Produkty do deski rozdzielczej i elementów plastikowych wewnętrznych jak i zewnętrznych

Dział forum poświęcony szeroko pojętej kulturze dbania o auto z zewnątrz jak i wewnątrz. Dział prowadzi dealer firmy Meguiar's producenta środków do pielegnacji, które są sprzedawane sieciach sprzedaży marki np.MERCEDES BENZ jako własne produkty. Dzisiejsze zaawansowane lakiery wymagają kompletnej redukacji w temacie utrzymania lakieru na najwyższym poziomie
Zapoznaj się z felietonami , skorzystaj z rad i zrób udane zakupy. Detailing dla Twojego samochodu.
Jankes1980
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 17 lut 2015, 19:07
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI 2015r. L+Business Line
Lokalizacja: Borowe woj.Śląskie

Produkty do deski rozdzielczej i elementów plastikowych wewnętrznych jak i zewnętrznych

Postautor: Jankes1980 » 09 mar 2016, 20:00

Co możesz mi polecić do deski rozdzielczej i elementów plastikowych wewnętrznych jak i zewnętrznych.

Czy jest przyznawany dalej jakiś rabat przy zamówieniu?

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Produkty do deski rozdzielczej i elementów plastikowych wewnętrznych jak i zewnętrznych

Postautor: Konik » 10 mar 2016, 13:32

Mycie deski rozdzielczej:
http://carchem.pl/pl/p/CarChem-APC-Citr ... szczacy/28

Zabezpieczenie, pielęgnacja:
http://carchem.pl/pl/p/CarChem-Interior ... ucznych/12
lub
http://carchem.pl/pl/p/CarChem-Polymer- ... h-i-gumy/9

Tak, rabat jest aktualny. Piszę o tym w kilku miejscach na forum i nigdzie tego nie odwoływałem. [zlosnikok]
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Produkty do deski rozdzielczej i elementów plastikowych wewnętrznych jak i zewnętrznych

Postautor: Konik » 28 wrz 2017, 12:28

Otrzymałem dziś zapytanie
[...]potrzebuję coś do przywracania czerni na plastikowych elementach zewnętrzych auta (nadkola, zderzaki, progi)


Moja odpowiedź z CIEKAWOSTKĄ "z ostatniej chwili":
Możesz użyć Polymer Rubber & Plastic Protectant, ale trzeba wiedzieć, że to produkt na bazie wody, a nie rozpuszczalników (chodzi o bezpieczeństwo plastików i innych elementów), a to może powodować, że rzadko i tylko na niektórych plastikach produkt może w czasie deszczu "spłynąć", mogą się pojawić zacieki. Nic się nie uszkadza, wystarczy jeszcze raz przeciągnąć produktem i jest ok. To się zdarza, kiedy przy aplikacji jest wilgoć w powietrzu i produkt nie odparuje i nie wyschnie bardzo dobrze. Rozwiązaniem jest zastosowanie albo zamiast, albo jako dodatkowej powłoki (świetny duet) użyć produktu do zabezpieczenia felg Alloy Wheel Armour. Sprawdzone przez kilku moich klientów/detailerów. Ponoć rewelacja. Możesz też użyć do opon i oczywiście do felg. Bardzo ogranicza brudzenie, poprawia samooczyszczanie w deszczu i bardzo ułatwia mycie - do felg i opon do bieżącej pielęgnacji wystarcza szampon. Nie trzeba mocnych środków.

Może się komuś przyda. :)
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Awatar użytkownika
11201mariusz
Nasz Człowiek
Posty: 575
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:25
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L Bialutka Dama
Lokalizacja: Sopot

Re: Produkty do deski rozdzielczej i elementów plastikowych wewnętrznych jak i zewnętrznych

Postautor: 11201mariusz » 28 wrz 2017, 13:59

Ciekawe, warto spróbować, stosować jak przy felgach czy inny sposób ?

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Produkty do deski rozdzielczej i elementów plastikowych wewnętrznych jak i zewnętrznych

Postautor: Konik » 28 wrz 2017, 14:58

Standard. Mist&Wipe, czyli rozpyl i wytrzyj. [hihihi]

Proszę o opinię. [zlosnikok]
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Produkty do deski rozdzielczej i elementów plastikowych wewnętrznych jak i zewnętrznych

Postautor: Thomaster » 04 paź 2017, 21:30

To było moje pytanie więc podzielę się spostrzeżeniami ;)

Zamówiłem kilka preparatów głównie do wnętrza auta, ale zależało mi też na zewnętrznych elementach plastikowych.
Przede wszystkim dzięki Macieju za szybką przesyłkę i prezenty :oki:

Pogoda dzisiaj nie rozpieszcza więc zrobiłem tylko szybki test na fragmencie nadkola.
Na szybko - najpierw woda do zmycia największego syfu, później APC, następnie Polymer Rubber & Plastic Protectant, a po kilku minutach Alloy Wheel Armour. Wyniki jak dla mnie są bardzo zadowalające. Uzyskana czerń nadkola jest jednolita i naturalna. Nie jest tak głęboka jak po użyciu środków do opon (mowa o piankach czy tłustych sprayach dostępnych na stacjach benzynowych itp. - nie testowałem carchemowskich), ale wygląda bardzo dobrze. Aż nie mogę się doczekać kiedy znajdę chwilę żeby w końcu umyć auto i popracować nad wszystkimi plastikami.

Zauważyłem też jedną bardzo obiecującą rzecz - po drodze do domu muszę przejechać kilkaset metrów objazdem z białego ubitego żwiro-syfu. W mokry dzień jak dzisiaj całe boki auta są momentalnie zachlapane białą mazią. Nie inaczej było dzisiaj po powrocie do domu. Kiedy jednak 2 godziny później znowu wsiadałem do auta to w oczy rzuciło mi się prawie czyste nadkole - to na którym wcześniej testowałem preparaty. Po powrocie z pracy były na nim standardowe ślady białego syfu więc wniosek, że usunął je padający w międzyczasie deszcz. :oki: Tak dobrego efektu to się nie spodziewałem [zdziwiony] . Zobaczymy jak długo się utrzyma.

Poniżej fotka poglądowa nadkola godzinę po naniesieniu wszystkich preparatów - na zdjęciu kolor jest bardziej szary niż w rzeczywistości.

nadkole.JPG


Na tą chwilę zakupy uważam za bardzo udane i obiecujące :oki:

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Produkty do deski rozdzielczej i elementów plastikowych wewnętrznych jak i zewnętrznych

Postautor: Konik » 05 paź 2017, 08:11

Dzięki za świetną opinię. :)

Jeden z naszych klientów testował Alloy Wheel Armour na oponach i plastikach zewnętrznych na odcinku 4 000 km w czasie 2 tygodni. Po tym czasie efekt samooczyszczania nadal był taki jak na początku, auto wystarczyło umyć szamponem bez żadnych mocniejszych produktów.
Później jeździł już mniej, a efekt efekt utrzymywał się jeszcze przez długi czas. Zdaje się, że wspominał o kilku miesiącach. Ale nie pamiętam dokładnie.
Wszystko zależy od tworzywa, jego umycia i odtłuszczenia, a także od warunków eksploatacji itp.

Jeszcze raz dziękuję za opinię i czekam z ciekawością na kolejne"odcinki". :)
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Produkty do deski rozdzielczej i elementów plastikowych wewnętrznych jak i zewnętrznych

Postautor: puder12 » 29 lip 2018, 12:45

Czy ten Polymer Rubber & Plastic Protectant da radę trwale przywrócić czerń podszybia zewnętrznego, które chyba w naszych afrykańskich upałach postanowiło zblednąć paskudnie, co widać na zdjęciu.

podszybie.jpg
podszybie.jpg (340.49 KiB) Przejrzano 9901 razy

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Produkty do deski rozdzielczej i elementów plastikowych wewnętrznych jak i zewnętrznych

Postautor: Konik » 29 lip 2018, 15:08

Jeśli plastik jest wypalony od słońca, to żaden produkt nie przywróci mu trwale czerni. Można "na chwilę" maskować, ale się nie naprawi.

Jeśli dobrze widzę, to wyszoruj porządnie to podszybie przy użyciu CarChem Citrus Cleaner, a następnie zabezpiecz CarChem Tyre Dressing. Powinno być ok.
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Awatar użytkownika
bykman
Uzależniony
Posty: 355
Rejestracja: 16 paź 2014, 14:25
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 205KM
Opel Zafira C Cosmo 2.0 CDTI 200KM
Lokalizacja: PIENINY

Re: Produkty do deski rozdzielczej i elementów plastikowych wewnętrznych jak i zewnętrznych

Postautor: bykman » 29 lip 2018, 17:16

Na to wyblakłe podszybie to Gyeon Q2 Trim Kit, jak i na wszystkie nielakierowane elementy.
KIA SPORTAGE XL Limitowana 2.0 CRDI AWD MT 205KM 447Nm Sand Track


Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap