Pielęgnacja czarnego/ciemnego lakieru

Dział forum poświęcony szeroko pojętej kulturze dbania o auto z zewnątrz jak i wewnątrz. Dział prowadzi dealer firmy Meguiar's producenta środków do pielegnacji, które są sprzedawane sieciach sprzedaży marki np.MERCEDES BENZ jako własne produkty. Dzisiejsze zaawansowane lakiery wymagają kompletnej redukacji w temacie utrzymania lakieru na najwyższym poziomie
Zapoznaj się z felietonami , skorzystaj z rad i zrób udane zakupy. Detailing dla Twojego samochodu.
Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Pielęgnacja czarnego/ciemnego lakieru

Postautor: puder12 » 22 mar 2023, 16:37

Konik pisze: Nr tel. wysyłam w PW.

Póki co nie otrzymałem info na PW.
Nalot na szybie to taka mglista powłoka - szyba nie jest w pełni przezroczysta. Moim zdaniem to rezultat stosowania konkretnego płynu do spryskiwaczy. Stosowałem Carchem APC ale bez powodzenia. Glass Cleaner też nie załatwił sprawy.

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Pielęgnacja czarnego/ciemnego lakieru

Postautor: Konik » 23 mar 2023, 09:24

Hm... wysłałem, a w wysłanych nie mam, w roboczych też... :?
Znalazłem Twój nr tel. Dziś zadzwonię. :)

Temat nalotu na szybach nie jest łatwym tematem. Oglądając wiele szyb, mam (dość często) wrażenie, że są to zmiany w strukturze szkła. Choć nie zawsze. Od czego? Hm... chemia? Kwaśne deszcze? Paliwo lotnicze? Jeśli ma na to wpływ płyn do spryskiwaczy, to można również znaleźć zmiany na lakierze w okolicach spryskiwaczy. Często widać znaczne różnice między powierzchnią szyby wycieraną przez wycieraczki i nie wycieraną. Tak czy inaczej mam wrażenie, że w tych przypadkach może pomóc mechaniczne czyszczenie - glinka, polerka, albo polerka tlenkiem ceru. Robią to niektóre "autoszyby" albo detailerzy. Choć rzadko. Jeśli byś pytał, to warto powiedzieć, że chodzi o czyszczenia z nalotu, bo jak pytasz o polerowanie szyb, to większość myśli o rysach i nie chcą tego robić.

Napisałem, bo może się kiedyś komuś przyda. Dziś zadzwonię.
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com

Gawon
Uzależniony
Posty: 210
Rejestracja: 03 sty 2020, 20:57
Czym jeżdzę: 1.7 crdi SLS

Re: Pielęgnacja czarnego/ciemnego lakieru

Postautor: Gawon » 31 maja 2023, 20:06

Może komuś pomoże takie coś na szyby https://youtube.com/shorts/P7JyYyRKqLM?feature=share

BigW
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 wrz 2023, 10:01
Czym jeżdzę: Sportage IV GT Line 1.6 TGDI AWD

Re: Pielęgnacja czarnego/ciemnego lakieru

Postautor: BigW » 14 wrz 2023, 11:39

puder12 pisze:Nalot na szybie to taka mglista powłoka - szyba nie jest w pełni przezroczysta. Moim zdaniem to rezultat stosowania konkretnego płynu do spryskiwaczy. Stosowałem Carchem APC ale bez powodzenia. Glass Cleaner też nie załatwił sprawy.

Spróbuj IPA w rozcieńczeniu 50%. Usuwałem tak odkurz lakierniczy, na takie zamglenia też powinno pomóc. Skuteczna była też ADBL Clay Sponge i woda z jakimkolwiek płynem dla poślizgu.

Awatar użytkownika
Konik
CarChem Polska
Posty: 532
Rejestracja: 09 cze 2012, 22:11
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDI Mate Java Brown
Lokalizacja: Konin

Re: Pielęgnacja czarnego/ciemnego lakieru

Postautor: Konik » 15 wrz 2023, 10:53

BigW pisze:
puder12 pisze:Nalot na szybie to taka mglista powłoka - szyba nie jest w pełni przezroczysta. Moim zdaniem to rezultat stosowania konkretnego płynu do spryskiwaczy. Stosowałem Carchem APC ale bez powodzenia. Glass Cleaner też nie załatwił sprawy.

Spróbuj IPA w rozcieńczeniu 50%. Usuwałem tak odkurz lakierniczy, na takie zamglenia też powinno pomóc. Skuteczna była też ADBL Clay Sponge i woda z jakimkolwiek płynem dla poślizgu.

1. IPA nie pomogła - było powyżej - a dokładnie nawet w Twoim cytacie - glass cleaner jest na bazie IPA.
2. Glinka - też była proponowana - po co powtarzać?
3. Temat z marca...
Rozumiem chęć pomocy, ale...
:roll: ;)
Producent separatorów brudu do wiader detailingowych Grit Shield® gritshield.com


Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap