Nie odpala i nie kręci 2.0 16v

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
SiwyRox
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2019, 22:45
Czym jeżdzę: Kia Sportage II 2.0 16v

Nie odpala i nie kręci 2.0 16v

Postautor: SiwyRox » 07 lip 2021, 23:17

Podczas wjazdu na podwórko (delikatny uskok) auto zgasło i nie mogę go już odpalić. Przy zgaśnięciu nie było żadnego dźwięku,
stuku czy szarpnięcia. Rozrusznik nie kręci, jakby silnik zblokowało. Akumulator działa. Ostatnio (3 mies temu) wymieniane było sprzęgło ( może
mechanik coś źle skręcił). Jakieś pomysły? Ktoś mi powiedział "wyjebało korbowód" i że to wada tych silników. Co warto sprawdzić i gdzie zerknąć przed oddaniem do specjalisty.

henryk_kania
Uzależniony
Posty: 269
Rejestracja: 20 paź 2013, 23:07
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 4WD 2006 + LPG

Re: Nie odpala i nie kręci 2.0 16v

Postautor: henryk_kania » 08 lip 2021, 00:50

Co do sprzęgła to jest tam pewnie kilka elementów, które by mogły zblokować silnik - na docisku jest to słoneczko z blaszkami i pewnie może niefortunnie urwać jedną z nich czy coś.

Czy silnik jest zblokowany możesz sprawdzić wrzucając na luz, następnie skręcając kierownicę maksymalnie w prawo (lub zdejmując prawe koło na podnośniku). Wtedy w dziurze plastikowej osłony (zaznaczyłem na czerwono):
Obrazek
będzie widoczna śruba koła pasowego znajdującego się na wale korbowym. Można wziąć klucz nasadowy i za jej pomocą spróbować zakręcić wałem korbowym (zgodnie z ruchem wskazówek zegara). Jeśli chodzi o wymaganą siłę do obrotu - powinno się to udać zrobić bez problemu ręcznie za pomocą większej grzechotki (na nasadki 1/2 cala).

SiwyRox
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2019, 22:45
Czym jeżdzę: Kia Sportage II 2.0 16v

Re: Nie odpala i nie kręci 2.0 16v

Postautor: SiwyRox » 09 lip 2021, 23:28

Dzięki za odpowiedź i dokładną infografikę. Niestety nie drgnie nawet o milimetr... Czyli zostaje oddanie do mechanika.


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap