Pranie podfsufitki

Dział forum poświęcony szeroko pojętej kulturze dbania o auto z zewnątrz jak i wewnątrz. Dział prowadzi dealer firmy Meguiar's producenta środków do pielegnacji, które są sprzedawane sieciach sprzedaży marki np.MERCEDES BENZ jako własne produkty. Dzisiejsze zaawansowane lakiery wymagają kompletnej redukacji w temacie utrzymania lakieru na najwyższym poziomie
Zapoznaj się z felietonami , skorzystaj z rad i zrób udane zakupy. Detailing dla Twojego samochodu.
Pafko
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 25 lis 2018, 14:26
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE III 2011 1.7 CRDI 116KM, WERSJA: BL+L

Pranie podfsufitki

Postautor: Pafko » 25 wrz 2019, 14:33

Witam, Czy ktoś z was próbował wyprać lub wyczyścić domiejscowo podsufitke w waszych Kijankach? Jeśli tak, to jakiej chemii uzywaliscie? Czy po wybraniu były jakieś efekty uboczne typu zacieki lub odklejanie się podsufitki?
KIA SPORTAGE III 2011 1.7 CRDI 116KM, WERSJA WYPOSAŻENIA: L

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Pranie podfsufitki

Postautor: Konik » 25 wrz 2019, 14:45

Zabrudzenia na podsufitce są różnej natury i wymagają odmiennego podejścia. Uniwersalną trudnością związaną z podsufitką jest ryzyko odklejenia. Tu ważna jest chemia jaką zastosujesz. Musi mieć składniki, które będą skutecznie czyścić, ale nie może mieć żadnych rozpuszczalników. I nie chodzi o rozpuszczalnik jak go najczęściej postrzegamy - jak nie śmierdzi nitro, to jest ok. Nie, nie o to chodzi.

Dobrym i sprawdzonym produktem do podsufitki jest CarChem Multi Clean https://carchem.pl/pl/p/CarChem-APC-Mul ... szczacy/38 dziś w dużej promocji.

Jeśli na podsufitce są plamy, należy i "sprać" miejscowo, a następnie całość podsufitki wyczyścić równomiernie by po wyschnięcie nie tworzyły się zacieki/miejscowe plamy. Do czyszczenia podsufitki użyj starą, ale czystą firankę.
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: Pranie podfsufitki

Postautor: damian94 » 25 wrz 2019, 23:22

W Kii podsufitki nie prałem, ale robiłem to w Mercedesie. Było kilka plam po poprzedniej właścicielce i ogólnie okopcona po dymie papierosowym. Użyłem pianki w sprayu do czyszczenia samochodowej tapicerki z materiału. po popsikaniu czekało się kilka minut a następnie ścierało np. ręcznikiem. Nie trzeba było trzeć. Wystarczyło zetrzeć. Pianka "wyciągała" brud z materiału. Bardziej brudne miejsca psikałem dwa razy. Po czyszczeniu podsufitka była lekko wilgotna. Po wyschnięciu nie było żadnych zacieków ani odbarwień. Co ciekawe okazało się,że podsufitka nie była koloru ciemnoszarego tylko jasno błękitno-siwa


Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap