silnik 2.0crdi szarpie

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
cantonek+74
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 04 lut 2011, 14:38
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 CRDI 4x4 140KM 2006r
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: silnik 2.0crdi szarpie

Postautor: cantonek+74 » 23 maja 2013, 10:51

z tym nieszczęsnym zaworem - zrobiło się ciepło Kia znowu zaczęła szarpać - znalazłem gdzieś w internecie że podobno jest jakaś aktualizacja oprogramowania dot. zaworu egr i dozowania paliwa czy jakoś tak - dzwoniłem do kia w moim mieście - temat szarpania niby nie znany ale jak się okazuje znany - oni proponują zestaw naprawczy zaworu EGR - koszt 800 zł - gdy wspomniałem o aktualizacji oprogramowania stwierdzili że mogą podłączyć do komputera i jeśli pokaże się że są jakieś aktualizacje to je wgrają (koszt podłączenia 150 zł ). Dla chcących czyścić samodzielnie zawór EGR podaję link ze zdjęciami co, jak i gdzie
http://www.justanswer.com/uk-car/6z6um- ... valve.html

cantonek+74
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 04 lut 2011, 14:38
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 CRDI 4x4 140KM 2006r
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: silnik 2.0crdi szarpie

Postautor: cantonek+74 » 22 cze 2013, 22:33

widzę że nikt się nie udziela w temacie szarpania - ja mam (miałem) z tym problem - już miałem czyścić ten nieszczęsny zawór ale ... miałem wymianę klocków hamulcowych z przodu - no i po wymianie podczas "pompowania" hamulca pękł mi przewód hamulcowy - wyciekł cały płyn - wymieniłem przewód - wlałem nowy płyn hamulcowy no i - szarpanie ZNIKŁO ! pedał sprzęgła chodzi lżej - żadnych szarpań - jeżdżę już 2 tygodnie - zapomniałem co to szarpanie mimo że jest gorąco i normalnie miał bym już szarpanie jak cholera ..

kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: silnik 2.0crdi szarpie

Postautor: kjs62 » 24 paź 2013, 15:04

A czy przyapdkiem, pewien rodzaj szarpnięcia nie jest skutkiem załączenia turbo?
Chyba powinno zadziałać właśnie pomiędzy 1600-2000 obr/min.
Mi czasem tak właśnie "kopnie".

pfirst
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:10
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 2,0 CRDi

Re: silnik 2.0crdi szarpie

Postautor: pfirst » 17 paź 2014, 08:25

Witam.
Od kilku tygodni znów wróciło szarpanie na 2-3 biegu jak silnik jest zimny, chyba znów pojade do serwisu zobaczę co mi tym razem powiedzą tylko zawsze jest tak że jak mechanik bierze auto na jazdę próbną to nic się nie dzieje.

A z innej beczki - planuję zamontować webasto -auto stoi na zewnątrz, często krótkie trasy (szkoła-dom) i myślę że nie byłoby to takie złe dla samochodu jakby silnik przy rozruchu był już ciepły - rozmawiałem już o tym z gościem z firmy Elcar w Krakowie - używane z roczną gwarancją oferuje za 3500- może ktoś zna i poleca jakiś inny warsztat.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
alkrak
Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 27 kwie 2014, 10:45
Czym jeżdzę: Sportage 2014, 2,0 CRDI, 184 KM, AWD
Lokalizacja: Kraków

Re: silnik 2.0crdi szarpie

Postautor: alkrak » 18 paź 2014, 14:58

pfirst pisze:.....A z innej beczki - planuję zamontować webasto -auto stoi na zewnątrz, często krótkie trasy (szkoła-dom) i myślę że nie byłoby to takie złe dla samochodu jakby silnik przy rozruchu był już ciepły - rozmawiałem już o tym z gościem z firmy Elcar w Krakowie - używane z roczną gwarancją oferuje za 3500- może ktoś zna i poleca jakiś inny warsztat.
Pozdrawiam

Możesz zapytać na ul. Macedońskiej: http://allhappy.krakow.pl/. Firma profesjonalna, ale właściciel wymaga dyscypliny od klienta. Da się to jednak "strawić".
Można również kupić cały komplet webasto na Allegro za ok 2000 zł i zamontować samemu.
Osobiście w swoim, byłym Sorento montowałem własnoręcznie ogrzewanie postojowe webasto i kosztowało mnie to mniej niż 1500 zł. To wcale nie jest trudne. :idea:

pfirst
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:10
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 2,0 CRDi

Re: silnik 2.0crdi szarpie

Postautor: pfirst » 18 paź 2014, 19:06

pfirst pisze:Możesz zapytać na ul. Macedońskiej: http://allhappy.krakow.pl/.

Pytałem tam - powiedzieli mi tam że montuję tylko nowe - koszt 7-8 tyś
Pytałem też w firmie El-car - ponoć mają tam mało używane webasta z mała liczbą przepracowanych godzin (jest program który to szczytuje) cena za wszystko 3500 -4000 w zależności jakie sterowanie - pilot jest droższy.
Znalazłem na allegro nowe ale nieużywane dzwoniłem do goscia zarzekał się że to prawda - cena 2600 , dodać 1200 to wyjdzie ok 3800
Tylko jak sprawdzić czy w tym serwisie akurat to webasto zamontują - musiałbym tam stać nad nimi.
Jeszcze muszę zobaczyć czy mi się gdzieś zmieści to webasto pod maską - może ktoś już montował i doradzi gdzie je ulokować.
Pozdrawiam
PS
Ja sam nie zamontuje chyba że Ty kolego - za ile byś to zrobił ? :)

stan_elpatron
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 03 maja 2015, 22:11
Czym jeżdzę: 2.0 CRDi 2WD 150 KM

Re: silnik 2.0crdi szarpie

Postautor: stan_elpatron » 19 maja 2015, 10:15

pfirst pisze:Od kilku tygodni znów wróciło szarpanie na 2-3 biegu jak silnik jest zimny

Witam,
czy mógłbyś podać co tym razem powiedzieli w serwisie?

Pozdrawiam

pfirst
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:10
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 2,0 CRDi

Re: silnik 2.0crdi szarpie

Postautor: pfirst » 16 cze 2015, 18:26

NIc nie powiedzieli bo już tam nie pojechałem.
Zrobiło się zimniej więc temat szarpania znikł to sobie na razie darowałem ale niestety przyszła wiosna i szarpanie wróciło.
Na razie tak jeżdzę a że zmieniłem miejsce pracy na centrum Krakowa więc przesiadłem się na MPK [hihihi]
No ale coś z tym muszę zrobić , spróbuję najpierw z tym EGR-em u mechanika co mi webasto montował (mały problem z elektryką - jak webasto załacza climatronic to zapalają się światła i wycieraczki - jak zostawię włączone na auto)
Może ma ktoś jeszcze jakieś sugestie odnośnie tego szarpania
Pozdrawiam

kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: silnik 2.0crdi szarpie

Postautor: kjs62 » 19 cze 2015, 11:52

W kwestii szarpania gdzieś mi się obiło o uszy że to kwestia dawkowania paliwa na niskich obrotach - skręcenie kierownicy angażuje wspomaganie a to angażuje silnik i czasem może braknąć dawki.
Ponoć serwisy wgrywały poprawiony soft - zapytaj w ASO.

pfirst
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:10
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 2,0 CRDi

Re: silnik 2.0crdi szarpie

Postautor: pfirst » 22 cze 2015, 22:13

To ja to pisałem o wgrywaniu nowego softu bo mi to zrobili 2 lata temu i prze jakiś czas było ok. A co do wspomagania to niebardzo masz rację bo mi szarpie na prostych kołach .


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap