Gdzie dobrze umyć auto?

Dział forum poświęcony szeroko pojętej kulturze dbania o auto z zewnątrz jak i wewnątrz. Dział prowadzi dealer firmy Meguiar's producenta środków do pielegnacji, które są sprzedawane sieciach sprzedaży marki np.MERCEDES BENZ jako własne produkty. Dzisiejsze zaawansowane lakiery wymagają kompletnej redukacji w temacie utrzymania lakieru na najwyższym poziomie
Zapoznaj się z felietonami , skorzystaj z rad i zrób udane zakupy. Detailing dla Twojego samochodu.
Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Gdzie dobrze umyć auto?

Postautor: puder12 » 16 lip 2013, 11:33

Jeśli nie mam czasu na ręczne mycie to jadę na myjnię ze szczotami filcowymi. Nie zauważyłem silnych uszkodzeń lakieru po takim myciu. Pewnie zużywa się szybciej, ale przecież nic nie jest wieczne. :lol:

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Gdzie dobrze umyć auto?

Postautor: Zibi70 » 16 lip 2013, 11:49

Nowe myjnie automatyczne są tak samo "dobre" jak te stare tylko są nowe i można skorzystać z okazji do marketingowego wciskania kitu, że są lepsze. Podejrzewam, że są lepsze dla producenta i właściciela bo są bardziej oszczędne - zużywają mniej chemii, za to tańszej - lepiej żrącej, mniej wody i dłuższa trwałość szczotek - ot i cała tajemnica nowości ale za to są "ekologiczne". :shock:
Mycie parowe - zapewne lepsze niż myjnia automatyczna ale tylko pod warunkiem, że ktoś umie myć parą. Z tego co czytałem, ludzie którzy przy tym pracują są z łapanki i mają marne pojęcie jak powinno się myć parą, bo robota jest ciężka i jest bardzo duża rotacja personelu (czytałem wypowiedzi pracowników, którzy się tym zajmowali).

Mycie parowe byłoby dobre gdybyś miał taką myjkę dla siebie i zestaw 10 czystych szmatek z mikrofibry do mycia oraz cierpliwość i czas na dokładne parowanie. Na myjni pan Ci obleci całe auto 2-3 szmatkami (jak dobrze pójdzie) a ich jakość i czystość to kwestia szczęścia. Generalnie najczęściej sprowadza się to do wcierania syfu w lakier a na koniec maskowania hydrowoskiem. [zlolta]

Mam wrażenie, że myjnie parowe do kolejny wytrysk weny marketingowców, którzy podpierając się ekologią wymyślili sposób na sprzedaż kolejnego ustrostwa mimo jego niedoskonałości. Po wielkim zachwycie, kiedy powstawały myjnie parowe jak grzyby po deszczu, wszystko to wzięło i zdechło - zostały nieliczne i chyba nie narzekają na nadmiar klientów.

Niestety na porządne umycie samochodu potrzeba mieć minimum 2 h, a jeśli doliczyć do tego okresową konserwację lakieru - czyli woskowanie, usuwanie smoły i innych paskudztw to trzeba doliczyć 4 godzinki, z glinkowaniem jeszcze więcej. Ja takie gruntowne mycie i konserwację robie 2 x w roku - jesienią - konserwacja na zimę i wiosną - konserwacja na lato. pomiędzy nimi częściej spłukuję niż myję, a jeśli myję używam szamponu nie niszczącego powłoki woskowej).

Słowem jeśli chcesz mieć zadbany lakier albo inwestujesz własny czas albo znaczną kasę w porządnej myjni, w której wiedzą jak się myje samochody a nie tylko leją wodę pod ciśnieniem i szorują gąbką. :roll:
Ostatnio zmieniony 17 lip 2013, 00:21 przez Zibi70, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Gdzie dobrze umyć auto?

Postautor: diselboy » 16 lip 2013, 13:24

Zibi70 :winner:
cała prawda o myjkach automatycznych.
dobry kercher, dobry szampon, czyste ściereczki i "hajda na pacjenta", potem woskujemy.
wracamy jak "gieroj" do domu a tu [zly2] " ładniejszej połowy"...."BO ILE MOŻNA MYĆ TO AUTO"....

a w myślach: ..."zawsze za krótko, zapomniałem o brudzie w szczelinach wycieraczek".... [rotfl1]
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

zenek1749
Uzależniony
Posty: 173
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:19
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L
Gadu Gadu: 6858024

Re: Gdzie dobrze umyć auto?

Postautor: zenek1749 » 16 lip 2013, 19:59

Ja zadnego auta nie mylem na myjniach automatycznych zawsze recznie albo na myjniach bezdotykowych.Lepszy wariant mycie recznie ale bardzo czasochlonne :)

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Gdzie dobrze umyć auto?

Postautor: Konik » 17 lip 2013, 01:19

agnostic pisze:Konik - dzięki za przydatne info.

[zlosnikok]
puder12 pisze:(...) to jadę na myjnię ze szczotami filcowymi. Nie zauważyłem silnych uszkodzeń lakieru po takim myciu. Pewnie zużywa się szybciej, ale przecież nic nie jest wieczne. :lol:

Tak, masz rację, nic nie jest wieczne. I - dodam, że każdy ma prawo robić ze swoją własnością co tylko mu się żywnie podoba. Można dbać, albo nie.
Jeżeli chodzi o brak silnych uszkodzeń, to pewnie masz rację. Nie chodzi o silne uszkodzenia, bo to widać od razu. Chodzi o te, których nie widać, a robią szkody małymi kroczkami. A - trzeba przyznać - każde mycie robi szkody. Kwestia wyboru takiego sposobu, który robi mniejsze szkody. I - pisałem już o tym - w przypadku aut koreańskich, japońskich jest to szczególnie ważne. Lakier jest podatny na zarysowania - mam namyśli te mikroskopijne - od mycia, bo te głębokie i tak wymagają lakierowania. Poza tym lakieru jest bardzo... cienko.

Zibi70
Cóż dodać? Cóż ująć? [zlosnikok]
Może tylko to, że - chcąc być całkiem uczciwym - każda firma prowadzi działania marketingowe. Niektóre wciskają kit na bezczelnego inne bardziej subtelnie. Przecież moje działanie tu, też jest częścią marketingu. Mimo, że sprawa pielęgnacji lakieru i auta jako takiego jest obecnie moją pasją, to jednak nie robię tego całkiem bezinteresownie. Oczywiście nie znam nikogo, kto by działał w tym temacie, w takiej skali, całkiem bezinteresownie. Wybrałem Megsa z wielu powodów. I testuję go prawie codziennie.

A podsumowując Twoje słowa.
Ktoś, kto chce mieć ładne, zadbane auto ma dwie możliwości. Albo robi to sam, systematycznie, poświęcając czas, lubiąc to, poszukując dobrych rozwiązań. Albo płacąc za usługi. Z myjniami - jak piszecie - bywa różnie. Więc pozostaje zlecić korektę lakieru od czasu do czasu. A tu - jakość, która bywa różna, a poza tym cena. Każdy może wybrać co lubi.

diselboy
Fajnie i wesoło... ładniejsza połowa... bo ile można... :D
Wspomniałeś o dwóch ważnych krokach w pielęgnacji auta. W sumie jest tych kroków pięć. A sama myjka ciśnieniowa (mimo, że ważna), szampon i ściereczki, nie wystarczą. A rolą wosku jest zabezpieczenie, a nie dawanie połysku. Nie wynika to z Twojej wypowiedzi. Piszę tylko na podstawie najczęściej zadawanych pytań i wypowiedzi moich Klientów.
"zapomniałem o brudzie w szczelinach wycieraczek..." [rotfl1]
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Gdzie dobrze umyć auto?

Postautor: Zibi70 » 17 lip 2013, 02:03

Koniku,
To oczywiste i chyba każdy wie, że nie odwalasz tu czynu społecznego i nikt tego nie może od Ciebie oczekiwać. Pomiędzy tym, co robisz Ty i opisani przeze mnie "miszczowie marketingu" jest jednak pewna zasadnicza różnica. Ty doradzasz i podpowiadasz, co zrobić, żeby chronić naszą własność i zachować ją w możliwie najlepszym stanie - zarabiasz w ten sposób dokładając gratis sympatyczny kontakt.
Wspomniani "miszczowie" mają generalnie w :doopa: to, że ich produkty de facto niszczą (choć powoli) naszą własność. Nie wspominają o tym, a wręcz bezczelnie wciskają kit jakie to nowoczesne i dobre. Oni najprościej mówiąc wychodzą z założenia, że ludzie są ciemni i nie mają pojęcia o tym, że niszczą lakier, nie zwracają uwagi na to, że po dwóch latach ich samochód wygląda jakby miał 6 lat albo zwyczajnie też mają to w :doopa3: bo samochód jest służbowy itd. W przypadku większości posiadaczy samochodów to założenie jest w pełni uzasadnione, bo nie czarujmy się - żyjemy w czasach kiedy wszystko podlega upraszczaniu i odmóżdżaniu a typowy klient w oczach "miszczów" to półidiota niezdolny do przeczytania ze zrozumieniem treści zajmującej połowę kartki A4. :shock:
Ja sam jestem marketingowcem i cholera mnie bierze kiedy widzę co się dzieje i jakie są założenia dla wprowadzanych nowych produktów. Najczęściej pod przykrywką unowocześnienia istniejących linii produktów na rynek trafiają nowe modele. ...wykonane z tańszych materiałów, tańszych podzespołów, o ograniczonej funkcjonalności itd. Oczywiście dla kochanych klientów jest kit pod tytułem nowość, innowacja, nowa technologia - inne sraty taty. [zlolta] :paw2:
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Gdzie dobrze umyć auto?

Postautor: Konik » 17 lip 2013, 03:16

Hm... Cóż mógłbym dodać? :) Dziękuję za docenienie. I "sympatyczny kontakt".

Twoja puenta jest podsumowaniem tego co się obecnie dzieje na Świecie. Sprzedaż, sprzedaż, sprzedaż. Zamiennie z "słupkami" i tabelami. Marketingowcy, w kontekście, o którym piszemy, to pikuś. Pan Pikuś. Mógłbym wymieniać sporo, wspomnę tylko o koncernach farmaceutycznych... :evil: Ale ja nie o tym chciałem...
Ostatnio wyzwoliłem się od koncernu i - chyba - jestem wolny. :-) O tym też nie miało być... [zlosnikok]
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

agnostic
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 24 cze 2013, 14:40
Czym jeżdzę: Carens 1.6 GDI, cherry black

Re: Gdzie dobrze umyć auto?

Postautor: agnostic » 25 lip 2013, 14:04

Konik pisze:Hm... Cóż mógłbym dodać? :) Dziękuję za docenienie. I "sympatyczny kontakt".

Twoja puenta jest podsumowaniem tego co się obecnie dzieje na Świecie. Sprzedaż, sprzedaż, sprzedaż. Zamiennie z "słupkami" i tabelami. Marketingowcy, w kontekście, o którym piszemy, to pikuś. Pan Pikuś. Mógłbym wymieniać sporo, wspomnę tylko o koncernach farmaceutycznych... :evil: Ale ja nie o tym chciałem...
Ostatnio wyzwoliłem się od koncernu i - chyba - jestem wolny. :-) O tym też nie miało być... [zlosnikok]



Czy ktoś może polecić jakąś myjnię w Krakowie ? Jako, że jest duży wybór nie chciałbym testować na własnym lakierze :)
ich jakości...
Chyba że powstał na forum może jakiś ranking ?

pozdrawiam,

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Gdzie dobrze umyć auto?

Postautor: puder12 » 28 lut 2014, 23:48

Koniku, doradź, czy warto skorzystać z tej oferty zimowej. Zima sie już pewnie wyniosła, ale autko warto odczyścić. A kosmetyki stosowane tam to jakoweś Koch Chemie.

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Gdzie dobrze umyć auto?

Postautor: Konik » 01 mar 2014, 00:14

Nie znam firmy oferującej usługi i nie znam tej chemii, więc nie potrafię odpowiedzieć. To na co zwróciłem uwagę, to na stronie produktu używają logo znanych marek samochodowych. Sądzę, że mają na to zgodę, a jeżeli mają, to chemia z pewnością dobra. Ja bym pojechał porozmawiał, popatrzył i zrobiłbym zgodnie z odczuciami. [zlosnikok]
A Ty co sądzisz o tym wstępie http://www.cars-spa.pl/cars-spa.html ?
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Gdzie dobrze umyć auto?

Postautor: puder12 » 01 mar 2014, 00:30

Żarty albo kłamstwa marketingowe. Dlatego zapytowuję :D FACHOWCA o opinię.

Może dla bezpieczeństwa wypróbuję ich na samochodzie żony. [hihihi]

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Gdzie dobrze umyć auto?

Postautor: Konik » 01 mar 2014, 00:36

Trochę popłynęli z tym wstępem. Co nie musi oznaczać, że nie są dobrzy w tym co robią. Tak jak napisałem wcześniej - pogadać, popatrzeć i jak uznasz, że warto dać szansę, to... dać szansę. [hihihi]
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Gdzie dobrze umyć auto?

Postautor: puder12 » 01 mar 2014, 00:38

Cena coś nadto kusząca - w stosunku do wyjściowych 299 ,- PLN zeszli do 129,- - to raczej podejrzane - nie uważasz. No chyba że jednak nie stosują świetniej chemii i niezbyt przykładają się do szczegółów.

A o czym z nimi pogadać. JA jestem laikiem w car spa i nawet nie wiem o co pytać i jakich odpowiedzi się spodziewać.

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Gdzie dobrze umyć auto?

Postautor: Konik » 01 mar 2014, 00:44

No różnica jest spora... Nie ma pytań uniwersalnych. Chodzi mi bardziej o "powęszenie". Popatrzeć, może uda się posłuchać jak akurat z kimś rozmawiają, może po prostu zapytać o to co robią, dać im poopowiadać, posłuchać, poprosić, żeby pokazali co teraz robią, albo jak to wyszło. Zajrzeć w zakamarki. Chodzi też o "chemię". Czasem po chwili wiadomo, że to jest to, albo, ze na pewno nie. Dlatego napisałem, że zdałbym się na czuja. :geek:
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Gdzie dobrze umyć auto?

Postautor: puder12 » 01 mar 2014, 00:47

Dzięki za rady. Chyba zaryzykuję to autko żony i przetestuję ich usługi.

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Gdzie dobrze umyć auto?

Postautor: Konik » 01 mar 2014, 00:52

[zlosnikok]
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Gdzie dobrze umyć auto?

Postautor: Zibi70 » 01 mar 2014, 23:18

Eeee...

Witamy Państwa serdecznie w Cars SPA.
Najlepszym salonie AutoDetailingowym w Polsce i czołowym na świecie.


WoW! [hihihi]

Ale, że to tu? :shock:
http://s6.ifotos.pl/img/CarSpaJPG_erppwer.JPG

Państwo oferowali się na Gruponie - okazja normalnie:
http://www.groupon.pl/oferty/trojmiasto/Cars-Spa/29484612
Detailingowe mycie samochodu w 1 z 3 opcji:

1) 199,99 zł zamiast 900 zł za pakiet Royal Detail,
2) 349,99 zł zamiast 1700 zł za pakiet President Detail,
3) 599,99 zł zamiast 2900 zł za pakiet Executive Detail.


Aż strach pomyśleć jak oni dopłacają do tego byznesu - przecież takie "Detailingowe mycie samochodu" za 2900 zł to jak nic odbywa się wodą mineralną evian 8-)

Tylko jakoś zachwytów szczęśliwych klientoof nie widać;
http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=101&t=164322
albo
http://forum.bmw-3city.pl/viewtopic.php?t=11893
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Gdzie dobrze umyć auto?

Postautor: puder12 » 01 mar 2014, 23:30

też znalazłem ich oferty z groupona i grupera i już się tam nie wybieram. Teraz zastanawiam się czy zaufać innej firmie
http://volmer.pl/index.php/oferta/2-unc ... et-protect

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Gdzie dobrze umyć auto?

Postautor: Zibi70 » 01 mar 2014, 23:50

Niewiele o nich można znaleźć ale wyglądają rozsądniej - znacznie rozsądniej, choć firma wygląda na młodą - od 2012 r. To może być jednak zaleta :)

Swoją drogą - ostatnio rozglądałem się za dobrą myjnią w Warszawie. Tu też łatwo nie jest - skończyło się na tym co zwykle - dwa wiaderka, ciepła woda w zbiornikach + pianownica i swoje graty + chemia i wieczorkiem na myjnię, na której cieć pracuje do 16 w sobotę - dobrze, że pogoda na plusie. Ale w takich warunkach trudno o glinkowanie czy prawdziwe woskowanie a niestety nie mam już na to garażu :( Teraz obleciałem hydrowoskiem ale wiosną będzie lipa - chciałbym zrobić porządne mycie i woskowanie.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Gdzie dobrze umyć auto?

Postautor: Konik » 02 mar 2014, 19:08

Nawiązał ostatnio ze mną kontakt Michał z auto-detailing.gdynia.pl
Z kilku rozmów telefonicznych jakie przeprowadziliśmy wygląda mi na człowieka, który dobrze zna temat. Nie mogę polecić, bo nie widziałem jego pracy, ale zdecydowanie mogę podpowiedzieć, że warto spróbować u niego. [zlosnikok]
Myślę, że możesz powiedzieć, że Cię do niego pokierowałem. Chyba mnie kojarzy po po nazwisku - Maciej Broniszewski, a jak nie to ja to ten, od którego wykupił magazyn profi Megsa z Konina.
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Marcinesku
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 11 cze 2011, 01:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 M
Lokalizacja: STOLICA

Re: Gdzie dobrze umyć auto?

Postautor: Marcinesku » 03 mar 2014, 18:36

Ja ze swojej strony w wwa mogę polecić G-force Autodetaling.
https://www.facebook.com/gforceautodetailing?fref=ts
http://g-force.pl/offer/
Robił u nich zabezpieczenie karoserii przed zimą powłoką kwarcową w kijance oraz czyszczenie lakieru z oprysku farbą i w obu przypadkach spisali się rewelacyjnie.
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 473&type=3 - tutaj fotorelacja jaką można znaleźć na fb z usługi wykonanej na moim samochodzie.
Ja zawsze przyjeżdżałem wcześniej pokazać samochód i umówić się na cenę usługi
Oprócz tego w swoim portfolio wykonanych usług mają naprawdę konkretne projekty więc nie ma obaw aby zostało coś źle zrobione.


Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap