Zestaw dla początkującego

Dział forum poświęcony szeroko pojętej kulturze dbania o auto z zewnątrz jak i wewnątrz. Dział prowadzi dealer firmy Meguiar's producenta środków do pielegnacji, które są sprzedawane sieciach sprzedaży marki np.MERCEDES BENZ jako własne produkty. Dzisiejsze zaawansowane lakiery wymagają kompletnej redukacji w temacie utrzymania lakieru na najwyższym poziomie
Zapoznaj się z felietonami , skorzystaj z rad i zrób udane zakupy. Detailing dla Twojego samochodu.
Awatar użytkownika
lucek
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 19 cze 2014, 21:48
Czym jeżdzę: Sportage III 1.6 M Limited

Zestaw dla początkującego

Postautor: lucek » 01 lip 2014, 00:10

Skoro pierwszy raz kupiłem samochód z salonu (i do tego taki ładny!! ;)) to chciałbym o niego odpowiednio zadbać. Po przeczytaniu całego działu mam jednak w głowie straszny mętlik, a to że linki do produktów polecanych przez Konika już nie działają wcale sprawy nie ułatwia. Pomożecie z wyborem chemii do czyszczenia i konserwacji samochodu z zewnątrz i wewnątrz dla początkującego? Na pewno potrzebuję coś do lakieru, felg, opon (?), do usuwania insektów. Będę wdzięczny za każdą pomoc :)

krzysztofem
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 05 maja 2014, 08:29
Czym jeżdzę: 1.6, L

Re: Zestaw dla początkującego

Postautor: krzysztofem » 03 lip 2014, 22:21

Podbijam ;) Możecie coś polecić?

Ostatnio rozmawiałem z panem z AutoSpa i mówił że lakiery wszystkich aut są jakoś specjalnie zabezpieczane (jakiś natrysk) na czas transportu. Więc jeżeli chcemy auto zabezpieczyć woskiem, to najpierw trzeba użyć glinki - a tego wolałbym uniknąć bo nie znam się dokładnie na tym. A z tego co czytałem to taką glinką można uszkodzić lakier.

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zestaw dla początkującego

Postautor: marcinK » 06 lip 2014, 11:48

Glinka jest do czyszczenia lakieru, a uszkodzić to można nawet i przy myciu wodą...Wszystko trzeba robić z głową, trochę postudiować lub oddać specjalistom.
Lakiery na obecnych samochodach są słabe (na Kia chyba szczególnie) , więc radzę od początku uważać przy myciu i konserwacji, bo łatwo się drapią.
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Zestaw dla początkującego

Postautor: Konik » 10 lip 2014, 12:11

Dziś wieczorem postaram się zapodać aktualną propozycję zestawu startowego. [zlosnikok]
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Zestaw dla początkującego

Postautor: Konik » 10 lip 2014, 22:28

Zapraszam do http://www.mojasportage.pl/viewtopic.php?f=57&t=3140
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Awatar użytkownika
lucek
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 19 cze 2014, 21:48
Czym jeżdzę: Sportage III 1.6 M Limited

Re: Zestaw dla początkującego

Postautor: lucek » 10 lip 2014, 23:43

A dałoby radę poskładać z tego wszystkiego tam 'zestaw startowy'? ;)

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Zestaw dla początkującego

Postautor: Konik » 11 lip 2014, 01:24

Oczywiście. Uwzględnić, to co napisałeś w pierwszym poście, czy coś jeszcze?
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Awatar użytkownika
lucek
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 19 cze 2014, 21:48
Czym jeżdzę: Sportage III 1.6 M Limited

Re: Zestaw dla początkującego

Postautor: lucek » 11 lip 2014, 16:52

Szczerze mówiąc... nie wiem. Pisząc o tych rzeczach na początku to bardziej zgadywałem, że pewnie takie coś jest potrzebne. Zdam się na rady kogoś bardziej doświadczonego ;)

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Zestaw dla początkującego

Postautor: Konik » 13 lip 2014, 12:45

Zgodnie z prośbą - zestaw dla samochodu nowego, czyli priorytetem jest bezpieczne mycie, zabezpieczenie lakieru przed czynnikami wpływającymi na powstawanie rysek, utlenień, zmatowień itp., itd., nadanie powłoce lakierniczej połysku i utrzymanie go, a także zabezpieczenie tworzyw, gum, opon i nadanie im ładnego wyglądu.

Pielęgnacja lakieru
Mycie - wszystkie produkty mają neutralne pH!
- Jeśli masz myjkę ciśnieniową warto korzystać z dobrodziejstwa pianownicy i myć wstępnie samochód przy użyciu aktywnej piany Snow Foam - fantastyczny produkt, który pozwala bardzo ograniczyć powstawanie nowych rysek oraz świetnie wspomaga zmywanie insektów.
- Do bieżącego, systematycznego mycia większych zabrudzeń polecam najbardziej skoncentrowany szampon - 1900:1, czyli jedna zakrętka (5 ml) na około 10 litrów wody! Car Care Shampoo 1900:1
- Przy mniejszych zabrudzeniach można stosować szampon z woskiem koncentrat 500:1 Shampoo Wash & Wax 500:1
- Po myciu warto użyć nabłyszczacza, który zostawia warstewkę wosku i pomaga osuszać karoserię Rinse Aid
- Jeśli na karoserii są owady, a nie masz pianownicy i nie używasz Snow Foam, warto użyć przed myciem zmywacz owadów Bug Remover

Samochód nowy, więc glinkowanie na razie nie będzie potrzebne. Dlatego pomijam.
Z tego samego powodu pomijam również emulsje polerskie do usuwania rysek i przygotowania lakieru pod wosk.

Ważne!
- Na nowy lakier warto nałożyć powłokę ochronną, najlepiej w postaci długotrwałej powłoki ochronnej Nano Sealant.
Do przygotowania lakieru pod sealant:
- Deep Clean Polish

Do bieżącej pielęgnacji między myciami, poprawienia efektu hydrofobowego i nabłyszczenia, a także usuwania drobnych zanieczyszczeń (np. kurzu i jakże szkodliwych ptasich odchodów) warto użyć
- Quick Detailer
oraz do wspomagania powłoki ochronnej
- wosk w sprayu Spray Wax


Pielęgnacja wnętrza
Pielęgnacja kokpitu, tworzyw
- Do czyszczenia tworzyw pięknie pachnący Citrus Cleaner
- Pielęgnacja, ochrona, naturalny wygląd Interior Shine
lub
- Pielęgnacja, ochrona, satynowy wygląd (również do gumy) Polymer Rubber & Plastic Protectant

Fotele, tapicerka, wykładziny
- Impregnacja tkanin Fabric Protector

Pielęgnacja skóry
- Czyszczenie skóry Leather Cleaner
- Krem do odżywiania, zmiękczania, ochrony skóry Leather Cream
- Ochrona, zabezpieczenie, utrzymanie elastyczności skóry Leather Armour

Pozostałe elementy
Szyby
- Płyn do mycia szyb (bezpieczny dla tworzyw samochodowych) Glass Cleaner
- Sealant do szyb, ochrona, hydrofobowość, "niewidzialna wycieraczka" Glass Sealant

Tworzywa zewnętrzne
- Pielęgnacja, ochrona (również do gumy) Polymer Rubber & Plastic Protectant - ten produkt pojawił się już w tworzywach wewnętrznych, warto go wybrać, bo obsługuje tworzywa wewnętrzne i zewnętrzne

Opony, guma
- Głęboka czerń, delikatny połysk Polymer Tyre Dressing
lub
- Naturalny wygląd, czerń opony Tyre Dressing
lub
- Żel do opon (bogaty ciemny połysk, głęboka czerń) Tyre Gel

Felgi
Środki do bieżącej pielęgnacji
- Bezpieczne czyszczenie felg (również polerowanych!) Alloy Wheel Cleaner
- Zabezpiecza przed pyłem hamulcowym, ułatwia jego zmywanie Alloy Wheel Armour
Ewentualnie
- Zmywacz ciężkiego brudu drogowego (zmywa woski) Traffic Film Remover

[zlosnikok]
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Awatar użytkownika
lucek
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 19 cze 2014, 21:48
Czym jeżdzę: Sportage III 1.6 M Limited

Re: Zestaw dla początkującego

Postautor: lucek » 13 lip 2014, 21:29

wow! wielkie dzięki - w tej chwili nie pozostaje mi nic innego jak zamówienie tych specyfików jak tylko wrócę z wakacji [zlosnikok]

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Zestaw dla początkującego

Postautor: Konik » 13 lip 2014, 23:13

Zajefajnych wakacji. [zlosnikok]
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Awatar użytkownika
bykman
Uzależniony
Posty: 355
Rejestracja: 16 paź 2014, 14:25
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 205KM
Opel Zafira C Cosmo 2.0 CDTI 200KM
Lokalizacja: PIENINY

Re: Zestaw dla początkującego

Postautor: bykman » 15 sty 2015, 16:17

Mogę polecić:
Kokpit i plastiki: Poorboy's World Natural Look
Do ciemnych skór: Gliptone Liquid Leather Conditioner GT11
KIA SPORTAGE XL Limitowana 2.0 CRDI AWD MT 205KM 447Nm Sand Track

kamil89
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2013, 14:50
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 CRDi 150KM

Re: Zestaw dla początkującego

Postautor: kamil89 » 23 sty 2015, 14:18

@Konik

A ze środków do czyszczenia felg znasz takie coś może: http://www.iparts.pl/czesc/plyn-do-czyszczenia-felg-turtle-wax-wheel-cleaner-500-ml,1-twx-70017-1044632.html? Znajomy ma taką buteleczkę i z chęcią ją zamieni za "inną buteleczkę" 0,7l, ale nie wiem czy to jest w ogóle warte uwagi a widzę, że ty dosyć dobrze znasz temat więc pytam :) z góry dzięki za odp.

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Zestaw dla początkującego

Postautor: Konik » 23 sty 2015, 15:58

Nie miałem do czynienia z tym produktem i nie mogę nic powiedzieć na jego temat.

Mogę jedynie porównać cenę. Nasz produkt do mycia felg http://carchem.pl/pl/p/CarChem-Traffic- ... centrat/22 kosztuje ciut mniej niż ten wskazany. Tyle, że za 1 L, a nie za 0,5 L. No i nasz, to koncentrat, czyli zrobisz z niego 4 L gotowego płynu do mycia felg. A jakbyś chciał go wykorzystać do mycia tworzyw sztucznych, czy tapicerki materiałowej, to rozcieńcza się 1:10, czyli wyjdzie 11 L gotowego płynu. A to już nie jest ciut...
[zlosnikok]
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Postautor: Lorkovsky » 23 sty 2015, 18:54

A coś dobrego do opon żeby były czarne i błyszczące

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Zestaw dla początkującego

Postautor: czyzyk64 » 23 sty 2015, 19:48

CARTEC VINYL TP-49. Dobry do plastyków i gumy.

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re:

Postautor: Konik » 23 sty 2015, 20:10

Lorkovsky pisze:A coś dobrego do opon żeby były czarne i błyszczące

Takie wystarczą? [hihihi]
Obrazek

Jeśli tak, polecam to: http://carchem.pl/pl/p/CarChem-Tyre-Dre ... ne-opony/6
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

sxill
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 22 gru 2014, 20:42
Czym jeżdzę: Sportage 2014, 1.7 CRDI, XL, Deluxe White
Lokalizacja: Poznań

Re: Zestaw dla początkującego

Postautor: sxill » 23 wrz 2015, 09:12

Mam pytanie, dlaczego na nowy lakier polecasz Nano Sealant a nie Carbuna Wax? Czy wosk nie zabezpieczy bardziej lakieru?

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Zestaw dla początkującego

Postautor: Konik » 23 wrz 2015, 10:13

To nie tak, że na nowy lakier polecam jedno, a drugiego nie.
Oba produkty zabezpieczają lakier. Oba się nadają na nowy i stary lakier. Oba można stosować na ciemne i jasne lakiery.
Drobne różnice są w zabezpieczeniu. np. Sealanty lepiej zabezpieczają przed np. promieniowaniem UV, a Carnauba przed np. zanieczyszczeniami z kominów przemysłowych. Drobne różnice są też w efekcie (nie każdy to widzi, ja mam z tym kłopot). Carnauba daje lepszy (cieplejszy) efekt szczególnie na ciemnych lakierach. Niweluje też trochę lepiej bardzo drobne mikroryski. Sealant z kolei świetnie wiąże się z lakierem. Świetną kombinacją jest aplikacja warstwy Sealanta na lakier, a po przynajmniej dobie, kiedy Sealant dobrze zwiąże się z lakierem na wierzch można dać Canaubę. Zyskujemy wszystkie zalety obu produktów.

Myślę, że moje polecenie Nano Sealanta na nowy lakier mogło wynikać z tego, że na nowym lakierze nie ma jeszcze rysek (a przynajmniej nie ma ich zbyt wielu). Poza tym łatwiej się aplikuje.

W razie dodatkowych pytań, chętnie pomogę.
[zlosnikok]
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Zestaw dla początkującego

Postautor: saber » 23 wrz 2015, 23:22

A ile Nano Sealant'a potrzeba na pokrycie Sportage ze szklanym dachem? (trochę mniej blachy :))

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Zestaw dla początkującego

Postautor: Konik » 23 wrz 2015, 23:53

Przy prawidłowej aplikacji na jedną warstwę na duże auto osobowe powinno zużyć się około 25 ml Nano Sealanta.
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com


Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap