrowy silnik przy normalnej eksploatacji nie powinien takich ilości pobierać. Może zapieczone lub zużyte pierścienie? Jakieś wycieki? Jaki przebieg? Jaki olej i co ile wymieniany? Czy oprócz tego pojawiły się jeszcze jakieś niepokojące objawy np. podejrzane stuki, hałasy?

donczul
Nowy
Czym jeżdzę: Traktorike
Gadu Gadu: 11103030404

Postautor: donczul » 08 lip 2024, 12:19

Wygląda na to, że Twój samochód ma problem z dużym zużyciem oleju, co jest niezwykłe dla silników uznawanych za solidne i trwałe. Tak szybkie spadki poziomu oleju mogą wynikać z wycieków, zużycia przez silnik lub eksploatacji. Warto dokładnie sprawdzić czy nie ma wycieków oleju i skonsultować się z mechanikiem, aby zbadać, czy problem nie wynika z uszkodzeń mechanicznych, które mogą wymagać naprawy, aby uniknąć poważniejszych problemów z silnikiem.

Gawon
Uzależniony
Czym jeżdzę: 1.7 crdi SLS

Postautor: Gawon » 08 lip 2024, 19:01

Jak typowy Polak się zachowam, nie znam się ale ale wypowiem się. Myślę że wycieki byś zobaczył, zobacz czy po nocy puszcza "bąka". Nie wiem jak tam jest z odmą, ale to też często pomijany aspekt w silnikach.

Wróć do „SILNIK”