kia sportage 1997 nie odpala

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
TOOM
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 22 maja 2012, 00:28
Czym jeżdzę: 2.0

kia sportage 1997 nie odpala

Postautor: TOOM » 14 mar 2013, 21:29

Witam serdecznie

Mam taki problem i proszę o pomoc, rzecz dotyczy kia sportage rocznik 1997 (128KM silnik 2.0) z gazem: samochód nie odpala, przekręcam kluczykiem w stacyjce, wskaźniki świecą, rozrusznik kręci ale silnik nawet na sekundę nie chce zaskoczyć. Immo jest zdemontowane. Samochód nie odpala również tylko na gazie.
Wydawało się, że to będzie czujnik położenia wału. Po jego wymianie auto z ledwością ale odpaliło, przejechałem testowo kilkaset metrów, zgasiłem je i po 10 minutach odpaliłem już bez problemów. Wydawało się że jest OK. Po 3 dniach chciałem odpalić auto... i nic. Tak jak na początku, wszystko kręci ale nawet nie zaskoczy - akumulator zdechł. Słaby i tak był. ale próbowałem z innym pożyczonym akumulatorem i też nic.
Dodam że sprawdzałem pompę paliwa (przy zbiorniku) podłączając na krótko bezpośrednio z akumulatora - działa.
Teraz nie jestem już nawet pewny czy to był rzeczywiście czujnik położenia wału.
kompletnie nie mam pomysłu co to może być
Chek nic nie pokazuje.
Podobno można gdzieś podpiąć żarówkę i wywołać kody błędów - może po tych kodach bym się czegoś dowiedział...
Może ktoś wie jak to się robi?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: kia sportage 1997 nie odpala

Postautor: soul » 15 mar 2013, 14:28

Jaki to silnik? SOHC czy DOHC

Jak nie zapała to sprawdź w Twoim przypadku:
a) czy jest iskra na świecy
przewody Wn świece sprawne? Jeśli dohc to czy cewki są sprawne? Zmierzyć czy dochodzi napięcie 12v i zmierzyć rezystancje.
b)altek w ogóle ładuje? jeśli nie to napięcie na akku za słabe
Może też być problem w tym gazie-instalacja do przejrzenia. To sekwencja czy zwykła instalacja.
Obrazek

TOOM
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 22 maja 2012, 00:28
Czym jeżdzę: 2.0

Re: kia sportage 1997 nie odpala

Postautor: TOOM » 15 mar 2013, 20:42

Witam
Dzięki za odzew
Do świec dostęp nie taki łatwy, świece na początku grudnia były wymieniane i jedna cewka (druga była sprawna) razem z przewodami Wn, jak miną mrozy to rozbebeszę i sprawdzę - nie mam garażu, parkuję na ulicy.
Altek zawsze do tej pory ładował, raczej akumulator już wiekowy i do wymiany, ale to nie w nim problem bo na cudzym też nie chce palić.
Instalacja gazowa świeża - zakładana w grudniu, sekwencja.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: kia sportage 1997 nie odpala

Postautor: soul » 18 mar 2013, 12:40

Może reduktor puszcza lpg przez podciśnienie i go zalewa, wtedy ecu pb będzie zubożał mieszankę.Może wtryski lpg leją gaz ciurkiem.Może mapy się rozjechały.
Obrazek

TOOM
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 22 maja 2012, 00:28
Czym jeżdzę: 2.0

Re: kia sportage 1997 nie odpala

Postautor: TOOM » 18 mar 2013, 19:06

Hmmm aż taki bystrzacha to nie jestem żeby zajarzyć o co chodzi z tymi rozjechanymi mapami... ale jak bym zakręcił gaz na butli i w ten sposób spróbował zapalić... przynajmniej sprawdzę.
Nie grzebałem ostatnio w aucie, bo aura jeszcze zbyt zimowa, czekam na wiosenne ocieplenie.
W każdym razie z uwagą przeczytam każdy wpis, kadzą sugestię, każdą podpowiedź, tym bardziej że auto ciągle stoi.

TOOM
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 22 maja 2012, 00:28
Czym jeżdzę: 2.0

Re: kia sportage 1997 nie odpala

Postautor: TOOM » 02 kwie 2013, 15:16

Witam
Moja kijanka jak w pierwszym poście nadal nie odpala. Skończył mi się zasób pomysłów. Dogadałem sie z warsztatem, mają ją sholować i naprawiać. Jeśli mechanik mi powie co było - bo różnie z tym bywa, to napiszę.
pozdrawiam

Wit
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 14 mar 2011, 21:57
Czym jeżdzę: Sportage I
benzyna 2,0 16V LPG

Re: kia sportage 1997 nie odpala

Postautor: Wit » 02 kwie 2013, 21:05

A czy przy przekręcaniu Kluczyka nie świeci Ci się wskażnik immobilajzera.Miałem taki przypadek - to był uszkodzony kod w kluczyku . WIT [papa]

TOOM
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 22 maja 2012, 00:28
Czym jeżdzę: 2.0

Re: kia sportage 1997 nie odpala

Postautor: TOOM » 03 kwie 2013, 19:32

Immobilajzer mam zdemontowany. jutro go odholują, bo dziś nie mieli czasu.... :(

TOOM
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 22 maja 2012, 00:28
Czym jeżdzę: 2.0

Re: kia sportage 1997 nie odpala

Postautor: TOOM » 06 kwie 2013, 18:53

Witam
Kijanka odpala - było zwarcie w instalacji, wymienił wiązkę przewodów i jakieś przekaźniki.
I mam nadzieję, że to już koniec problemów.
pozdrawiam

olgjem287
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2017, 16:01
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2,0

Re: kia sportage 1997 nie odpala

Postautor: olgjem287 » 24 paź 2017, 16:20

Witam,
W z racji iż pewnie większość forumowiczów to mężczyźni tym bardziej, bardzo proszę! ;)
Muszę zdobyć instrukcę obsługi, a konkretnie moja kijaneczka nie odpala, mechanik ręce rozkłada i kazał mi poszukać instrukcję obsługi aby dowiedzieć się jak mamy ją awaryjnie odpalić w celu przejechania nią do salonu KIA.
Z góry baardzo dziekuję :D


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap