Czarna perła KIA SPORTAGE

Dział forum poświęcony szeroko pojętej kulturze dbania o auto z zewnątrz jak i wewnątrz. Dział prowadzi dealer firmy Meguiar's producenta środków do pielegnacji, które są sprzedawane sieciach sprzedaży marki np.MERCEDES BENZ jako własne produkty. Dzisiejsze zaawansowane lakiery wymagają kompletnej redukacji w temacie utrzymania lakieru na najwyższym poziomie
Zapoznaj się z felietonami , skorzystaj z rad i zrób udane zakupy. Detailing dla Twojego samochodu.
skotowski
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2015, 22:11
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 2.0 GDI 2WD L

Czarna perła KIA SPORTAGE

Postautor: skotowski » 13 wrz 2015, 18:59

Witam,

Swoją SPORTAGE zakupiłem w listopadzie 2014 r. , Myta na myjniach bezdotykowych w Szczecinku przeciętnie raz na tydzień. Około miesiąca 05.2015 na swojej SPORTAGE zauważyłem takie coś:
Obrazek

Nie szło tego umyć, w salonie się dowiedziałem, że to moja wina i że trzeba to będzie polerować. Na szczęście nie było właściwego pracownika. Zacząłem szukać, poczytałem trochę na forum, w tym konika i stwierdziłem że sam najpierw spróbuję.
Efekt na zdjęciu poniżej:
Obrazek

W sklepie CarChem zakupiłem kilka rzeczy: Car Care shampoo 1900:1, Deep Clean Polish, Spray Wax, kilka ściereczek i aplikator to Deep Clener'a.
Uzyskany efekt to w zasadzie trzy tygodnie pracy (dwie soboty po ok. 2 godziny) i trzecia sobota ok. 4 godzin...
Najpierw spłukanie wodą, umycie szamponem, wysuszenie samochodu zakupioną ściereczką, polerowanie Deep Cleanerem. To były dwie pierwsze czynności przez dwie soboty.
Za trzecim razem powtórzyłem wszystkie czynności (ten duży zaciek pod lusterkiem już z szedł przy drugim czyszczeniu), ale były drobne poprawki w innych miejscach, których wcześniej nie widziałem. Na zakończenie pociągnąłem cały samochód Spray Wax'em - woskiem w sprayu. No i od tej pory jeszcze nie padało.

Tak przy okazji, to podczas czyszczenia znalazłem kilka białych punktów, prawdopodobnie będą to uszkodzenia lakieru od kamyków. Deep cleaner tego nie usunął, potrzebowałbym czegoś innego. Może ktoś coś zaproponuje ?

Podsumowując: zakup trochę kosztował, przy myciu jest więcej roboty niż przy myjni bezdotykowej, ale z drugiej strony efekt jaki uzyskałem jest co najmniej zadowalający i po przeliczeniu ile myć mogę zrobić, ostatecznie wychodzi taniej niż na myjni.
Teraz muszę popatrzeć za środkami do plastików wewnątrz, na zewnątrz, felg i tapicerki.

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Czarna perła KIA SPORTAGE

Postautor: Konik » 13 wrz 2015, 20:54

Cieszę się, że mogłem być pomocny. [zlosnikok]

Te białe punkty, jeśli to odpryski od kamyków (sprawdź paznokciem lub szpilką, czy to są wgłębienia), to znaczy, że są aż do podkładu. Jedyne co można zrobić, to małe, precyzyjne zaprawki lakiernicze.

Dziękuję za dobrą opinię! :bigok:
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

skotowski
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2015, 22:11
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 2.0 GDI 2WD L

Re: Czarna perła KIA SPORTAGE

Postautor: skotowski » 13 wrz 2015, 21:00

Na szczęście nie ma tego dużo, sprawdzałem paznokciem i czuć nierówność, ale to na później...,

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Czarna perła KIA SPORTAGE

Postautor: Konik » 13 wrz 2015, 21:08

Tak, ale chodzi o to, czy ta nierówność jest wypukła, czy wklęsła. Jak wypukłą, to zanieczyszczenia do usunięcia, a jak wklęsła, to odpryski.
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com


Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap