Kia retona 2.0 Td

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
mariusz5030
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 05 sty 2022, 10:11
Czym jeżdzę: Kia Retona

Kia retona 2.0 Td

Postautor: mariusz5030 » 05 sty 2022, 10:29

Jestem nowym nabywcą Retony 2.0td. Mam problem z autkiem, mianowicie ładuje mi bąbelkami z powietrzem w zbiornik wyrównawczy. Robiłem test na co2 i wyszedł negatywny, co więcej nie sposób odpowietrzyć nagrzewnicy, nawet założyłem odpowietrznik na przewód od niej i ciągle idzie powietrze z płynem w nieskończoność :D normalnie ręce mi opadają. Olej pod korkiem czyściutki, znaczy czarny :D Zna ktoś jaki life hack, a może miał ktoś podobny problem i go rozwiązał?

qwerty2
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2022, 21:11
Czym jeżdzę: Retona

Re: Kia retona 2.0 Td

Postautor: qwerty2 » 28 lis 2022, 21:19

Jestem posiadaczem retony i mam taki sam problem. czy udało się co jest przyczyna przedmuchów do zbiornika wyrównawczego? Pozdrawiam

Piejar
Uzależniony
Posty: 292
Rejestracja: 27 wrz 2022, 05:47
Czym jeżdzę: ProCeed'08 D4EA 140KM,I30'09 D4FB 90KM,Megane 4'18 H5H 100KM

Re: Kia retona 2.0 Td

Postautor: Piejar » 28 lis 2022, 23:52

Na tym filmiku jest faktyczny lifehack tzn dehermetyzacja układu i dodatkowy "lewy" zbiornik wyrównawczy który stanowi rezerwuar i kompensuje wzrost objętości płynu ale też pozwala na odpowietrzenie układu bo znajduje się w najwyższym punkcie a właściwie tworzy taki fałszywy "najwyższy" punkt. Nie wiem jak ta butelka radzi sobie z temperaturą bo żeby odpowietrzyć całość trzeba dojść do pełnego otwarcia termostatu żeby obydwa obiegi braku udział w chłodzeniu i mogły się odpowietrzyć. A pytanie czy Retina nie ma jakiegoś zaworu na płynie chłodzącym np do nagrzewnicy?

https://youtu.be/-CS-Sq8w7Jg

To chyba na miejsce korka wkłada ta butelkę
https://drive.google.com/file/d/1bsCo2l ... p=drivesdk


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap