Koniku doradz :)

Dział forum poświęcony szeroko pojętej kulturze dbania o auto z zewnątrz jak i wewnątrz. Dział prowadzi dealer firmy Meguiar's producenta środków do pielegnacji, które są sprzedawane sieciach sprzedaży marki np.MERCEDES BENZ jako własne produkty. Dzisiejsze zaawansowane lakiery wymagają kompletnej redukacji w temacie utrzymania lakieru na najwyższym poziomie
Zapoznaj się z felietonami , skorzystaj z rad i zrób udane zakupy. Detailing dla Twojego samochodu.
oktawia
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 04 sie 2013, 00:05
Czym jeżdzę: 2.0 cdri Sportage
Lokalizacja: Bergen

Koniku doradz :)

Postautor: oktawia » 17 sie 2013, 00:06

Czesc Koniku ,mozesz mi doradzic co tam u Ciebie kupic do lakierku.Wczoraj wyszlo sloneczko a wraz z nim pelno zarysowan na drzwiach ,chce ta jakos zakryc plus zabezpieczenie przed deszczem oraz cos na zime . Chciala bym komplecik zaczynajacy sie od szamponu. Aha jeszcze jedno pytanko czy u Ciebie tez dostane cos do nadwozia .Autko ma rok .
Pozdrawiam Oktawia .

Ps .Czy bedzie mozliwosc wyslania tego poczta do Norwegii czy tylko wysylasz do PL ?

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Koniku doradz :)

Postautor: Zibi70 » 19 sie 2013, 22:40

Konik chwilowo gdzieś pogalopował ale jak się znam na Mustangach, to prędzej złapiesz go na facebooku - napisz mu tam PW :)
https://www.facebook.com/eggepl
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Koniku doradz :)

Postautor: Konik » 30 sie 2013, 16:06

oktawia pisze:Czesc Koniku ,mozesz mi doradzic co tam u Ciebie kupic do lakierku.Wczoraj wyszlo sloneczko a wraz z nim pelno zarysowan na drzwiach ,chce ta jakos zakryc plus zabezpieczenie przed deszczem oraz cos na zime . Chciala bym komplecik zaczynajacy sie od szamponu. Aha jeszcze jedno pytanko czy u Ciebie tez dostane cos do nadwozia .Autko ma rok .
Pozdrawiam Oktawia .

Ps .Czy bedzie mozliwosc wyslania tego poczta do Norwegii czy tylko wysylasz do PL ?

Jak się nie pojawiam, dawajcie cynka na PW, że jest pytanie. :)

Myślę, że dobrym zestawem będzie:
http://egge.pl/pl/p/Meguiars-New-Car-Kit-/183
Do usunięcia zarysowań (takich od mycia) polecam:
http://egge.pl/pl/p/Meguiars-Ultimate-C ... TANIEJ/258

Co masz na myśli pisząc: "cos do nadwozia"?

Do Norwegii mogę wysłać, musiałbym się tylko dowiedzieć o koszt przesyłki. No i płatność by musiała być na konto. Warto skorzystać z płatności elektronicznych (banki w Polsce).
[zlosnikok]
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Koniku doradz :)

Postautor: Konik » 30 sie 2013, 16:28

Paczka powinna zmieścić się w 2 kg. Jak się zmieści, to koszt przesyłki do Norwegii wynosi 160 zł. :?
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

norbert_p1
Uzależniony
Posty: 330
Rejestracja: 12 paź 2015, 12:24
Czym jeżdzę: 2.0 GDI XL+ AWD

Re: Koniku doradz :)

Postautor: norbert_p1 » 16 lis 2015, 12:41

Nie znalazłem odpowiedniego tematu więc dopisuję się do tego. Jakim zapachem nasączone są nowe auta? Nie powiem, zapach mi odpowiada, ale znika po kilku tygodniach.

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Koniku doradz :)

Postautor: Konik » 16 lis 2015, 14:18

Na tyle co się nie znam... to myślę, że auta nie są niczym nasączane. Zapach nowego auta, to mix zpachów materiałów użytych do zrobienia auta. Tworzywa, tkaniny, kleje, barwniki itd. Różne marki różnie pachną, bo używają różnych materiałów. Być może są jakieś marki (te droższe?), które używają zapachów, ale nic mi o tym nie wiadomo.
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

poek
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 05 paź 2015, 18:33
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 CRDi
Gadu Gadu: 983713

Re: Koniku doradz :)

Postautor: poek » 16 lis 2015, 21:10

Koniku to ja zapytam... Masz jakiś sprawdzony zapach do samochodu, który jest delikatny, naturalny i utrzymuje się długo? Czy może Twoim zdaniem regularne czyszczenie wnętrza wystarczy (auto pachnie zapachem kosmetyków samochodowych)?

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Koniku doradz :)

Postautor: Konik » 16 lis 2015, 23:34

Zapach jest bardzo indywidualną kwestią. Ja lubię zapach kokosowy, a znam osoby, które czując kokos, wychodzą. [hihihi]
Co masz na myśli pisząc "naturalny"? Bo naturalny, to tylko w owocach, warzywach, itp., ale w butelce, pudełku, drzewku zapachowym, to tylko chemia. Zapachy delikatne przeważnie nie są trwałe. Poza tym trwałe zapachy są męczące i nawet jak ich już nie czujesz (nos szybko zaczyna lekceważyć zapach), to cały czas działają i mogą przyprawiać o ból głowy, czy nosa.

Z zapachów dostępnych w tej chwili u nas, ja lubię orange i lemon.
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

piechur
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 16 paź 2014, 13:34
Czym jeżdzę: 2,0 crdi 113JM
2005r

Re: Koniku doradz :)

Postautor: piechur » 09 gru 2015, 19:22

Koniku doradzisz mi coś do mycia i zabezpieczenia felg w kolorze czarnym z elementami polerowanego aluminium? Do tego coś do usunięcia zabrudzeń chyba z opony (czarne plamy grubości ok. 1 mm) na progach. Czy przed użyciem CarChem Nano Sealant Długotrwała ochrona lakieru można przeprowadzić polerkę?

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Koniku doradz :)

Postautor: Kwarcu » 09 gru 2015, 21:42

To na progach to raczej smoła/asfalt. :D

piechur
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 16 paź 2014, 13:34
Czym jeżdzę: 2,0 crdi 113JM
2005r

Re: Koniku doradz :)

Postautor: piechur » 09 gru 2015, 22:22

Możliwe ale pojawiło się to po małym incydencie gdy się zakopałem jadąc pod górkę na drodze usypanej kamieniem, cegłami i gruzem. Z opony od strony kierowcy aż się zadymiło i to właśnie z tej strony pojawiły się plamy stąd moje podejrzenia że to guma a nie asfalt

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Koniku doradz :)

Postautor: Konik » 09 gru 2015, 22:25

Czy felgi są na bieżąco pielęgnowane, czy raczej zapuszczone?
Zarudzenia na progach, to zapewne smoła. Do zmywania smoły najlepszy jest:
http://carchem.pl/pl/p/CarChem-Tar-and- ... lakieru/20
Chwilowo go brak. Powinien być przed końcem roku, może przed świętami.
A jeśli to guma, też bym spróbował Tar&Glue Remover.
Polerka lakieru przed nałożeniem powłoki Nano Sealant? Jak najbardziej tak.
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

piechur
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 16 paź 2014, 13:34
Czym jeżdzę: 2,0 crdi 113JM
2005r

Re: Koniku doradz :)

Postautor: piechur » 09 gru 2015, 22:43

Felgi mają kilka miesięcy i są zadbane. Czasem mam problem z domyciem, a najgorsze jest to że muszę co kilka dni chociaż je przepłukać bo przez kurz tracą połysk, dobrze by było czymś zabezpieczyć żeby ten kurz można było łatwiej spłukiwać, tak się zastanawiam czy nie nanieść CarChem Nano Sealant, bo teraz po spłukaniu gdy woda wyschnie są zacieki. Ile ml CarChem Nano Sealant potrzebuję na KS II? Jeżeli chcę nanieść CarChem Nano Sealant to czy polerkę robić preparatem CarChem? czy mogę innym bo mam już sprawdzony.

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Koniku doradz :)

Postautor: Konik » 09 gru 2015, 22:56

Jeśli są zadbane, zabezpiecz je:
http://carchem.pl/pl/p/CarChem-Alloy-Wh ... iniowych/5
Do mycia po zabezpieczeniu używaj:
http://carchem.pl/pl/p/CarChem-Alloy-Wh ... iniowych/4
Na jedno duże auto osobowe przy prawidłowej aplikacji używa się około 25 ml Nano Sealanta, czyli na KS II do 30ml.
Możesz użyć innej pasty polerskiej, byle dobrej. [zlosnikok]
Po polerce dobrze jest odtłuścić lakier przy użyciu:
http://carchem.pl/pl/p/CarChem-Traffic- ... centrat/22
a dopiero potem nałożyć Nano Sealant.
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

piechur
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 16 paź 2014, 13:34
Czym jeżdzę: 2,0 crdi 113JM
2005r

Re: Koniku doradz :)

Postautor: piechur » 09 gru 2015, 23:03

To jeszcze mi powiedz jak mogę dostać rabat dla forumowicza:) i przystępuję do zamówienia.

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Koniku doradz :)

Postautor: Konik » 09 gru 2015, 23:13

Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

adriant
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 10 lut 2016, 21:31
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 L+

Re: Koniku doradz :)

Postautor: adriant » 23 maja 2016, 20:49

Koniku jakie produkty polecasz przed (...i po do pielęgnacji powłoki) nałożeniem Nano Sealant na 4 miesięczną Sportage (biały kolor WD) stan idealny :) Czym najlepiej powłokę nakładać?

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Koniku doradz :)

Postautor: Konik » 23 maja 2016, 22:24

Heh... co się dzieje...? :o
Dziś przez telefon pytanie o Nano Sealant na białą 3 miesięczną Sportage, na PW o... białą Sportage, tu Nano Sealant na... białą Sportage 4 miesięczną...

Ktoś z Was dziś do mnie dzwoni?
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

adriant
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 10 lut 2016, 21:31
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 L+

Re: Koniku doradz :)

Postautor: adriant » 24 maja 2016, 18:31

Konik to tylko się cieszyć że takie zainteresowanie. Możesz odpowiedzieć na moje pytani bo chcę złożyć zamówienie :)
...a Koledzy od Sportage mogli by się wypowiedzieć na temat nano sealant :)

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Koniku doradz :)

Postautor: Konik » 25 maja 2016, 06:36

Przygotowanie lakieru do nałożenia Nano Sealanta oraz pielęgnacja lakieru po jego aplikacji nie wymaga, żadnych nietypowych zabiegów.
Tutaj masz (obecnie jest trochę więcej produktów) przewodnik: viewtopic.php?f=57&t=3140

Moim zdaniem przy nowym aucie:

Pielęgnacja lakieru
Mycie - piany, szampony, hydrowosk - wszystkie produkty mają neutralne pH!
- Aktywna piana Snow Foam
- Szampon do bieżącego, systematycznego mycia:
koncentrat 1900:1 Car Care Shampoo 1900:1

Usuwanie trudnych zanieczyszczeń
- Zmywacz owadów, ptasich odchodów Bug Remover - to do bieżącej pielęgnacji, żeby szybko zareagować jak ptak narobi, a warto reagować, bo ptasie klocki żrą lakier i zostają plamy/wżery
- Zmywacz smoły i kleju Tar & Glue Remover - tylko jeśli zdążyły się pojawić małe czarne cętki smoły z asfaltu

Przygotowanie lakieru pod powłokę
- Oczyszczenie lakier Pre Wax Cleaner

Powłoka ochronna
- Nano Sealant

Szybka pielęgnacja, wzmocnienie powłoki, poprawa efektu hydrofobowego
- Quick Detailer - usuwanie kurzu, lekkich zanieczyszczeń, nabłyszczanie Quick Detailer
- Wosk w sprayu - usuwanie kurzu, nabłyszczanie + woskowanie Spray Wax
- Quick Detailer z mocnym efektem hydrofobowym HydroCoat - wystarczy małe opakowanie, trzeba rozcieńczać w stosunku 25 ml na 975 ml wody, rewelacyjnie poprawia hydrofobowość

Do tego będą potrzebne akcesoria podane przy każdym produkcie na dole strony.
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Koniku doradz :)

Postautor: puder12 » 03 cze 2016, 00:03

Koniku doradź - po weekendzie w lesie okazało się, że przednia szyba i wycieraczki pokryte są jakimś dziwnym nalotem (albo dym z wędzarni, albo jakieś pyłki z drzew). Szybę domyłem płynem, który kiedyś podesłałeś mi do testowania - niestety gum wycieraczek nie udało się doczyścić do końca i troszkę smużą. Czego użyć do ich oczyszczenia.


Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap