Kia sportage 2.0 128km

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Armaku
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2022, 13:29
Czym jeżdzę: 2.0 v16 128 KM

Kia sportage 2.0 128km

Postautor: Armaku » 22 maja 2022, 16:45

Jestem od tygodnia posiadaczem sportage z 99r o pojemności 2.0 128KM v16.
Mam problem z układem chłodniczym, przy spokojnej jeździe po drodze bez większych górek jest wszystko ok, problem pojawia się wtedy jak autem pokonuje większe wzniesienia lub jeżdżę nim w lesie. Temperatura auta trzyma się poniżej środkowej kreski ale jak już zacznie iść do góry muszę auto gasić, już próbowałem chłodzić go na jałowym i na klimie podczas jazdy, nie daje rezultatu. Niemożliwością jest chyba zbicie temperatury do normy podczas jazdy.
Moje pytanie jest co obstawiacie albo czy ktoś już miał taki problem, dodam że rozrząd z pompą miał być robiony 30k temu jest faktura. Nie jestem do końca przekonany że to może być głowica, nie ma masła a płyn jak wymieniłem po kupnie tak jest został też odpowietrzony. Jedyne co zaobserwowałem jak wskazówka temperatury przekroczy normę zaczyna reagować z nadmuchem w kabinie, kiedy dam mocny nadmuch idzie wskazówka temperatury silnika momentalnie w górę. Jutro zabieram się za płukanie układu przy okazji wymienię termostat, macie pomysły co może być winowajcą ?

Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap