problem z odpalaniem

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: problem z odpalaniem

Postautor: soul » 11 lis 2010, 23:53

Skoro objawy są takie same dla zasilania benzyna jak i gazem to wspólnym mianownikiem jest dolot(jego szczelność)
oraz układ zapłonowy który może szwankować, jakieś zwarcia, słaby styk.
Tam należy szukać przyczyny.
Obrazek

Awatar użytkownika
daro
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:33
Czym jeżdzę: Sportage Expedition 2.0 ON

Re: problem z odpalaniem

Postautor: daro » 23 lis 2010, 03:02

sprawdź ciśnienie na pompie paliwa i na wtryskach, któryś nie zalewa lub (jeśli silnik nierówno pracuje na benzynie) jeden z nich np padł na zamknięciu i nie podaje paliwa. Jeśli świece wymienione i przewody (sprawdź czy nowe nie mają przebicia bo takie się zdarzają) i sprawdź rozdzielacz/cewkę która podaje iskrę na świece może ona siada lub palec rozdzielacza.
Obrazek

Awatar użytkownika
Deante
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 19 lis 2010, 08:45
Czym jeżdzę: Kia Ceed 1,6 DOHC Optimum
Lokalizacja: Kielce

Re: problem z odpalaniem

Postautor: Deante » 23 lis 2010, 08:32

daro pisze:sprawdź ciśnienie na pompie paliwa i na wtryskach, któryś nie zalewa lub (jeśli silnik nierówno pracuje na benzynie) jeden z nich np padł na zamknięciu i nie podaje paliwa. Jeśli świece wymienione i przewody (sprawdź czy nowe nie mają przebicia bo takie się zdarzają) i sprawdź rozdzielacz/cewkę która podaje iskrę na świece może ona siada lub palec rozdzielacza.


"Wirtualny mechanik" to świetna rzecz. Masz bardzo dużą wiedzę a to się ceni. Dodam sobie Ciebie do przyjaciół, jakby kiedyś- nie daj Boże-nowy Sportage rozkraczył się w jakiejś głuszy. Ty mi zdiagnozujesz problem na gadu a ja prześlę e-przelewem jakieś pieniążki na browca. :lol:
w marcu 2011r. Kia Sportage XL 2.0 DOHC AWD,Black Pearl

Awatar użytkownika
daro
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:33
Czym jeżdzę: Sportage Expedition 2.0 ON

Re: problem z odpalaniem

Postautor: daro » 24 lis 2010, 17:06

Deante pisze:
daro pisze:sprawdź ciśnienie na pompie paliwa i na wtryskach, któryś nie zalewa lub (jeśli silnik nierówno pracuje na benzynie) jeden z nich np padł na zamknięciu i nie podaje paliwa. Jeśli świece wymienione i przewody (sprawdź czy nowe nie mają przebicia bo takie się zdarzają) i sprawdź rozdzielacz/cewkę która podaje iskrę na świece może ona siada lub palec rozdzielacza.


"Wirtualny mechanik" to świetna rzecz. Masz bardzo dużą wiedzę a to się ceni. Dodam sobie Ciebie do przyjaciół, jakby kiedyś- nie daj Boże-nowy Sportage rozkraczył się w jakiejś głuszy. Ty mi zdiagnozujesz problem na gadu a ja prześlę e-przelewem jakieś pieniążki na browca. :lol:


Napisałem tylko kolejne tematy odnośnie poszukiwań przyczyn złego odpalania. Nic nie zdiagnozowałem i nic nie naprawiłem.
A co do głuszy i nowego Sportage ...obawiam się, że w taką głuszę nim nie dotrzesz...a tam gdzie się rozkraczysz to autoholowanie Cię ściągnie... życzę przy tym bezawaryjnej jazdy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Deante
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 19 lis 2010, 08:45
Czym jeżdzę: Kia Ceed 1,6 DOHC Optimum
Lokalizacja: Kielce

Re: problem z odpalaniem

Postautor: Deante » 24 lis 2010, 18:56

Może tam gdzie nie dociera cywilizacja, rzeczywiście nie dojadę :cry: ale tyko do czasu zamontowania sprężyn podnoszących autko o 2", zmianie opon na MT-eki (jako drugi komplet). Niestety to prawdopodobnie jedyne modyfikacje na jakie sobię pozwolę aby nie oszpecić Sportage (więc wyciągarka, snorkel,gril z halogenami odpadają :D ) i wziąć udział w weekendowych wypadach świętokrzyskiego klubu 4x4, organizującego wyprawy również dla seryjnych aut.
w marcu 2011r. Kia Sportage XL 2.0 DOHC AWD,Black Pearl

Awatar użytkownika
daro
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:33
Czym jeżdzę: Sportage Expedition 2.0 ON

Re: problem z odpalaniem

Postautor: daro » 25 lis 2010, 15:47

Odbieglismy od tematu...kolega potrzebował rad co do silnika i odpalania Pb/gaz.
Można bawić się tak jak piszesz ale do takich imprez wolałbym zakupić patrola/teranno/pajero itp i to szpejować odpowiednio dla fun jazdy ...myslę o tym, lecz zamknąc się w klatce :/ - jeszcze nie! :) ... na razie wolę bliżej natury ... odpiwedni quad da mi frajdę z jazdy tam gdzie Sportage nie da rady i odwrotnie - sądzę że będą się uzupełniać :):):) Powodzenia. i wrzucaj mody zawiasu i kółek pod 4x4.
Obrazek

Awatar użytkownika
flisiki
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2011, 11:01
Czym jeżdzę: L titanium silver 2.0crdi 4x4

Re: problem z odpalaniem

Postautor: flisiki » 02 lut 2011, 20:30

Co do wskaźnika paliwa, to Kijanki pokazują jego poziom nawet bez kluczyka, to normalne zjawisko(przynajmniej w tych starszych rocznikach), w Renault jest tak samo. [papa]

szyneknur
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2011, 13:22
Czym jeżdzę: L titanium silver 2.0crdi 4x4

Re: problem z odpalaniem

Postautor: szyneknur » 10 lut 2011, 10:57

Witam. Mam taką Kijanke od nowego i wskaznik od paliwa zawsze pokazywał stan w baku-niezależnie czy zapłon był włączony czy nie :twisted:

wisnia1971
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 03 paź 2011, 16:42
Czym jeżdzę: kia sportge2.0dohc

Re: problem z odpalaniem

Postautor: wisnia1971 » 19 paź 2011, 09:05

witam ,mam pytanie czy kolega znalazl juz przyczyne nieodpalania silnika,mam takie same objawy,przestudiowalem juz wszystkie mozliwosci i dalej nic.dzieki za podpowiedz.pozdro.


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap