Pielęgnacja białego lakieru

Dział forum poświęcony szeroko pojętej kulturze dbania o auto z zewnątrz jak i wewnątrz. Dział prowadzi dealer firmy Meguiar's producenta środków do pielegnacji, które są sprzedawane sieciach sprzedaży marki np.MERCEDES BENZ jako własne produkty. Dzisiejsze zaawansowane lakiery wymagają kompletnej redukacji w temacie utrzymania lakieru na najwyższym poziomie
Zapoznaj się z felietonami , skorzystaj z rad i zrób udane zakupy. Detailing dla Twojego samochodu.
Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Pielęgnacja białego lakieru

Postautor: puder12 » 06 sie 2019, 22:31

Konik pisze:Dziś otrzymałem takie zapytanie ...)

Koniku, jak usunąć z lakieru "biała perła" zarysowanie powstałe od lakieru do paznokci "czerwona wściekłość" - teściowa właziła do auta i jakoś tak pazurem nakreśliła sznyt na 6 cm długi. Nie usuwa się to na sucho ani na mokro. Acetonu i benzyny ekstrakcyjnej boję się użyć na lakierze samochodowym.

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Pielęgnacja białego lakieru

Postautor: Konik » 07 sie 2019, 09:00

Heh... czuję tą wściekłość! :evil:
Ale spokojnie, coś wymyślimy. :geek:
Myślę, że zarysowanie od paznokcia/lakieru do paznokci usuniesz za pomocą CarChem Heavy Cut Compound https://carchem.pl/pl/p/CarChem-Heavy-C ... swirli/118 + aplikator egge TRICOLOR https://carchem.pl/pl/p/egge-Aplikator-TRICOLOR/136

[zlosnikok]
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: Pielęgnacja białego lakieru

Postautor: Bialy » 27 sie 2019, 14:46

Mam takie pytanie - do poprzedniego auta w kolorze szaro srebrnym, miałem jakiś wosk czy inne cudo firmy Sonax. Coś koło stówki płaciłem więc szkoda wyrzucić, ale czy nada się do białego lakieru? Na butelce jest napisane że od srebrnego po szary plus podobne odcienie... na upartego ten srebrny można uznać za podobny do białego? ;)

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Pielęgnacja białego lakieru

Postautor: Konik » 28 sie 2019, 08:45

Jeśli nie jest to wosk koloryzujący, to każdy możesz użyć do każdego koloru. :)
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: Pielęgnacja białego lakieru

Postautor: Bialy » 28 sie 2019, 09:07

O, Konik, a my się chyba znamy już z innego forum;)

Owy Sonax to to. Niby jest napisane, że kolor coś tam Ale czy to ma rzeczywiście jakieś pigmenty...Obrazek

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Pielęgnacja białego lakieru

Postautor: Konik » 28 sie 2019, 10:54

Moim zdaniem, luz. Możesz dawać na każdy kolor. :)
A skąd się znamy?
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com


Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap