Plamki po zimie - rdzawe pieguski

Dział forum poświęcony szeroko pojętej kulturze dbania o auto z zewnątrz jak i wewnątrz. Dział prowadzi dealer firmy Meguiar's producenta środków do pielegnacji, które są sprzedawane sieciach sprzedaży marki np.MERCEDES BENZ jako własne produkty. Dzisiejsze zaawansowane lakiery wymagają kompletnej redukacji w temacie utrzymania lakieru na najwyższym poziomie
Zapoznaj się z felietonami , skorzystaj z rad i zrób udane zakupy. Detailing dla Twojego samochodu.
Awatar użytkownika
11201mariusz
Nasz Człowiek
Posty: 575
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:25
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L Bialutka Dama
Lokalizacja: Sopot

Plamki po zimie - rdzawe pieguski

Postautor: 11201mariusz » 16 mar 2017, 16:05

Witam, Koniku drogi na lakierze po zimie wyskoczyło mnóstwo malutkich rdzawych plamek w dolnej części auta - przy progach, nadkolach. Na myjce nie idzie doczyścić, mocnej paluchem/mikrofibrą trzeć, szkoda lakieru, czym dziadostwo usunąć i jak zabezpieczyć by się nie powtarzało - oczywiście w rozsądnych cenach, nie myślę o powłokach ceramicznych ale chyba masz coś w arsenale na to. Idzie wiosna i takich niespodzianek jest coraz więcej a na białym widać a na czarno nie przelakieruję autka :-)

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Plamki po zimie - rdzawe pieguski

Postautor: Konik » 17 mar 2017, 10:02

:)

Dobrze by było obejrzeć fotkę. Nie mniej na rdzawe plamki mam jedno skojarzenie - Iron Remover.
http://carchem.pl/pl/p/CarChem-Iron-Remover-Deironizer-usuwa-lotna-rdze/41
Może być konieczne kilkakrotne powtórzenie czynności. Do lakieru na karoserii można produkt rozcieńczyć 1:1 z wodą.

Po usunięciu rdzawych plamek i ponownym umyciu auta, przed aplikacją wosku/sealanta oczyść lakier za pomocą Pre Wax Cleaner:
http://carchem.pl/pl/p/CarChem-ChemCoat-Pre-Wax-Cleaner-Czyszczenie-lakieru-przed-woskowaniem/120

Zabezpieczyć lakier - moim zdaniem - najlepiej woskiem Carnauba Paste Wax 38.
http://carchem.pl/pl/p/CarChem-Carnauba-Paste-Wax-38-Wosk-Carnauba-38/42

Choć białemu lakierowi bardzo ładną szklistość nada też Nano Sealant.
http://carchem.pl/pl/p/CarChem-Nano-Sealant-Dlugotrwala-ochrona-lakieru/23

Potrzebne akcesoria zaproponowane są na dole każdej ze stron danego produktu (pod opisem).

:)
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Awatar użytkownika
11201mariusz
Nasz Człowiek
Posty: 575
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:25
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L Bialutka Dama
Lokalizacja: Sopot

Re: Plamki po zimie - rdzawe pieguski

Postautor: 11201mariusz » 17 mar 2017, 14:55

Dzięki Konik, faktycznie jak zawsze miałeś rację - poczytałem, porównałem z moją i jest to " lotna rdza ' . To samo zauważyłem dzisiaj na żony białym Up-ie i też dolne partie : progi i doły nadkoli. Mam Iron Remover, stosować jak na felgi psikając czy pędzelkiem na rdzawe plamki ? Na stronie produktu wzmianka tylko o felgach a jak na lakier kłaść i rozumiem po obfitym spłukaniu wosk bez czyszczenia cleanerem ?

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Plamki po zimie - rdzawe pieguski

Postautor: Konik » 17 mar 2017, 15:04

Lepiej rozpylać, bo oprócz widocznych plamek jest dużo więcej niewidocznych drobinek żelaza wbitych w lakier. Zobaczysz jak popsikasz. Można wspomóc działanie miękkim pędzelkiem.

Przed woskiem -Pre Wax Cleaner. Pisałem powyżej.

:)
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Awatar użytkownika
11201mariusz
Nasz Człowiek
Posty: 575
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:25
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L Bialutka Dama
Lokalizacja: Sopot

Re: Plamki po zimie - rdzawe pieguski

Postautor: 11201mariusz » 17 mar 2017, 15:24

Ok, dzięki

Awatar użytkownika
11201mariusz
Nasz Człowiek
Posty: 575
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:25
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L Bialutka Dama
Lokalizacja: Sopot

Re: Plamki po zimie - rdzawe pieguski

Postautor: 11201mariusz » 27 mar 2017, 20:02

No i pomogło, Dzięki Konik, Twoje rady jak zwykle bezcenne. Deironizer uczynił że po 4 minutach filetowe łzy spływały z blach jak złe - faktycznie po drugim nałożeniu jeszcze gdzieniegdzie się coś ujawniło - mocno spłukane woda i nie ma śladu po rdzawkach. Plus na felgi na 5 minut i po zimie nie ma śladu. Teraz wosk plus coś na chromy i sezon wiosenny uznaję za otwarty. Jeszcze na Up-ku żonki podobna operacja bo też biały i ma muchomorki rdzawe przy nadkolach

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Plamki po zimie - rdzawe pieguski

Postautor: Konik » 27 mar 2017, 20:42

Deironizację należy robić 2-3 razy w roku bez dopuszczania do rdzawych plamek.

Dlaczego?

W lakier wbijają się mikrodrobinki żelaza pochodzące z pyłu hamulcowego. A są ich ogromne ilości. Najpierw ich nie widać. Z czasem korodują. I zwiększają swoją objętość. A, że są wbite w lakier, to go rozsadzają. I do tego nie można dopuścić.

Cieszę się, że mogłem pomóc.

:)
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Awatar użytkownika
11201mariusz
Nasz Człowiek
Posty: 575
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:25
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L Bialutka Dama
Lokalizacja: Sopot

Re: Plamki po zimie - rdzawe pieguski

Postautor: 11201mariusz » 27 mar 2017, 20:58

Mądrego dobrze posłuchać :-)

Awatar użytkownika
philips
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 19 wrz 2016, 08:24
Czym jeżdzę: Sportage II2.0 DOHC Roadruns S.

Re: Plamki po zimie - rdzawe pieguski

Postautor: philips » 19 maja 2017, 18:59


Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Plamki po zimie - rdzawe pieguski

Postautor: Konik » 21 maja 2017, 16:15

Kilka dni temu widziałem półroczne auto z dużą ilością rdzawych plamek. Iron zrobił robotę.

philips
Kolejność (do wyboru wg potrzeb):
- mycie
- TFR - żeby zmyć grubszy brud drogowy i krzemionkę
- Tar&Glue Remover - żeby zmyć smołę i drobinki asfaltu
- Iron Remover - żeby zmyć lotną rdzę
- mycie
- glinkowanie - żeby zmyć mocno przyspojony brud i nadać lakierowi gładkości szkła
Na tym kończy się etap oczyszczenia lakieru.

Po tym można dać Pre Wax Cleaner i/lub politurę (przy ciemnych lakierach) i zabezpieczyć (Nano Sealant lub wosk Carnauba 38).
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com


Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap