czyszczenie i konserwacja eko-skóry

Dział forum poświęcony szeroko pojętej kulturze dbania o auto z zewnątrz jak i wewnątrz. Dział prowadzi dealer firmy Meguiar's producenta środków do pielegnacji, które są sprzedawane sieciach sprzedaży marki np.MERCEDES BENZ jako własne produkty. Dzisiejsze zaawansowane lakiery wymagają kompletnej redukacji w temacie utrzymania lakieru na najwyższym poziomie
Zapoznaj się z felietonami , skorzystaj z rad i zrób udane zakupy. Detailing dla Twojego samochodu.
aro_2003
Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: 07 maja 2014, 14:56
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 T-GDI L Business Line Plus

czyszczenie i konserwacja eko-skóry

Postautor: aro_2003 » 25 cze 2014, 09:47

Witam!
Mam nowego Sportage 2014 r. z eko-skórą.

Jakiś środków konserwujących używacie do eko-skóry ?
Czy konserwować skórę od nowości, czy poczekać jakiś czas ?

Proszę o porady i Wasze doświadczenia.

Pozdrawiam

Edgar
Uzależniony
Posty: 341
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:26
Czym jeżdzę: Sorento 2016 2.0 XL AWD,
była Sportage III 1,6 GDI L
Lokalizacja: Katowice

Re: czyszczenie i konserwacja eko-skóry

Postautor: Edgar » 26 cze 2014, 08:58

Należy wiedzieć że ekologiczna skóra (skaj) nie ma nic wspólnego ze skórą, gdyż skaj to nic innego jak vinyl/pcv. Nie należy więc takiego surowca konserwować środkami chemicznymi lub kremami, gdyż po czasie wychodzą plamy nie do usunięcia. Jeżeli chodzi zaś o czyszczenie to polecam mokrą gąbkę z szarym mydłem delikatnie pocierając materiał, silniejsze zabrudzenia można delikatnie potraktować benzyną ekstrakcyjną lub czynność powtarzać. Umytą powierzchnię wytrzeć suchą i miękką ściereczką.
Na rynku oczywiście są niby specjalne środki do pielęgnacji eko skóry. Jest popyt - zrobi się i podaż.

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: czyszczenie i konserwacja eko-skóry

Postautor: Konik » 10 lip 2014, 12:09

Skóry z plastikowej krowy można traktować różnymi środkami. Można również środkami do skóry. Plamy mogą być wynikiem stosowania różnych środków i zachodzących reakcji między nimi. Jak wychodzą "białe" plamy na sztucznych skórach, deskach rozdzielczych itp., trzeba najpierw (przed użyciem środków do pielęgnacji) dobrze je umyć!
O sztuczne skóry warto dbać z wielu powodów. Podam jeden - słońce (UV) robi swoje.
Do skór i sztucznych skór polecam
https://carchem.pl/pl/p/CarChem-Leather ... ie-skory/3
https://carchem.pl/pl/p/CarChem-Leather ... -do-skor/2
https://carchem.pl/pl/p/CarChem-Leather ... ja-skory/1
Do sztucznych nie trzeba używać oleju, ale można.
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

wicia83
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 09 sie 2015, 22:14
Czym jeżdzę: 1.6GDI Business Line L

Re: czyszczenie i konserwacja eko-skóry

Postautor: wicia83 » 06 wrz 2015, 21:33

czyli w Spotrkach to tylko skaj i kupić Leather Armour oraz Leather Cleaner? Jeszcze nie mogę pisać PW a chciałbym się upomnieć o rabat w carchem.pl

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: czyszczenie i konserwacja eko-skóry

Postautor: Konik » 06 wrz 2015, 21:50

Możesz nabyć i używać wskazanych przez Ciebie produktów. Do czyszczenia można też używać https://carchem.pl/pl/p/CarChem-APC-Cit ... szczacy/28 a do zabezpieczenia środków do pielęgnacji tworzyw i winyli, czyli np. https://carchem.pl/pl/p/CarChem-Polymer ... h-i-gumy/9
chociaż myślę, że jednak lepszy będzie Leather Armour.

Jeśli chodzi o rabat, potrzebuję info o adresie e-mail użytym przy rejestracji. Jeśli nie chcesz podawać publicznie wystarczą mi 3 pierwsze znaki i data rejestracji.
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

wicia83
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 09 sie 2015, 22:14
Czym jeżdzę: 1.6GDI Business Line L

Re: czyszczenie i konserwacja eko-skóry

Postautor: wicia83 » 07 wrz 2015, 22:16

mój mail to wicia83@xxxxxx.pl rejestracja 06.09.2015

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: czyszczenie i konserwacja eko-skóry

Postautor: Konik » 07 wrz 2015, 23:21

OK.
Przypisałem rabat na stałe do Twojego konta. Rabat będzie widoczny w koszyku po zalogowaniu i wybraniu produktów.
W razie pytań, chętnie pomogę. :)
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

wicia83
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 09 sie 2015, 22:14
Czym jeżdzę: 1.6GDI Business Line L

Re: czyszczenie i konserwacja eko-skóry

Postautor: wicia83 » 08 wrz 2015, 11:55

Mam jeszcze jedno pytanko posiadam wersję z tapicerką ze wstawkami z alcantary. Czym to można zakonserwować?

norbert_p1
Uzależniony
Posty: 330
Rejestracja: 12 paź 2015, 12:24
Czym jeżdzę: 2.0 GDI XL+ AWD

Re: czyszczenie i konserwacja eko-skóry

Postautor: norbert_p1 » 08 lis 2015, 07:37

Czy po FL rodzaj skóry się zmienił? Czy to jest naturalna skóra (wątpię), skay, derma czy eko skóra? Czym to czyścić i konserwować?
Czym się różnią produkty do czyszczenia i konserwacji? Oba w zasadzie mają podobne działanie... Czyszczą i konserwują...

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: czyszczenie i konserwacja eko-skóry

Postautor: Konik » 08 lis 2015, 13:03

norbert_p1 pisze:Czy to jest naturalna skóra (wątpię), skay, derma czy eko skóra?

Ja też wątpię. Skaj, derma, eko skóra, to jedno i to samo.

norbert_p1 pisze:Czym to czyścić i konserwować?

Odpowiedź masz w tym wątku w moich postach powyżej.

norbert_p1 pisze:Czym się różnią produkty do czyszczenia i konserwacji?

Te do czyszczenia służą do... czyszczenia, a te do konserwacji do... konserwacji.

norbert_p1 pisze:Oba w zasadzie mają podobne działanie... Czyszczą i konserwują...

Są na rynku produkty 2w1, które czyszczą i konserwują. Przy czystych lub bardzo delikatnie zabrudzonych skórach można je użyć, choć to trochę tak jakbyś używał mydła z kremem ochronnym do ciała w jednym.
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

norbert_p1
Uzależniony
Posty: 330
Rejestracja: 12 paź 2015, 12:24
Czym jeżdzę: 2.0 GDI XL+ AWD

Re: czyszczenie i konserwacja eko-skóry

Postautor: norbert_p1 » 08 lis 2015, 13:25

Czy możesz mi napisać na ile razy wystarczy ten preparat? (250ml) Czy jest jakiś termin przydatności tych preparatów? Martwię się tym, że zanim fotele (zazwyczaj kierowcy) mocno się pobrudzą to ten preparat będzie bezużyteczny... Mowa o tym do czyszczenia. Do konserwacji raczej nie, bo byłby częściej używany.

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: czyszczenie i konserwacja eko-skóry

Postautor: Kwarcu » 08 lis 2015, 13:36

Szczerze mówiąc zdziwiłbyś się co do czyszczenia. Wbrew pozorom skóra wygląda na czystą, ale jak przetrzesz szmatką to trochę brudu jednak zawsze jest i potem to widać na szmatce. Na skórze osadza się kurz, trzeba go dość regularnie przecierać bo inaczej będzie więcej roboty w przyszłości z czyszczeniem. Zresztą środek do konserwacji raczej zawsze kładzie się po przeczyszczeniu tapicerki środkiem do mycia, bez sensu kłaść sam środek konserwujący co chwilę na tapicerkę zwłaszcza zakurzoną, bo zalepisz ten kurz. Gruntowne czyszczenie z konserwacją robi się maksymalnie raz na 3-4 miesiące, częściej nie ma sensu. Tak "na co dzień" po prostu wystarczy przetrzeć tapicerkę wedle uznania co ileś tam dni, głównie z kurzu właśnie.

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: czyszczenie i konserwacja eko-skóry

Postautor: Konik » 08 lis 2015, 17:57

Kwarcu bardzo celnie odpowiedział.
Ja tylko dodam pytanie - dla zobrazowania - jak często pierzesz spodnie? Bo na fotelach jest to samo co na spodniach.

Na jak długo wystarczy? Nie ma jednej odpowiedzi, bo czynników decydujących jest wiele od ilości przejeżdżanych km, poprzez charakter w jakim jest wykorzystywane auto, po częstotliwość czyszczenia. To co mogę podpowiedzieć, to zawsze zużywa się możliwie mało produktu, skóra nie lubi mieć mokro. I druga rzecz, to najlepiej jest wykonać dwie czynności - czyszczenie i konserwację/zabezpieczenie. A druga rzecz, którą mogę podpowiedzieć, to więcej zużywa się środka czyszczącego niż zabezpieczającego.

I znowu ciśnie mi się na myśl przykład skojarzenie. Jak mamy brudne ręce i chcemy je nakremować, to najpierw je myjemy, a potem kremujemy. Nie nakładamy kremu na brudne ręce.

[zlosnikok]
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Awatar użytkownika
11201mariusz
Nasz Człowiek
Posty: 575
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:25
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L Bialutka Dama
Lokalizacja: Sopot

Re: czyszczenie i konserwacja eko-skóry

Postautor: 11201mariusz » 21 lis 2017, 18:37

Potwierdzam używam od Konika płyn do konserwacji - daje radę :-)

mysza58
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:43
Czym jeżdzę: 1.7

Re: czyszczenie i konserwacja eko-skóry

Postautor: mysza58 » 21 lis 2017, 18:39

Witam wszystkich fanów Kia sportage 2010 2015 i zapraszam do dołączenia do grupy na facebooku Kia sportage 2010 2015. Tam wrzucamy zdjęcia opisujemy problemy i pomagamy sobie na wzajem. Zaprasza serdecznie dołączać

adik81
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 30 maja 2017, 23:20
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2011r
1,7CRDI, XL
Lokalizacja: Grudziądz kujawsko-pomorskie

Re: czyszczenie i konserwacja eko-skóry

Postautor: adik81 » 21 lis 2017, 20:42

Może jakiś link z adresem??? ;)

adik81
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 30 maja 2017, 23:20
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2011r
1,7CRDI, XL
Lokalizacja: Grudziądz kujawsko-pomorskie

Re: czyszczenie i konserwacja eko-skóry

Postautor: adik81 » 21 lis 2017, 20:43

11201mariusz pisze:Potwierdzam używam od Konika płyn do konserwacji - daje radę :-)


A jak ta eko skóra się sprawuje???

Awatar użytkownika
11201mariusz
Nasz Człowiek
Posty: 575
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:25
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L Bialutka Dama
Lokalizacja: Sopot

Re: czyszczenie i konserwacja eko-skóry

Postautor: 11201mariusz » 21 lis 2017, 20:51

Własnie na eko mam nałożone i skórka wygląda fajnie

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: czyszczenie i konserwacja eko-skóry

Postautor: jarmk » 24 lut 2019, 20:58

Odświeżę temat..
Chciałbym kupić coś do eco skóry, co polecacie...?

Awatar użytkownika
Sportage2k18
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 25 lip 2018, 09:56
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1.6 GDI L+BL

Re: czyszczenie i konserwacja eko-skóry

Postautor: Sportage2k18 » 25 lut 2019, 09:55

Jeśli masz fotele wentylowane, to polecam środek, który się nie pieni, bo będziesz miał problem żeby wyciągnąć środek z otworów w fotelach. Ja do czyszczenia używam Gyeon Leather Cleaner, a później do zabezpieczenia Gyeon Leather Coat.

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: czyszczenie i konserwacja eko-skóry

Postautor: Konik » 25 lut 2019, 10:47

Ja mogę polecić chwalone tu produkty CarChem. Produkty do skóry znajdziesz tu: https://carchem.pl/pl/c/Pielegnacja-skory/12
Tu masz info o rabacie forumowym: viewtopic.php?f=57&t=1574#p20312
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com


Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap