Jaki Quick Detailer?

Dział forum poświęcony szeroko pojętej kulturze dbania o auto z zewnątrz jak i wewnątrz. Dział prowadzi dealer firmy Meguiar's producenta środków do pielegnacji, które są sprzedawane sieciach sprzedaży marki np.MERCEDES BENZ jako własne produkty. Dzisiejsze zaawansowane lakiery wymagają kompletnej redukacji w temacie utrzymania lakieru na najwyższym poziomie
Zapoznaj się z felietonami , skorzystaj z rad i zrób udane zakupy. Detailing dla Twojego samochodu.
kriss76b
Bywalec
Posty: 148
Rejestracja: 25 lis 2014, 00:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6GDI M+SMT 2018r.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Jaki Quick Detailer?

Postautor: kriss76b » 11 kwie 2018, 15:47

Witam,
Zamierzam kupić jakiś dobry QD. Wiem, że jest ich sporo dlatego postanowiłem zapytać Was, może znacie opinie lub z własnego doświadczenia coś polecicie. Generalnie używam produktów Meguiars (szampon, quick wax, opony, plastiki zewn. i wnętrze), ale myślę że są też inne godne polecenia QD (oczywiście Megsa tez biorę pod uwagę). Zależy mi - oprócz usuwania drobnych zanieczyszczeń - aby usuwał niwielkie water spoty i zawierał trochę wosku, abym nie musiał w razie braku czasu stosować po QD jeszcze QW. Poniżej kilka QD, o których znalazłem dobre - chociaż nie zawsze - opinie.
- Zymol Field Glaze - Quick
- Meguiars Ultimate Quick Detailer - chyba nie zawiera wosku
- ADBL QD1
- Shiny Garage Morning Dew QD+wax
- Carchem QD - nie znalazłem info o zawartości wosku (myślałem tez o QW)
- Soft99 Luxury Gloss

Może znacie jeszcze inne, chętnie poznam opinie.
Wiem, że cenowo mogą się mocno różnić, ale bardziej chodzi mi o jakość - o cenie będę myślał potem☺
Z góry dzięki za wszytkie opinie.

Awatar użytkownika
bykman
Uzależniony
Posty: 355
Rejestracja: 16 paź 2014, 14:25
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 205KM
Opel Zafira C Cosmo 2.0 CDTI 200KM
Lokalizacja: PIENINY

Re: Jaki Quick Detailer?

Postautor: bykman » 11 kwie 2018, 16:11

Zymöl, Soft99, Meguiars to wyższa półka, do tego zainteresowałbym się również produktami Gyeona i ArtDeShine.
KIA SPORTAGE XL Limitowana 2.0 CRDI AWD MT 205KM 447Nm Sand Track

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Jaki Quick Detailer?

Postautor: Konik » 11 kwie 2018, 18:34

Jeśli chcesz żeby było trochę wosku, to potrzebujesz QW. QW = QD + wosk. Dlatego też nie ma info o zawartości wosku w QD.

To co mogę spokojnie polecić, to CarChem Spray Wax, Quick Wax lub Quick Wax Plus.
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

kriss76b
Bywalec
Posty: 148
Rejestracja: 25 lis 2014, 00:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6GDI M+SMT 2018r.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Re: Jaki Quick Detailer?

Postautor: kriss76b » 11 kwie 2018, 19:20

QW już mam od Meguirsa (Gold Class). Wydaje mi się, że QW nie usunie np. Water spotów - oczywiśnie niwielkich, a nie mocno wżartych. Natomiast niektóre QD powinny sobie poradzic, a dodatkowo w jakimś stopniu zabezpieczyć lakier - te z woskiem. Są też QD bez wosku - czyszczą, podbijają kolor i odpychanie wody. Nie mam aż takiej wiedzy, ale QW bardziej chyba zabezpiecza lub wzmacnia nałożony wosk.
Gdybym chciał mieć to wszystko w jednym, to który produkt z CarChem najbardziej by pasował - mam na myśli water spoty, podbicie koloru/połysk i zabezpieczenie?
Chciałbym mieć QD, którym po myjce i wysuszeniu, przelecę auto. Mogę oczywiście po QD jeszcze prysnać QW, ale mogę też mieć QD, który zawiera wosk - oczywiście w mniejszym % niż w QW.
Dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
bykman
Uzależniony
Posty: 355
Rejestracja: 16 paź 2014, 14:25
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 205KM
Opel Zafira C Cosmo 2.0 CDTI 200KM
Lokalizacja: PIENINY

Re: Jaki Quick Detailer?

Postautor: bykman » 11 kwie 2018, 20:17

GYEON Q2M WetCoat i koniec tematu!
Nakładam go 3 razy w roku (w zupełności wystarczy)
Na umyty i wysuszony samochód 2-3 strzały na element ok. 40X40cm wcieramy pierwszą mikrofibrą, następnie drugą mikrofibrą po około 10sek. polerujemy.
Dobrze by było żeby samochód po aplikacji powłoki postał przynajmniej 24h w garażu.

Do czarnych nielakierowanych plastików polecam GYEON Q2 TRIM Kit, zapomnisz co to dressing do czarnych elementów. Można go również aplikować na felgi.

Do opon Endurance Tire Gel, ale to pewnie już znasz używając produktów Meguiars.
KIA SPORTAGE XL Limitowana 2.0 CRDI AWD MT 205KM 447Nm Sand Track

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 673
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: Jaki Quick Detailer?

Postautor: Tom16v » 11 kwie 2018, 21:00

Masz namiar gdzie kupic w dobrej cenie te produkty bykman?

kriss76b
Bywalec
Posty: 148
Rejestracja: 25 lis 2014, 00:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6GDI M+SMT 2018r.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Re: Jaki Quick Detailer?

Postautor: kriss76b » 11 kwie 2018, 23:17

Bykman - z opisu Gyeon Q2M WetCoat wynika, że aplikuje się go na mokre auto bez konieczności polerowania/docierania.

Awatar użytkownika
bykman
Uzależniony
Posty: 355
Rejestracja: 16 paź 2014, 14:25
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 205KM
Opel Zafira C Cosmo 2.0 CDTI 200KM
Lokalizacja: PIENINY

Re: Jaki Quick Detailer?

Postautor: bykman » 12 kwie 2018, 07:20

Zgadza się tak jest w opisie. Lecz znacznie lepszy i trwalszy efekt uzyskuje się poprzez "suchą" aplikację.
Sprawdziłem to już wiele razy.
KIA SPORTAGE XL Limitowana 2.0 CRDI AWD MT 205KM 447Nm Sand Track

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Jaki Quick Detailer?

Postautor: Konik » 12 kwie 2018, 10:16

kriss76b
Możesz użyć Spray Wax - usuwa waterspoty, nabłyszcza, nadaje świetny poślizg, podbija kolor, ogranicza przyczepianie brudu, nadaje hydrofobowości.

bykman
WetCoat, to bardzo dobry produkt. Ale kolega pytał o usuwanie waterspotów, podbicie koloru/połysk i zabezpieczenie, a WetCoat, to głównie podbicie hydrofobowości. Swoją drogą... widziałeś porównanie WetCoat z CarChem HydroCoat? I jakościowe i cenowe? Szczególnie, kiedy używamy HydroCoat w rozcieńczeniu 1:39 (25 ml HydroCoat + 975 ml wody)?
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Awatar użytkownika
bykman
Uzależniony
Posty: 355
Rejestracja: 16 paź 2014, 14:25
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 205KM
Opel Zafira C Cosmo 2.0 CDTI 200KM
Lokalizacja: PIENINY

Re: Jaki Quick Detailer?

Postautor: bykman » 12 kwie 2018, 10:34

Używałeś Gyeona? Aplikowałeś go na "sucho"?
Ja z powodzeniem go stosuję, więc go mogę polecić.
A filmiki z jutuba jakoś mnie nie przekonują.
KIA SPORTAGE XL Limitowana 2.0 CRDI AWD MT 205KM 447Nm Sand Track

kriss76b
Bywalec
Posty: 148
Rejestracja: 25 lis 2014, 00:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6GDI M+SMT 2018r.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Re: Jaki Quick Detailer?

Postautor: kriss76b » 13 kwie 2018, 18:21

Konik pisze:To co mogę spokojnie polecić, to CarChem Spray Wax, Quick Wax lub Quick Wax Plus.

W ofercie na stronie CarChem znalazłem tylko Spray Wax, chyba że źle szukam lub 2 pozostałe są pod innymi nazwami.
Czym różni się Spray Wax od Quick Wax, bo rozumiem ze Quick Wax Plus ma więcej wosku?

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Jaki Quick Detailer?

Postautor: Konik » 13 kwie 2018, 21:48

Quick Wax jest z woskiem (chyba Montana), a Quick Wax Plus z Carnaubą. Jest to w opisie.

Różnice trudno mi opisać, bo to często zależy od różnych czynników i preferencji użytkownika. Oferujemy małe opakowania 100 ml po to by można samemu przetestować i wyrobić sobie swoją opinię.

[zlosnikok]

A! I jeszcze HydroCoat :mrgreen:
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

kriss76b
Bywalec
Posty: 148
Rejestracja: 25 lis 2014, 00:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6GDI M+SMT 2018r.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Re: Jaki Quick Detailer?

Postautor: kriss76b » 14 kwie 2018, 13:19

Mam jeszcze kilka pytań do Konika, jeśli mogę wykorzystać Twoja wiedze:
1. Spray Wax - czy muszę uważać na plastiki, lampy itd przy nakładaniu, czy nie ma to znaczenia bo nie pozostawia śladów?
2. Czy mogę Spray Wax używać po każdym myciu - auto myję co 1-1,5 tygodnia w zależności od warunków atmosferycznych?
3. Czy Quick Detailer mogę używać na całym aucie szyby, lampy, plastiki?
4. W racja do pytania 1 - w opisie QW i QW+ jest info "tworzywa sztuczne, deska rozdzielcza" a w Spray Wax jest tylko lakier, dlaczego?
5. Mówiłeś/pisales ze do water spotów, podbicia i zabezpieczenia najlepiej SW. Czy pozostałe dwa, które są też szamponami usuną water spoty?
6. I jeszcze szyby - cos konkretnego mycie+water spoty?
Z góry dzięki za odpowiedź, chociaż myślę że jeszcze o coś zapytam ☺

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Jaki Quick Detailer?

Postautor: Konik » 14 kwie 2018, 14:17

1. Nie zostawia białych śladów. Możesz przetrzeć również plastiki ładnie je odżywi i zabezpieczy.
2. Możesz, ale nie musisz tak często.
3. Quick Detailery mogą zostawiać lekko tłusty nalot, więc szyby bym odpuścił.
4. Spray Wax - do zewnętrznych tworzyw tak, ale na wewnętrznych może zostawiać zbyt śliską powłokę i nie każdemu mogłoby to odpowiadać. Ale nic nie uszkodzi.
5. Waterlessy, czyli bezwodne szampony są do tego stworzone by usuwać waterspoty, drobne zabrudzenia, kurz, lekki brud drogowy, ptasie odchody itp.
6. Do szyb Glass Cleaner lub Clarity Glass Cleaner (lepiej domywa szyby i zostawia warstwę hydrofobową). Jeśli waterspoty na szybie są bardzo mocne (osad wapienny), to należy użyć Pre Wax Cleaner + aplikator TRICOLOR, a następnie bardzo dobrze umyć/odtłuścić nawet koncentratem Glass Cleaner.

Pytaj. Po to tu jestem, żeby pomóc. [zlosnikok]
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

kriss76b
Bywalec
Posty: 148
Rejestracja: 25 lis 2014, 00:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6GDI M+SMT 2018r.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Re: Jaki Quick Detailer?

Postautor: kriss76b » 14 kwie 2018, 16:34

Zdecyduje się chyba na Clarity Glass Cleaner i Spray Wax - chcę go porównać do Meguirsa QW Gold Class.
Czy próbka 100ml posiada też atomizer? Chciałbym Spray Wax na próbę w tej pojemności.
Rozumiem , że w sklepie musze się zarejestrować i wtedy jest szansa na rabat?☺

kriss76b
Bywalec
Posty: 148
Rejestracja: 25 lis 2014, 00:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6GDI M+SMT 2018r.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Re: Jaki Quick Detailer?

Postautor: kriss76b » 14 kwie 2018, 18:28

Konik napisz mi coś o tym hydrowosku
Oczywiście przeczytałem opis, ale czy mogę go stawiać na równi ze Spray Wax gdym chciał go użyć zaraz po myciu.
Czy dobrze rozumiem jego aplikację:
1. Rozcienczam go z wodą - ciepła, zimna?
2. Myję auto na myjce bezdotykowej
3. Biorę zraszacz z hydrowoskiem i polewam/zraszam całe auto. Auto może być mokre przed aplikacją?
4. Nie spłukuję hydrowosku, tylko wycieram auto do sucha i poleruje
Taka jest zasada aplikacji?

Pytam o ten hydrowosku bo przeglądałem produkty CarChem i trafiłem na niego.
Ponieważ mam zbyt mało czasu na woskowanie i używam QWów po myciu, hydrowosk wydał mi się jeszcze prostszym rozwiązaniem.
Tylko właśnie jak z jego trwałością, podbiciem koloru i połyskiem w porównaniu z QW?
I to znowu pewnie nie będzie koniec pytań☺
PS. Z chwilę zmieniam KSIII na KSIV i mogę jeszcze przetestować trochę chemii na starym aucie☺

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Jaki Quick Detailer?

Postautor: Konik » 15 kwie 2018, 00:28

Nie, Rinse Aid, to zupełnie inny produkt. Rinse Aid, czyli nabłyszczacz (ale i osuszacz) opracowany jest do stosowania po każdym myciu. I taka jest mniej więcej jego trwałość. Ma ułatwić osuszanie auta (szczególnie takiego, który nie ma powłok, wosków itp.), a jednocześnie nabłyszczyć w sposób najprostszy jaki można wymyślić. Po prostu rozpyl na mokry i wytrzyj.

Zmieniłem opis na stronie, żeby był bardziej czytelny i jasny. Teraz jest:
"Sposób użycia
- po umyciu samochodu rozpyl za pomocą zraszacza na mokry samochód (lakier, szyby, tworzywa)
- po spłynięciu większości wody osusz pozostałości i wypoleruj do sucha przy użyciu miękkiej mikrofibry, np. Fluffy Blue Microfiber."

W kilku słowach - Rinse Aid, to chyba najtańszy i najprostszy sposób na szybkie osuszenie po myciu, nabłyszczenie i zabezpieczenie lakieru. Na jedną aplikację zużywa się (zależnie od zraszacza i wielkości auta) około 1,5 litra roztworu. To wychodzi około 3 ml samego produktu. Czyli koszt jednorazowej aplikacji wynosi około 10-40 GROSZY.

A! Woda do rozcieńczenia może być zimna. Nie ma to większego znaczenia. Najlepszym sposobem na aplikację jest opryskiwacz ogrodowy z pompką. Coś w tym stylu:
Obrazek

lub

Obrazek

Najlepiej kupić taki o pojemności 2,5 litra, bo wtedy wlewasz jedną zakrętkę (od butelek 250 i 500 ml), uzupełniasz wodą do pełna i już.
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

kriss76b
Bywalec
Posty: 148
Rejestracja: 25 lis 2014, 00:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6GDI M+SMT 2018r.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

QRe: Jaki Quick Detailer?

Postautor: kriss76b » 15 kwie 2018, 13:22

Rozumiem, że Spray Wax i Rinse Aid to dwa różne produkty.
I jeśli chodzi o ochronę, głębie koloru i połysk to wygrywa zdecydowanie SW?

Jeszcze proszę o info na wcześniejsze pytania:
Zdecyduje się chyba na Clarity Glass Cleaner i Spray Wax - chcę go porównać do Meguirsa QW Gold Class.
Czy próbka 100ml posiada też atomizer? Chciałbym Spray Wax na próbę w tej pojemności.
Rozumiem , że w sklepie musze się zarejestrować i wtedy jest szansa na rabat?☺

Dzięki!!!☺

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Jaki Quick Detailer?

Postautor: Konik » 16 kwie 2018, 10:59

Tak, SW daje zdecydowanie lepszy efekt.
Tak, każdy produkt wymagający rozpylania ma trigger/atomizer.
Tak, zarejestruj się napisz do mnie podając mail użyty do rejestracji.
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

kriss76b
Bywalec
Posty: 148
Rejestracja: 25 lis 2014, 00:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6GDI M+SMT 2018r.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Re: Jaki Quick Detailer?

Postautor: kriss76b » 16 kwie 2018, 15:35

No i wszystko jasne. Dziękuję!!!☺

patkos822
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 13 cze 2022, 18:53
Czym jeżdzę: 2.0 D GT line

Re: Jaki Quick Detailer?

Postautor: patkos822 » 13 cze 2022, 19:26

Prostaff CC gold


Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap