tylni most wyje

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
panrozmus
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 19 cze 2014, 20:44
Czym jeżdzę: 20 dohc

tylni most wyje

Postautor: panrozmus » 19 cze 2014, 21:05

witam map problem z mostem w moim aucie 2.0 dohc z 97 r wymieniłem lozysko wraz z uszczelniaczem i po przejechaniu 1 km zaczol wyc most. jeden z mechanikow twierdzi ze tryby wytarly sie pod innym kontem na starym lozysku i dlatego na nowym wyje. znowu inni twierdza ze zamocno scisniete lozysko, ale ono tam pasowało lekko i nie bylo zadnycz podkladek dystansowych wiec nie wiem juz jakl to teraz ugrysc. aktualnie zamontowałem stare i jest cisza z tym ze napewno wywali mi uszczelniacz i znowu wycieknie olej. poprosze o jakas porade fachowca, wymienic most, jak twierdzi moj mechanik...

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: tylni most wyje

Postautor: ZygJe » 20 cze 2014, 11:47

Nie mam wiedzy szczegółowej nt. Twojego modelu. Jednak z doświadczenia uważam, że wadliwe (głośne) może być samo nowe łożysko (mało prawdopodobne ale możliwe) lub faktycznie po montażu nowego łożyska zmienia się wzajemne położenie współpracujących zębów (wystarczy na prawdę minimalne przesunięcie) i stąd hałas. IMO bardziej prawdopodobna jest druga przyczyna.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

panrozmus
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 19 cze 2014, 20:44
Czym jeżdzę: 20 dohc

Re: tylni most wyje

Postautor: panrozmus » 20 cze 2014, 22:29

dzieki za pomoc .teraz pojawia sie pytanie, czy da sie ten kont regulowac podkładkami dystansowymi, czy odrazu szukac mostu i nie zawracac sobie glowy. moze jest jakis prosty sposob na remont mostu.

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: tylni most wyje

Postautor: ZygJe » 21 cze 2014, 07:25

Nie wiem czy i jak reguluje się luz międzyzębny i osiowy w Twoim samochodzie. Musisz znaleźć warsztat który to ogarnia. Kiedyś np był tylko jeden warsztat w Polsce który potrafił wyregulować wyjące mosty w Polonezach i 125p.......
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

panrozmus
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 19 cze 2014, 20:44
Czym jeżdzę: 20 dohc

Re: tylni most wyje

Postautor: panrozmus » 01 lip 2014, 22:19

problem zostal rozwiazany. nabyłem komplet lozysk, tuleje dystansowa i uszczelniacz w serwisie kia zaprowadziłem auto do fachowca, ten rozebrał most wymienił komplet łozysk na wałku atakujacym i nic juz nie wyje.

pawel77
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2016, 16:17
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 TD
2001r

Re: tylni most wyje

Postautor: pawel77 » 08 sty 2016, 16:58

Witam, nie wiem czy jeszcze tutaj zaglądasz, jeżeli tak to mam pytanie odnośnie tego łożyska. Mianowicie dlaczego było wymieniane, czy miałeś wyczuwalny luz gdy obracałeś wałem?


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap