[2.0 16v] nie działa na benzynie

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
slawoos
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2014, 22:13
Czym jeżdzę: Sportage I 2.0 16V 4x4

[2.0 16v] nie działa na benzynie

Postautor: slawoos » 27 lis 2014, 22:26

Witam wszystkich
Moja historia będzie nieco przydługa więc proszę o cierpliwość:)
Kupiłem Kijankę z 2000r 2.0 16v z sekwencyjnym gazem. Już podczas kupna kupujący informował, że nie działa 1 wtrysk benzynowy bo jest zapchany. Na gazie pracował idealnie. Tak też się okazało: wydarłem wtryski, jeden zawalony na maxa. Na myjce ultradźwięwkowej wyczyszczony, na maszynie sprawdzone. Założone, listwa szczelna. Po złożeniu nie chce palić na 4 baniaczki ani na benzynie ani na gazie. I teraz od nowa zaczęła się robota. Powiem co robiłem: uszczelki na kolektorze i przepustnicy nowe, świece nowe, kable od cewek nowe, jedna cewka nowa druga sprawdzona. Po złożeniu wszystkiego nie bardzo chce odpalić na benzynie. Jak już odpali to chodzi na 2 gary (2 i 3 cylinder nie pracują mimo, że założona jest tam nowa oryginalna cewka Denso). W ogóle nie chce wejść na obroty. Gdy przełączy się na gaz to dla odmiany chodzi całkiem w porządku, da się jeździć chociaż czasem przerywa. Ręce mi opadły. Niby wszystko sprawdzone, a jednak nie działa. Poprzedni właściciel podobno zmieniał komputer silnika bo też miał problem, ale rzekomo okazało się, że był problem z przewodem masy w autku. No i teraz jestem w kropce i czekam na Wasze porady.

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: [2.0 16v] nie działa na benzynie

Postautor: ZygJe » 28 lis 2014, 12:48

Jeśli wcześniej na gazie pracował idealnie to z tymi wszystkimi wymianami zabrałeś sie od d. strony. Jeśli coś było grzebane, a po grzebaniu jest gorzej niż przed to problem leży w tym grzebaniu. Ojej zagrzebałem sie :-)
Obawiam sie jednak że z wróżkami jest aktualnie problem i na odległość postawić diagnozę będzie problem.
Napisz skąd jesteś to może ktoś zna w twojej okolicy warsztat który to ogarnie.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: [2.0 16v] nie działa na benzynie

Postautor: marcinK » 28 lis 2014, 16:07

Trudno doradzić. Ale pamiętaj o ogólnej zasadzie - najpierw zrób benzynę a potem gaz.
Odebrana po 178 dniach:)

slawoos
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2014, 22:13
Czym jeżdzę: Sportage I 2.0 16V 4x4

Re: [2.0 16v] nie działa na benzynie

Postautor: slawoos » 03 gru 2014, 19:29

Jestem z Rzeszowa. Dziwne jest właśnie to, że na benzynie nie działa, a w teoretycznie gorszych warunkach zapłonu jakie stwarza gaz działa dobrze. Wygląda to tak, że nie można nawet na milimetr drgnąć pedałem gazu na benzynie bo od razu go dławi.Nie wiem od czego zacząć bo przecież i komputer sterujący i czujniki są te same dla benzyny i gazu. Jedyne co różni oba systemy zasilania to listwa i wtryskiwacze. Reszta bez zmian. Czy może o czymś zapomniałem?

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: [2.0 16v] nie działa na benzynie

Postautor: ZygJe » 03 gru 2014, 21:52

Jeśli jest tak jak piszesz, to wydaje się, że problem jest z układem zasilania benzyną, ja osobiście postawiłbym na zbyt mały wydatek pompy paliwa, lub ciśnienie. Winne mogą być też prozaicznie zapchane filtry lub zagięte/załamane przewody paliwowe. Po sprawdzeniu tego, sprawdź wtryskiwacze paliwowe, i na koniec jeśli tamto ok odłączenie centralki gazowej bo może zakłócać pracę wtryskiwaczy (b. rzadkie).
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

slawoos
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2014, 22:13
Czym jeżdzę: Sportage I 2.0 16V 4x4

Re: [2.0 16v] nie działa na benzynie

Postautor: slawoos » 04 gru 2014, 18:23

Filtr wymieniany. Układ i pompa raczej sprawne bo przed całą tą naprawą co prawda chodził na 3 bo był zapchany wtrysk ostatni ale problemów z wkręcaniem na obroty nie było. Chyba jeszcze raz muszę wtryski wydrzeć. Sprawdzić na maszynie na szczelność. Nowe gumki i ponowny montaż.


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap