Nie odpala, nie działa część elementów

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Hynix
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 07 lis 2020, 11:16
Czym jeżdzę: Kia Sportage II

Nie odpala, nie działa część elementów

Postautor: Hynix » 07 lis 2020, 11:24

Witajcie,

Mam problem z moją Kią Sportage 2007 Benzyna 2.0 + LPG. Ostatnio mniej była jeżdżona i zaczęła kaprysić z tego powodu. Jednego wieczora próbowałem odpalić auto i nic. Kontrolki świecą, światła w środku, radio... jednak zero reakcji ze strony rozrusznika, żadnego pyknięcia, nic. Do tego wycieraczki nie działały, brak nawiewu i świateł mijania. Reszta działa. Po którymś przekręceniu auto cudem zaskoczyło, ruszyłem i po każdym zatrzymaniu i zgaszeniu odpalało już normalnie.

Kia postała teraz kolejne 2-3 dni i znów nie chce odpalić objawy te same. Nie kręci rozrusznik i nie działa część wspomnianych elementów. Gdzie można szukać przyczyny?

Hynix
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 07 lis 2020, 11:16
Czym jeżdzę: Kia Sportage II

Re: Nie odpala, nie działa część elementów

Postautor: Hynix » 07 lis 2020, 20:21

Uzupełnię: Przy akumulatorze wszystko ok, klemy czyściłem, aku dodatkowo doładowałem, żeby wykluczyć ten element. Bezpieczniki w kabinie posprawdzałem. Rozpinałem wtyczki pod maską, ruszałem nimi, ale nie mam punktu zaczepienia. Umiem wykonać polecenia, ale nie wiem gdzie zacząć.

Generalnie działa tylko oświetlenie wewnątrz, kontrolki na desce, świała postojowe i centralny zamek.

Nie działa cała reszta: szyby, światła mijania / długie, ogrzewanie i nawiew, no i rozrusznik...

Temat jednak w dziale o elektryce powinienem był założyć :/

Morisson
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 22 lip 2017, 10:49
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 2010
LPG
Webasto
VI bieg!
Kompressor!!!

Re: Nie odpala, nie działa część elementów

Postautor: Morisson » 08 lis 2020, 15:47

Czyli nie działa ci wszystko po stacyjce, problemu bym szukał w skrzynce bezpiecznikowej pod maską tej obok akumulatora. To w niej jest rozdzielenie obwodów elektrycznych na te bezpośrednie i po stacyjce.
Najlepszy serwis na świecie to mój garaż :kierownik:

Hynix
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 07 lis 2020, 11:16
Czym jeżdzę: Kia Sportage II

Re: Nie odpala, nie działa część elementów

Postautor: Hynix » 08 lis 2020, 22:22

Teraz przestało też działać otwieranie z pilota i centralny, jak kluczyk nie jest przekręcony, padło też oświetlenie w kabinie. Czyli już też to, co niezależne od stacyjki.

Co ciekawe, jak drzwi są zamknięte, działa podświetlenie pod zegarami, jak drzwi otworzę, raz piknie, że kluczyk jest w stacyjce i odcina zasilanie...

Bezpieczniki i przekaźniki sprawdziłem w obu skrzynkach - wszystko sprawne. Ktoś mi zasugerował, że to może być moduł komfortu (ta skrzyneczka za radiem). Otworzyłem ją i wszystko wygląda ok, nie widać żadnych uszkodzeń, spalonych bezpieczników, czy rezystorów. Zamówiłem używany o identycznych oznaczeniach. Zobaczymy co to da... Kompletnie nie mam pomysłu co z tym zrobić.

Rekin_RC
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2022, 19:35
Czym jeżdzę: Kia Sportage II

Re: Nie odpala, nie działa część elementów

Postautor: Rekin_RC » 21 lis 2022, 14:27

Co wyszło w aucie?
Mam ten sam problem.


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap