Czyszczenie plastikowych zewnętrznych elementów chromowanych

Dział forum poświęcony szeroko pojętej kulturze dbania o auto z zewnątrz jak i wewnątrz. Dział prowadzi dealer firmy Meguiar's producenta środków do pielegnacji, które są sprzedawane sieciach sprzedaży marki np.MERCEDES BENZ jako własne produkty. Dzisiejsze zaawansowane lakiery wymagają kompletnej redukacji w temacie utrzymania lakieru na najwyższym poziomie
Zapoznaj się z felietonami , skorzystaj z rad i zrób udane zakupy. Detailing dla Twojego samochodu.
Groszek
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 21 paź 2013, 22:50
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDi L - 2011r.
Lokalizacja: Ożarów Maz.

Czyszczenie plastikowych zewnętrznych elementów chromowanych

Postautor: Groszek » 05 mar 2014, 00:56

Jak w temacie, czego użyć do czyszczenia tych elementów?! Nie znalazłem konkretnego wątku na ten temat. Czy używacie do tego jakiejś chemii? Wiadomo, jest to tylko tworzywo sztuczne pokryte warstwą chromu i zastanawiam się jak to zrobić prawidłowo żeby po kilku czyszczeniach nie został sam plastik.

Awatar użytkownika
bielas
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 21 paź 2010, 23:26
Czym jeżdzę: 1.6 XL

Re: Czyszczenie plastikowych zewnętrznych elementów chromowa

Postautor: bielas » 05 mar 2014, 13:16

W zimie, kiedy są zasolone drogi, po myciu wychodzą na klamkach od spodu oraz na chromach na słupkach takie grudki...już myślałem nieraz o reklamowaniu tego i nawet chyba ktoś kiedyś pisał, że to zrobił, ale po każdej zimie jednak te grudki w końcu schodzą podczas mycia dobrymi środkami i nie ma śladu po nich.

Jeśli chodzi o czyszczenie, to jest to plastik, więc nie wolno używać past do chromu!
Nie czyszczę klamek solo, tylko podczas mycia całego auta.
Potem używam miękkiej mikrofibry i zwykle tych środków, co do szyb lub karoserii. Czyli po myciu i wysuszeniu, kiedy przecieram na błysk szyby środkiem do szyb to to samo robię delikatnie z klamkami, grillem i chromami nad halogenami.

Groszek
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 21 paź 2013, 22:50
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDi L - 2011r.
Lokalizacja: Ożarów Maz.

Re: Czyszczenie plastikowych zewnętrznych elementów chromowa

Postautor: Groszek » 05 mar 2014, 19:07

Wielkie dzięki za odpowiedź [zlosnikok]
Sportka mam od jesieni. Teraz po zimie chromy wyglądają na "zaśniedziałe", bałem się użyć pasty do chromów dlatego ten temat. Niestety samo mycie na myjni bezdotykowej nie pomagało, samochód czysty a chromy bez zmian. W weekend jak pogoda pozwoli biorę się za wiosenne czyszczenie korzystając z Twoich rad :)

Awatar użytkownika
bielas
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 21 paź 2010, 23:26
Czym jeżdzę: 1.6 XL

Re: Czyszczenie plastikowych zewnętrznych elementów chromowa

Postautor: bielas » 06 mar 2014, 20:44

Proszę :-)

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Czyszczenie plastikowych zewnętrznych elementów chromowa

Postautor: Konik » 10 lip 2014, 12:26

Elementy "chromowane" - jak napisał bielas - należy myć dobrą chemią przy myciu auta. A potem osuszyć mikrofibrą, żeby nie zostały plamy. Dodam tylko kilka słów o dobrej chemii, bo "dobra" będzie łagodna, albo agresywna - zależnie od potrzeb, przeznaczenia i użytkownika.
Dobra chemia, to chemia skuteczna, ale bezpieczna dla lakieru, tworzyw, szyb, chromów. Bezpieczna to taka, która ma pH neutralne lub chociaż zbliżone do neutralnego. Wszelka chemia o odczynie silnie alkalicznym, czy kwaśnym może uszkadzać elementy auta. Agresywna chemia jest dobra do mycia kół w TIRach, ale nie do samochodów osobowych, które mają coraz wrażliwszy lakier.
Do mycia karoserii (i chromów przy okazji) polecam chyba najbardziej skoncentrowany szampon o neutralnym pH dostępny obecnie na rynku. Jedna nakrętka (5 ml) naprawdę wystarcza na około 10 litrowe wiadro wody!
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Awatar użytkownika
stehanijo
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 09 paź 2013, 16:14
Czym jeżdzę: 1,6 L-ka
Lokalizacja: GD

Re: Czyszczenie plastikowych zewnętrznych elementów chromowa

Postautor: stehanijo » 10 lip 2014, 17:31

Do czyszczenia "plastikowych chromów" nabyłem swego czasu takie coś: AUTOSOL M1 CLEANSING POLISH FOR CHROME pasta do syntetycznych chromów na plastikach.
Jeszcze tego nie używałem.
Czy Konik może wypowiedzieć się na temat tego specyfiku?

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Czyszczenie plastikowych zewnętrznych elementów chromowa

Postautor: Konik » 10 lip 2014, 19:53

Już kiedyś tu pisałem, że nie wypowiadam się na temat konkurencji. [zlosnikok]
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com


Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap