Zabezpieczenie karoserii na lato

Dział forum poświęcony szeroko pojętej kulturze dbania o auto z zewnątrz jak i wewnątrz. Dział prowadzi dealer firmy Meguiar's producenta środków do pielegnacji, które są sprzedawane sieciach sprzedaży marki np.MERCEDES BENZ jako własne produkty. Dzisiejsze zaawansowane lakiery wymagają kompletnej redukacji w temacie utrzymania lakieru na najwyższym poziomie
Zapoznaj się z felietonami , skorzystaj z rad i zrób udane zakupy. Detailing dla Twojego samochodu.
Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Zabezpieczenie karoserii na lato

Postautor: Zibi70 » 22 maja 2013, 13:52

Temat woskowania na zimę został rozwałkowany więc pora na druga stronę medalu.
Jak zabezpieczyć samochód na lato. Ma na mysli kilka konretnych zagadnień:
- zabezpieczanie przed śladami i skutkami roztrzaskanych owadów + usuwanie,
- zabezpieczenie przed ptasimi pamiątkami,
- przygotowanie na wakacje - zwłaszcza jeśli wybieramy się w kraje gdzie słońce świeci dużo mocniej (Grecja, Chorwacja, Hiszpania itp. Często widywałem tam samochody z lakierem dosłownie zdemolowanym przez słońce - UV).
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Zabezpieczenie karoserii na lato

Postautor: puder12 » 22 maja 2013, 18:01

Zibi70 pisze:- przygotowanie na wakacje - zwłaszcza jeśli wybieramy się w kraje gdzie słońce świeci dużo mocniej (Grecja, Chorwacja, Hiszpania itp. Często widywałem tam samochody z lakierem dosłownie zdemolowanym przez słońce - UV).

Nie przesadzajmy - 2 tygodnie wakacyjnego słońca nie zniszczy Kijankowego lakieru tak jak stały pobyt w słonecznej krainie niszczy lakiery tambylców. Poza tym w owych krajach traktuje się auta bardziej przedmiotowo i nie dba o nie tak jak my to czynimy. Tam fura za 25 000 € to zwykły dupowóż, a nie limuzyna, na którą zaciągasz kredyt, a potem chuchasz, dmuchasz i pucujesz co weekend.

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Zabezpieczenie karoserii na lato

Postautor: Zibi70 » 22 maja 2013, 18:14

Masz rację Puder ale wiesz, my tu na tym forum tak do końca normalni nie jesteśmy [hihihi]
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
Przemek1472
Uzależniony
Posty: 373
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:35
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDi GT Line 7DCT+ MAX | Orange
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Zabezpieczenie karoserii na lato

Postautor: Przemek1472 » 22 maja 2013, 18:21

Z drugiej strony jak oprzemy się VW Polo niemcowi, spojrzy się na ciebie jak byś usiadł na jego matkę!
Powaga jest zwykle strojem głupców

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 887
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Zabezpieczenie karoserii na lato

Postautor: michal55yh » 22 maja 2013, 18:25

Ja tam się czuję normalny [rotfl1]
Woskiem, którym zabezpieczałeś auto na zimę (lub miałeś zamiar), można auto zabezpieczyć również latem, różnicy nie ma. Oczywiście jest szeroka paleta "zabezpieczeń", od tych trwałych po te, dające świetny połysk. Są takie, które ciężko się nakłada ale są też łatwe i szybkie w aplikowaniu. Kwestia upodobań.

Tak jak wspominałem w innym wątku, na swojego Sportage nałożyłem powłokę kwarcową. Wygląda pięknie i jest solidnie zabezpieczony. A tak śliskiego lakieru wżyciu nie dotykałem, marzenie!
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Zabezpieczenie karoserii na lato

Postautor: Zibi70 » 22 maja 2013, 18:30

Tych kwarcowych powłok to jest kilka sortów. Cena też nie jest taka strasznie zachęcająca - zwłaszcza w Warszawie dobrze za to wołają. Jaką opcję wybrałeś i jakie warunki konserwacji musisz wypełniać?
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 887
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Zabezpieczenie karoserii na lato

Postautor: michal55yh » 22 maja 2013, 20:02

Powłokę kupiłem i położyłem sam. Jako, że lubuję się w kosmetyce aut a samochód nie był zajechany wystarczyło porządne mycie oraz polerka pastą średnią i wykończającą z serii Poorboy's world. Później przetarcie lakieru alkoholem izopropylowym i na to powłoka firmy 4nano (którą bardzo cenię bo robią świetne produkty). W kilka dni na spokojnie można to samemu zrobić.

Teraz wystarczy lakier myć szamponem o neutralnym ph (to samo dotyczy się również piany aktywnej jeśli ktoś używa).
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
Przemek1472
Uzależniony
Posty: 373
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:35
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDi GT Line 7DCT+ MAX | Orange
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Zabezpieczenie karoserii na lato

Postautor: Przemek1472 » 22 maja 2013, 20:17

Czyli ile się szarpnąłeś, nie licząc roboty ?
Powaga jest zwykle strojem głupców

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 887
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Zabezpieczenie karoserii na lato

Postautor: michal55yh » 22 maja 2013, 20:31

Już wszystko wytłuszczam:
- pasty polerski POORBOY'S WORLD SSR 3, 2 oraz 1 - tester - 55.00zł,
- IPA - 16.00zł,
- powłoka kwarcowa 4NANO LACK PROTECT 3D - 189.00zł,

W sumie, aby położyć powłokę na auto trzeba się szarpnąć na ok 260zł nie licząc polerki i padów do niej (można pożyczyć). Można polerkę zrobić ręcznie ale ręka na pewno po wszystkim odpadnie lub uschnie [rotfl1]

Robiąc samemu koszty nie są duże ale jednak troszkę trzeba zainwestować.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
Przemek1472
Uzależniony
Posty: 373
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:35
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDi GT Line 7DCT+ MAX | Orange
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Zabezpieczenie karoserii na lato

Postautor: Przemek1472 » 22 maja 2013, 20:58

Michał, ale polerka zdejmuje "jakąś" część lakieru, nie żal ci ?
Powaga jest zwykle strojem głupców

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 887
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Zabezpieczenie karoserii na lato

Postautor: michal55yh » 22 maja 2013, 21:37

Oczywiście że zdejmuje ale ja robię to pastami a nie papierem ściernym. Są to wartości tak małe, że możesz polerować co roku i wszystko będzie ok. Chyba, że ktoś używa Farecli, twardego pada i dużego nacisku. Wtedy to można się obawiać o lakier.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Zabezpieczenie karoserii na lato

Postautor: Zibi70 » 23 maja 2013, 11:52

Zrobiłbym to sobie ale nie mam lokalu :( a na świeżym powietrzu takie zabiegi mogą nie wyjść najlepiej i można sobie zrobić kuku :(
Trudno - pozostają "zwykłe" woski i sealanty.
Na jesieni użyłem Orion Shield z Valet Pro ale zastanawiam się nad kupieniem czegoś innego (Orion brudzi czarne plastiki, trudno je potem doczyścić i hmmm... sam nie wiem jak jest na prawdę z jego skutecznością).

Pikuś, że nie wiem co wybrać - Oferta wosków jest ogromna - rozpiętości cenowe też.
Chciałem coś wybrać ale utknąłem - nie wiem czym tak na prawdę różni sie wosk za 600 zł / puszeczka 236 ml od np Collinite 476s za 75 zł / puszeczka 266 ml czy Meguiars Gold Class Carnauba Plus Premium Paste Wax, porównywalnej cenie, po rabacie od Konika, czy w końcu Meguiars Ultimate Paste Wax.

Nawet ograniczając się tylko do oferty Konika można wykitować na przeciążenie mózgu:

Meguiars Gold Class Carnauba Plus Premium Paste Wax - ... jest naszym najlepiej sprzedającym się produktem w Wielkiej Brytanii. Ta bogata mieszanka odżywek polerujących z twardą ochroną polimerową jest najbardziej zwierciadlanym i długotrwałym woskiem samochodowym w 104 letniej historii Meguiar’s.

NXT Generation Tech Wax 2.0 - jest naukowym przełomem wprowadzającym nowy wymiar połysku i ochrony lakieru. Ta najlepsza jak dotąd formuła tworzy niewiarygodnie głęboki i przejrzysty kolor oraz niesamowicie mieniący się mokry połysk.

Meguiars Ultimate Paste Wax - Nasz najbardziej zaawansowany hydrofobowy wosk! Ponownie podnieśliśmy poprzeczkę tym w 100% syntetycznym woskiem, który zapewnia wzmocnioną ochronę i zwiększoną siłę odbicia promieni światła oraz nie pozostawia białego osadu na elementach z tworzyw sztucznych.

No to eee... któren jest ten najlepszy bo się zdziebko pogubiłem [zdziwiony]
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Zabezpieczenie karoserii na lato

Postautor: Konik » 24 maja 2013, 22:23

Który jest najlepszy?
To trochę jak pytanie: który samochód jest najlepszy? To zależy, czego oczekujesz od samochodu. Sportowy? Terenowy? Rodzinny? Itd...

Linia Meguiar's Classic, to produkty przeznaczone dla osób, dla których priorytetem jest cena, albo zaczynają przygodę z pielęgnacją samochodu i nie są przekonani do wydania więcej niż w markecie. Linia Classic jest cenowo pozycjonowana "okołomarketowo", a jakościowo jest z pewnością lepsza. I to nie tylko trochę.

Linia Meguiar's Premium - Gold Class, to kosmetyki samochodowe dla klientów poszukujących produktów opartych na naturalnych składnikach dających przede wszystkim efekt wizualny - np. wosk Gold Class, czy Szampon Gold Class dają większy połysk.
Słowa charakteryzujące linię Gold Class, to: wygląd, połyk.

Linia Meguiar's Ultimate - linia kosmetyków samochodowych dla klientów, którzy poszukują najnowszych technologii syntetycznych i polimerowych. Ultimate Wax stworzony jest dla najtrwalszej ochrony. W linii Ultimate zastosowano najnowsze technologie. Dzięki temu produkty Ultimate są łatwiejsze w aplikacji. Np. wosk można nakładać na ciepły lakier, można od razu wycierać, łatwiej się poleruje.
Słowa charakteryzujące linię Ultimate, to: ochrona, trwałość.

Który najlepszy? To zależy od preferencji i potrzeb.
Mamy klientów, którzy najpierw aplikują wosk z linii Premium - Gold Class, a następnie z linii Ultimate (nawet 2-3 warstwy). Zyskują wszystkie zalety obu wosków. Premium - wygląd, połysk, głębię lakieru, a Ultimate - ochronę, trwałość.

Zabezpieczenie lakieru wygląda podobnie na wiosnę i na zimę. Woskowanie zaleca się powtarzać minimum raz na kwartał.
Muchy oraz smołę dobrze usuwa: http://egge.pl/pl/p/Meguiars-Gold-Class ... Remover/20 - załączyłem kilka fotek z naszego testu.

Jak macie wątpliwości, mętlik w głowie i styki się grzeją [hihihi] - pytajcie. Jestem tu po to, by doradzić, wyjaśnić, podpowiedzieć. Pamiętam jeszcze jak sam pierwszy raz stanąłem przed ścianą kosmetyków, zwariowałem i powiedziałem:
- Aaaa... chrzanić to... [hihihi]

A może organizujecie jakieś spotkanie? Może by tak: http://egge.pl/pl/p/egge.pl-Szkolenie-5 ... akieru/247
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Zabezpieczenie karoserii na lato

Postautor: Zibi70 » 24 maja 2013, 22:43

No i teraz Konik przemówił do mnie ludzkim głosem i już wiem, że zainteresuje mnie Meguiars Ultimate Paste Wax (ja to mam dobry gust - zawsze najdroższy produkt w ofercie mi podchodzi) [hihihi].
Mam dosyć jasny kolor (Sirius Silver) więc nie muszę się specjalnie napinać na głębię koloru i maskowanie rysek (bo ich nie ma i nie widać tak jak na ciemnym) - bardziej zależy mi na ochronie "środowiskowej" i trwałości. Łatwość nakładania też ma znaczenie - nie mam miejsca na długotrwałe zabawy z woskiem.

Jeszcze jedno. Na niektóre woski stosuje się jeszcze jakieś "psikadło", które jakoby go jeszcze wzmacnia /utwardza - nie ma tego w megsie czy coś przegapiłem?
Aaa...i czy Meguiars Ultimate Paste Wax można nakładać łapkami - bez aplikatora?
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Zabezpieczenie karoserii na lato

Postautor: Konik » 25 maja 2013, 00:32

Zibi70 pisze:Jeszcze jedno. Na niektóre woski stosuje się jeszcze jakieś "psikadło", które jakoby go jeszcze wzmacnia /utwardza - nie ma tego w megsie czy coś przegapiłem?

Jest. Z linii Ultimate dwa produkty:
http://egge.pl/pl/p/Meguiars-Ultimate-Quik-Detailer/40
http://egge.pl/pl/p/Meguiars-Ultimate-Quik-Wax/36
Quik Detailer warto mieć w bagażniku z mikrofibrą do usuwania np. ptasich klocków, Quik Wax do odświeżania warstwy wosku. Oba wzmacniają odpychanie wody i brudu.

Zibi70 pisze:Aaa...i czy Meguiars Ultimate Paste Wax można nakładać łapkami - bez aplikatora?

Można, tylko po co? Jakoś nie przekonał mnie żaden argument "za" aplikacją palcami. No chyba, że lubisz jak Ci ładnie palce pachną, bo ten wosk ma bardzo przyjemny zapach. Lubię go aplikować. :geek:
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

fosek
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 13 lut 2011, 18:15
Czym jeżdzę: 2.2 di acenta

Re: Zabezpieczenie karoserii na lato

Postautor: fosek » 30 maja 2013, 10:27

Konik,proszę podpowiedz.
Mam na sportku położony Ultimate Liquid Wax. Czy po umyciu i osuszeniu auta w celu przedłużenia woskowej ochrony lakieru stosować Ultimate Quick Detailer czy Ultimate Quick Wax.
I jeszcze jedno: natrafiłem na forum wątek o sprzedaży przez Ciebie próbek środków Megsa w postaci saszetek. Nie mogę się teraz tego doszukać ani na forum ani w Twoim sklepie.

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Zabezpieczenie karoserii na lato

Postautor: Konik » 02 cze 2013, 21:01

Przepraszam, że dopiero teraz, ale byłem na szkoleniu 5 kroków do pięknego lakieru na zlocie Smarta w Olsztynie. Było fajnie.

Na tym szkoleniu poruszamy między innymi temat, o który pytasz.

Ulitmate Quik Detailer, to produkt przeznaczony do usuwania kurzu, pyłu, drobnych zanieczyszczeń, ptasich odchodów itp. oraz do poprawy skraplania wody, a co za tym idzie do łatwiejszego spłukiwania np. deszczówką zanieczyszczeń drogowych.

Ultimate Quik Wax, to produkt przeznaczony poprawy skraplania wody i do odświeżania warstwy wosku. Taki "szybki" wosk w sprayu.

Oba produkty bardzo łatwo się aplikuje. Należy rozpylić na lakier i wytrzeć mikrofibrą. Szczególnie UQD warto mieć zawsze w samochodzie, żeby móc szybko zareagować w razie ptasiego nalotu. Ptasie klocki mocno niszczą lakier.

Próbki - po ustaleniu z importerem - zostały wycofane ze sprzedaży. Dokładamy je bezpłatnie, losowo przy zamówieniach. Jakby kto chciał jakąś konkretną, obecnie dostępne są:
Załączniki
P4293191.JPG
NXT Tech Wax 2.0 - wosk syntetyczny
P4293189.JPG
Gold Class Rich Leather Cleaner&Conditioner - 2w1 czyszczenie i odżywianie skóry
P4293188.JPG
Ultimate Protectant - ochrona plastików zewnętrznych i wewnętrznych
P4293188.JPG (36.31 KiB) Przejrzano 7473 razy
P4293187.JPG
Ultimate Compound - usuwanie drobnych zarysowań, zmatowień, utlenień lakieru
P4293187.JPG (38.25 KiB) Przejrzano 7473 razy
P4293186.JPG
Ulimate Wash&Wax - szampon z woskiem
P4293186.JPG (36.33 KiB) Przejrzano 7473 razy
P4293185.JPG
Ultimate Liquid Wax - syntetyczny wosk polimerowy
P4293185.JPG (36.12 KiB) Przejrzano 7473 razy
P4293184.JPG
Gold Class Car Wash Shampoo&Conditioner - szampon z odżywkami do lakieru
P4293183.JPG
Ulitmate Polish - politura do poprawy głębi lakieru, połysku, szczególnie dla ciemnych lakierów
P4293183.JPG (44.16 KiB) Przejrzano 7473 razy
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com


Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap