Myjka ciśnieniowa.

Dział forum poświęcony szeroko pojętej kulturze dbania o auto z zewnątrz jak i wewnątrz. Dział prowadzi dealer firmy Meguiar's producenta środków do pielegnacji, które są sprzedawane sieciach sprzedaży marki np.MERCEDES BENZ jako własne produkty. Dzisiejsze zaawansowane lakiery wymagają kompletnej redukacji w temacie utrzymania lakieru na najwyższym poziomie
Zapoznaj się z felietonami , skorzystaj z rad i zrób udane zakupy. Detailing dla Twojego samochodu.
Awatar użytkownika
XV 1900
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 2,4 benzyna
Gadu Gadu: 8000250
Lokalizacja: Milcz

Myjka ciśnieniowa.

Postautor: XV 1900 » 11 kwie 2016, 15:45

Mój stary Karcher się kończy więc rozglądam się za nowym.
Wpadł mi w oko Karcher K5 czy ma ktoś może jakieś doświadczenia z tym modelem :?:
Jakich myjek Wy używacie :?:
Macie jakieś inne marki niż Karcher godne polecenia :?:
Planuje też zakup pianownicy bo takiej nie posiadam może też możecie polecić jakąś dobrą.

Marcinesku
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 11 cze 2011, 01:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 M
Lokalizacja: STOLICA

Re: Myjka ciśnieniowa.

Postautor: Marcinesku » 12 kwie 2016, 11:44

Co do myjki to nic nie podpowiem gdyż sam używam Boscha 100 co dostałem za punkty na Orlenie.
Natomiast co do pianownicy to z czystym sumieniem polecam pianownicę PA techkar.
https://sklep.techkar.pl/pianownica-do- ... ,3584,3919
Sam ostatnio zakupiłem u nich właśnie pianownicę do mojego Bosha.
Jako aktywną pianę, delikatną, nie niszcząca wosków polecam SG Fruit Snow Foam o neutralnym pH.
Najlepiej cenowo wychodzi w bańce 5l.
http://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka ... am-5l.html

Awatar użytkownika
XV 1900
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 2,4 benzyna
Gadu Gadu: 8000250
Lokalizacja: Milcz

Re: Myjka ciśnieniowa.

Postautor: XV 1900 » 13 kwie 2016, 10:44

No ja właśnie myjkę Karcher K 5 Compakt mogę dostać za punkty z Orlenu :)
Poszukałem trochę i raczej zamówię polecaną przez Ciebie pianownicę PA.
Czy ta aktywna piana jest faktycznie taka dobra że wystarczy ją położyć odczekać 3-5 minut spłukać i auto czyste czy jednak należy trochę gąbką pomóc ?
Nikt więcej nie myje auta myjką ciśnieniową ? :/

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Myjka ciśnieniowa.

Postautor: Konik » 13 kwie 2016, 11:27

Jeśli pianownicę, to tylko dobrą, np. PA.
Na temat myjki trudno doradzić. Choćby dlatego, że nie podałeś jak chcesz ja wykorzystywać.

Myjka ciśnieniowa służy do mycia wstępnego i nie zastąpi mycia właściwego. Jeśli nawet wydaje się, że auto jest czyste, to nie jest. Mycie wstępne służy do pozbycia się luźnego brudu (piasek, błoto, grubszy kurz, brud drogowy) po to by zmniejszyć ryzyko rysowania lakieru przy myciu właściwym. Myjąc tylko myjką ciśnieniową pozostaje cienka, mało widoczna warstwa brudu drogowego (a w nim krzemionka), który z czasem mocno łączy się z lakierem powodując, że powierzchnia robi się szorstka.
Aby dobrze umyć auto, trzeba myć ręcznie. Aby nie niszczyć tworzyw, szyb, lakier, powłok ochronnych (woski, sealanty itd.), należy używać wyłącznie szamponów o pH neutralnym.

Mycie tylko myjką ciśnieniową, to tak trochę jakbyś po zabawie w piaskownicy, czy na budowie polewał się szamponem i spłukiwał prysznicem.
;)
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Myjka ciśnieniowa.

Postautor: listomek2014 » 13 kwie 2016, 12:27

Witam.Dokładnie jak kolego piszesz ja kupiłem Black&Decker PW1700SPL i też myślałem że wszystko się umyje teraz sporadycznie jej używam do auta .Fakt bardzo dobre urządzenie do mycia bram polbruku itp tu ładnie zdaje egzamin
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Myjka ciśnieniowa.

Postautor: Konik » 13 kwie 2016, 16:04

Warto używać myjkę ciśnieniową do mycia (wstępnego) auta. Ograniczysz w ten sposób ilość powstających przy myciu rys.
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Marcinesku
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 11 cze 2011, 01:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 M
Lokalizacja: STOLICA

Re: Myjka ciśnieniowa.

Postautor: Marcinesku » 13 kwie 2016, 16:26

Mycie pianą to tak na prawdę pre-wash.
Pianę nakłada się na suchy samochód, oczekuje się kilka minut aby piana zadziałała i następnie spłukuje się cały samochód.
Spora ilość brudu zejdzie ale tak jak napisał Konik pozostanie cienka warstwa zabrudzeń. Wtedy należy przejść do drugiego etapu czyli mycia ręcznego z wykorzystaniem szamponu. Dopiero po myciu ręcznym samochód jest naprawdę czysty.
Myjka ciśnieniowa przyspiesza cały proces płukania itp. Dzięki niej grubszy bród, który jest na karoserii schodzi bez konieczności ręcznego mycia.
W przypadku gdy na lakierze jest wosk czy inna powłoka mycie przy wykorzystaniu myjki ciśnieniowej umożliwi szybkie i łatwe spłukanie świeżych zabrudzeń i jedynie oczyszczenie lakieru a nie jego wymycie.
Im mocniejsza chemia z której jest piana tym jej mocniejsze działanie ale również osłabienie wosku czy politury znajdującej się na samochodzie. W związku z tym najlepiej wybierać piany o neutralnym pH.
Oczywiście myjki ciśnieniowe są bardzo pomocne przy czyszczeniu felg czy np. nadkoli gdyż zwykłe ciśnienie z węża ogrodowego jest niewystarczające.

Awatar użytkownika
XV 1900
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 2,4 benzyna
Gadu Gadu: 8000250
Lokalizacja: Milcz

Re: Myjka ciśnieniowa.

Postautor: XV 1900 » 25 kwie 2016, 19:59

Myjka K5 już w domu :) teraz pora na pianownice. Marcinesku czy ta którą polecasz jest dobra czy lepiej dołożyć i kupić oryginalną PA ??

Marcinesku
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 11 cze 2011, 01:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 M
Lokalizacja: STOLICA

Re: Myjka ciśnieniowa.

Postautor: Marcinesku » 26 kwie 2016, 11:24

To super, miłego użytkowania

Oba produkty są podobnej jakości.
Za namową osób z forum poświęconego kosmetyce samochodowej sam zakupiłem pianownicę Techkar. Nie ma sensu przepłacać tylko dla tego, że jeden z produktów jest made in italy z nazwy.

Na filmie wykonanym przez sprzedawcę widać jak działa jedna i druga pianownica.
https://www.youtube.com/watch?v=heQOFfEilbQ

https://www.youtube.com/watch?v=RqoF6oruUfc

Również w tym wypadku nie ma różnicy w jakości uzyskiwanej piany.
Wystarczy do użytku domowego wersja ze zbiornikiem 1l.
Z gwarancją i serwisem nie ma problemu, szczególnie że to proste urządzenie w którym nie ma za bardzo co się popsuć a nawet jeżeli coś będzie nie tak firma jest bardzo solidna i rozsądnie podchodzi do wszelkich problemów.

Awatar użytkownika
XV 1900
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 2,4 benzyna
Gadu Gadu: 8000250
Lokalizacja: Milcz

Re: Myjka ciśnieniowa.

Postautor: XV 1900 » 22 maja 2016, 00:58

Pianownica PA moim zdaniem zbędna żecz :( owszem robi super pianę ale i tak nie ma "super" efektu poza wizualnym :shock:
Po aktywnej pianie i tak należy dokładnie spłukać wodą (gdy nie miałem pianownicy PA i tak dokładnie "myłem" samą wodą "KARCHEREM" a następnie myłem "szwamą" i znowu zmywanie Karcherem. Więc kiedyś myłem Karcherem póżniej szwamą i znowu Karcher. Teraz PA , Karcher, szwama, Karcher 8-) więc dodałem jedną czynność więcej :( :shock: po co? Dodam że naprawdę nigdy nie żałowałem wody do mycia i "psikałem" obficie całe auto :)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Myjka ciśnieniowa.

Postautor: Owca007 » 22 maja 2016, 12:00

Ja ze swoim karcherem k5 dostałem tą oryginalną pianownica o pojemności 0,6l ale też ma regulację ilości piany i strumienia. Działa tak samo więc nie ma sensu przepłacać.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)


Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap