klejąca sie kierownica

Dział forum poświęcony szeroko pojętej kulturze dbania o auto z zewnątrz jak i wewnątrz. Dział prowadzi dealer firmy Meguiar's producenta środków do pielegnacji, które są sprzedawane sieciach sprzedaży marki np.MERCEDES BENZ jako własne produkty. Dzisiejsze zaawansowane lakiery wymagają kompletnej redukacji w temacie utrzymania lakieru na najwyższym poziomie
Zapoznaj się z felietonami , skorzystaj z rad i zrób udane zakupy. Detailing dla Twojego samochodu.
fosek
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 13 lut 2011, 18:15
Czym jeżdzę: 2.2 di acenta

klejąca sie kierownica

Postautor: fosek » 04 wrz 2012, 18:54

Mam kierownicę skórzaną w kolorze czarnym. Przebieg tylko 6000 km więc nie dużo (kierownica jest czysta). Czyszcząc wnętrze APC Nielsena w stężeniu około 1:10, 1:15 przetarłem nim kierownicę. Od tej chwili klei się ona bardzo do rąk. Nie wiem czy to obszycie kierownicy to naturalna skóra czy tzw. ekologiczna. Proszę o pomoc odnośnie klejenia się rąk do skórzanej kierownicy.

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 887
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: klejąca sie kierownica

Postautor: michal55yh » 04 wrz 2012, 22:20

Za duże stężenie i zaczynało rozpuszczać skórę. Na kierownicy podejrzewam, że jest skóra naturalna. Trzeba ją myć minimalnym stężeniem a najlepiej środkami przeznaczonymi do skóry.
Takie stężenie używam do mycia auta na zewnątrz...
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: klejąca sie kierownica

Postautor: Konik » 13 paź 2012, 10:15

Nie wiem, czy kolega ma jeszcze problem z kierownicą, ale zapodaję info dla potrzebujących.
Skóra na kierownicy jest mocno nasączona naszym potem, tłuszczem, brudem itd. APC rozpuszcza to wszystko. Przy zbyt długim działaniu APC rusza też farbę, którą jest zabezpieczona skóra. Dlatego myć kierownicę należy słabym stężeniem APC, krótko i delikatnie, żeby nie zetrzeć warstwy ochronnej skóry. Można na koniec umyć (spłukać) ciepłą wodą.
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

fosek
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 13 lut 2011, 18:15
Czym jeżdzę: 2.2 di acenta

Re: klejąca sie kierownica

Postautor: fosek » 13 paź 2012, 17:30

Konik , jest tak. Pojechałem po nowej swojej skórzanej kierownicy ( przejechane dopiero 6500 km) i po skórzanej gałce zmiany biegów i po boczkach skórzanych i po podłokietniku skórzanym mocnym stężeniem APC Nielsena. Kierownica zaczęła się kleić strasznie do rąk, także zarówno i gałka zmiany biegów. Jak pisali koledzy prawdopodobnie zaczął się rozpuszczać lakier na kierownicy. Kupiłem chusteczki do skóry Megsa Rich Leather Wipes i przetarłem kierownice i skórzane elementy (trochę sie zaczęły świecić to wytarłem fibrą do sucha). Niestety niewiele to pomogło. Teraz jest chłodno i tak strasznie się nie klei ale jak tylko słońce przez szybę przygrzeje to od razu się przykleja. Zewnętrznie niby nić nie widać chyba tylko jest trochę bardziej błyszcząca tam gdzie się ją trzyma od tych miejsc które nie są narażone na dotyk (przy środku kierownicy). Jak tak dalej będzie to zastanawiam się co robić, skóra na kierownicy dobra, nowa nie zniszczona, zewnętrznych oznaków czegokolwiek złego praktycznie brak. Jak tak dalej będzie ( a wierz mi klejenie się kierownicy to wielce wku...ca rzecz) pewnie pozostaje mi dwa wyjścia: lakierowanie kierownicy a jak to nic nie pomoże to zostaje obszycie. Co Ty na to? Polecają mi inne środki z Auto Glyma lub z Colourlock ale iść w koszty nie problem tylko czy coś to pomoże.

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: klejąca sie kierownica

Postautor: Konik » 13 paź 2012, 21:33

Spróbuj umyć ją ciepłą wodą, lekko osuszyć mikrofibrą. Ja kiedyś "zaszalałem" z APC w mocnym stężeniu i tak dałem czadu, że usunąłem lakier ze skóry. W trakcie czyszczenia się kleiła więc jechał dalej i przegiąłem. Został "zamsz".
Pytałem o lakierowanie w: lederzentrum.pl - zadzwoń do nich - myślę, że coś doradzą.
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: klejąca sie kierownica

Postautor: soul » 13 paź 2012, 21:37

Też mi się wydaje, że kolega powinien pomyśleć o polakierowaniu na nowo.
Wystarczy preparat do skór o nazwie renoskór-gąbeczka i z dwie warstwy walnąć i będzie kierownica jak nowa-moja wytrzymuje już 2 rok po takim zabiegu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: klejąca sie kierownica

Postautor: Konik » 13 paź 2012, 22:25

No tak, ale to nowy kierok. Dlatego trzeba szukać innych sposobów, żeby uratować oryginał. Lakierowanie, to ostateczność no i jeżeli ma być wykonane, lepiej oddać kierok w ręce fachowców. Podałem do nich namiary, bo może coś podpowiedzą.
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

fosek
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 13 lut 2011, 18:15
Czym jeżdzę: 2.2 di acenta

Re: klejąca sie kierownica

Postautor: fosek » 14 paź 2012, 16:27

Już wcześniej dzwoniłem do Lederzentrum i doradzili mi preparat Colourlock http://sklep.lederzentrum.pl/zestaw-do- ... -p-14.html.
Nie wiem czy ten środek pomoże. Miał ktoś z Was jakieś doświadczenia dotyczące klejącej kierownicy i tego środka?
Pisze tam że całość środka wystarczy do trzykrotnej pielęgnacji wszystkich foteli w samochodzie a u mnie to tylko kierownica. Ale jakby miało pomóc to wyskoczyłbym z tych 90 zeta.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: klejąca sie kierownica

Postautor: soul » 14 paź 2012, 16:33

Poszukaj renoskór- kosztuje 7,50pln
Obrazek

fosek
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 13 lut 2011, 18:15
Czym jeżdzę: 2.2 di acenta

Re: klejąca sie kierownica

Postautor: fosek » 14 paź 2012, 16:46

Soul ten preparat tak się nazywa - Renoskór? Co to jest płyn, spray i gdzie to można kupić ?

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: klejąca sie kierownica

Postautor: soul » 14 paź 2012, 17:24

To jest farba do renowacji skór.
Znajdziesz przez google.
Obrazek


Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap