co pachnie w waszych samochodach :)

Dział forum poświęcony szeroko pojętej kulturze dbania o auto z zewnątrz jak i wewnątrz. Dział prowadzi dealer firmy Meguiar's producenta środków do pielegnacji, które są sprzedawane sieciach sprzedaży marki np.MERCEDES BENZ jako własne produkty. Dzisiejsze zaawansowane lakiery wymagają kompletnej redukacji w temacie utrzymania lakieru na najwyższym poziomie
Zapoznaj się z felietonami , skorzystaj z rad i zrób udane zakupy. Detailing dla Twojego samochodu.
Gawon
Uzależniony
Posty: 210
Rejestracja: 03 sty 2020, 20:57
Czym jeżdzę: 1.7 crdi SLS

co pachnie w waszych samochodach :)

Postautor: Gawon » 11 sty 2020, 02:05

Możecie się podzielić jakich "pachnideł" używacie w waszych samochodach ? wasze ulubione zapachy w jakiej formie występują i jak długo się utrzymują. Ja trafiam jakoś tak że jak ładny zapach to szybko znika, a jak śmierdziuch to się trzyma

Dingeros
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 10 wrz 2018, 23:02
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: co pachnie w waszych samochodach :)

Postautor: Dingeros » 11 sty 2020, 19:03

Ja używam "Ambi Pur Car" i wytrzymuje ok. 1 miesiąca. Po wyjęciu z pudełka nie pachnie, ponieważ trzeba go przebić i uwolnić płyn (taki sprytny mechanizm połączony razem z uchwytem do mocowania w kratce nawiewu). Pachnie głównie wtedy jak działa nawiew, czyli wtedy gdy jesteśmy w aucie :)

pol_pl_Ambi-Pur-Car-Zestaw-Zapach-Samochodowy-6-szt-MEGA-5850_1.jpg
pol_pl_Ambi-Pur-Car-Zestaw-Zapach-Samochodowy-6-szt-MEGA-5850_1.jpg (96.53 KiB) Przejrzano 12416 razy

Gawon
Uzależniony
Posty: 210
Rejestracja: 03 sty 2020, 20:57
Czym jeżdzę: 1.7 crdi SLS

Re: co pachnie w waszych samochodach :)

Postautor: Gawon » 11 sty 2020, 20:11

Znam, uważam że ambipur robi jedne z lepszy odświeżaczy, te w szpraju toaletowe bardzo lubię bo są suche, nie leci taka piana która osiada na podłodze i ślady zostawia, do gniazdek używam takich co są trzy małe buteleczki.
Ale w samochodzie miałem kiedyś złe doświadczenie, miałem model taki z wkładaną buteleczką, nawiewy były mocno nachylone i jak było nowe to jakaś jedna czy dwie krople się przesączyły przez ten "knot" spływało to przez radio i panel klimy aż do popielniczki i w tym miejscu była taka czarna farba gumowana która zeszła

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: co pachnie w waszych samochodach :)

Postautor: damian94 » 11 sty 2020, 23:46

Dobrze palone ziarenka dobrej kawy Arabika wsypane do jakiegoś woreczka schowanego pod siedzeniem. Do tego drugi woreczek z silikonowym żwirkiem dla kota dla wyciągania wilgoci z powietrza. Gdy wsiadam do auta czuje zapach porannej kawy i zero stęchłego powietrza.

Awatar użytkownika
Trnc
Uzależniony
Posty: 197
Rejestracja: 19 kwie 2018, 17:49
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC LPG
Lokalizacja: Śląskie

Re: co pachnie w waszych samochodach :)

Postautor: Trnc » 12 sty 2020, 00:16

U mnie przeważnie wisi klasyczna choinka wanderbaum. Zazwyczaj Zitrone. W zimie ten zapach dłużej się utrzymuje przeważnie kilka tygodni nawet do kilku miesięcy. W lecie to wiadomo- ciepło i choinka szybko wysycha i nic nie czuć.

A tak po za tym to moim najbardziej ulubionym zapachem jest zapach nowego auta Kiedy kupię auto (nie koniecznie nowe, ale np. z komisu) to często auto pachnie taką nowością. Pewnie handlarze używają jakis środków pioracych przed sprzedaża albo coś. Wtedy czuję się jakbym jechał nowym autem

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Gawon
Uzależniony
Posty: 210
Rejestracja: 03 sty 2020, 20:57
Czym jeżdzę: 1.7 crdi SLS

Re: co pachnie w waszych samochodach :)

Postautor: Gawon » 12 sty 2020, 19:37

kiedyś udało mi się kupić takie a'la mleczko które podobno używają w Renault właśnie do nowych samochodów, pachniał tak jak w mojej reni rzeczywiście i to bardzo długo, a później jak go kupiłem to jakiś rozcieńczony był, zapach ten sam ale 2-3 dni maksymalnie a nie jak wcześnie 4-6 tygodni, teraz mam przy kluczyku ponad 1,5 miesiąca coś takiego
https://allegro.pl/oferta/scentway-imao ... GEQAvD_BwE
i dalej bardzo fajnie i mocno pachnie, a jak ustawi się na niego nawiew to czuć w całym samochodzi
minus taki że jak kluczyk w kieszeni i się nim bawimy to ręka później pachnie, a ten zapach raczej damski jest bo żona nim jeździ

Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: co pachnie w waszych samochodach :)

Postautor: Bialy » 13 sty 2020, 21:59

W nowym aucie niczego nie wieszam bo lubię jego zapach, natomiast już się dawno przekonałem, żeby trzymać się od taniochy.

Wysłane z mojego CMR-AL09 przy użyciu Tapatalka

Robert Sz
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 05 mar 2020, 20:30
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1,7 CRDI

Re: co pachnie w waszych samochodach :)

Postautor: Robert Sz » 06 mar 2020, 23:15

Choinka wunderbaum koniecznie WANILIA [papa]

Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: co pachnie w waszych samochodach :)

Postautor: Bialy » 07 mar 2020, 01:40

Też tak wsiowo trzymasz w folijce?;)

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Robert Sz
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 05 mar 2020, 20:30
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1,7 CRDI

Re: co pachnie w waszych samochodach :)

Postautor: Robert Sz » 26 mar 2020, 17:34

Tak jak mówisz twoim zdaniem wsiowo, inaczej nie można bo za mocny zapach. Ale chyba nie jesteś zwolennikiem tych choinek...

Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: RE: Re: co pachnie w waszych samochodach :)

Postautor: Bialy » 19 gru 2020, 23:23

Wiem, że folia jest ale dlatego trzymam ją gdzieś nisko żeby nie była na widoku bo nie cierpię właśnie tej folii.

Robert Sz
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 05 mar 2020, 20:30
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1,7 CRDI

Re: co pachnie w waszych samochodach :)

Postautor: Robert Sz » 15 maja 2021, 18:53

K2 VENTO SOLO - ZAPACH ODŚWIEŻACZ - TRUSKAWKA. Długo się utrzymuje i ładnie pachnie. Pod lusterko

Awatar użytkownika
AdamAki
Uzależniony
Posty: 214
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage 3 (2016) 1,6 GDI BusinessLine L Cassa White
Lokalizacja: Małopolska

Re: co pachnie w waszych samochodach :)

Postautor: AdamAki » 16 maja 2021, 18:30

Tak coś na wesoło [rotfl1]
Załączniki
zapach.jpg
zapach.jpg (60.22 KiB) Przejrzano 6755 razy


Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap