Kicia po wymianie sprzęgła :(

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
cantonek+74
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 04 lut 2011, 14:38
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 CRDI 4x4 140KM 2006r
Lokalizacja: Bydgoszcz

Kicia po wymianie sprzęgła :(

Postautor: cantonek+74 » 12 mar 2011, 20:15

Witam
Moja Kicia - 2006r 4x4, 2.0 CRDi , 140 KM

Wymieniane miała sprzęgło ( dwumas, tarcza, docisk, wysprzęglik )
Po wymianie wszystko niby jest ok ... ale muli się jakby nie załączało się turbo i ma drgania - w kabinie jak kładę nogi na podłodze mam rezonans, jak kładę nogę na pedał hamulca ( nie wciskając go ) noga mi drży - nie jest to jakieś duże drżenie ale jest wkurzające bo wcześniej tego nie było. Oglądał go znajomy mechanik i stwierdził że chyba sobie coś uroiłem bo niby wszystko jest ok, sprzęgło podobno chodzi podobno dobrze mimo że jak wciskam to słychać szum - pedał łapie przy podłodze a powinien chyba w połowie - podobno musi się dotrzeć - może macie jakieś co sugestie co to może być - najbardziej chodzi mi o to drżenie i jakby bark turbo....

Żeby było śmieszniej za wymianę płaciłem podwójnie - bo najpierw był wyciek i powiedzieli że to wysprzęglik - wymienili i stwierdzili przy okazji że dwumas ma duże luzy i tarcza też jest już starta - ale że nie było części na miejscu to najpierw wymienili tylko wysprzęglik i złożyli - auto chodziło normalnie bez problemów bez żadnych drgań itp. odstawiłem na parking żeby nie rozwalić wysprzęglika - w między czasie kupiłem dwumas docisk i tarczę odstawiłem do mechanika i.... zaczęły się moje problemy. Może macie jakieś sugestie ???

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Kicia po wymianie sprzęgła :(

Postautor: soul » 12 mar 2011, 22:14

Sprzęgło się nie ślizga?
Może źle poskładali?
Może wał źle poskładali? Tyle, że wtedy wibracje by były w trakcie jazdy.
Ciężko coś doradzić jak się nie może samemu dotknąć. :roll:
Obrazek

cantonek+74
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 04 lut 2011, 14:38
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 CRDI 4x4 140KM 2006r
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kicia po wymianie sprzęgła :(

Postautor: cantonek+74 » 12 mar 2011, 23:22

sprzęgło chodzi ok mimo że wydaje szum przy wciskaniu pedała - ale 2 mechaników potwierdziło że sprzęgło jest ok - jeden z nich powiedział że wibracje idą z silnika i przenoszą się na karoserię i stąd to drżenie - tylko martwi mnie to że turbo wg mnie nie działa jak powinno - tzn wcześniej przy wyprzedzaniu jak redukowałem z 6 na 5 szedł jak przecinak a teraz wciskam w podłogę gaz a ona jakby nie miała kopa - nie wiem może czegoś nie podłączyli - jestem informatykiem a nie mechanikiem :( i nie mam pojęcia o co biega - jutro zdejmę plastik z silnika i poszukam czy jakiś wężyk nie jest walnięty albo co tam mi wpadnie do głowy :)

cantonek+74
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 04 lut 2011, 14:38
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 CRDI 4x4 140KM 2006r
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kicia po wymianie sprzęgła :(

Postautor: cantonek+74 » 12 mar 2011, 23:24

... wibracje najbardziej czuć na biegu jałowym - jak stoję na światłach wrzucam na luz i lekko dotknę hamulca - no i silnik terkocze jak traktor ...

Awatar użytkownika
Bodzio_s40
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:54
Czym jeżdzę: Kia SPORTAGE 1.7CRDI FUSION (WD)

Re: Kicia po wymianie sprzęgła :(

Postautor: Bodzio_s40 » 12 mar 2011, 23:41

w moim volvo s40 2006 rok turbo bylo na padnieciu-serwis sie za to wzial-wyslali turbo do firmy ktora regeneruje takie rzeczy,zalozyli spowrotem i dupa!!!Na biegu jalowym drgania..jezdzilem do nich przez cztery miesiace regularnie minimum raz w tygodniu(mieli mnie doslownie dosc)sprawdzali wszystko (bylem nawet pare razy przy roznych probach znalezienia czegos dziwnego na warsztacie.Bylem w midzy czasie w dwoch innych warsztatach volvo i tez nic nie stwierdzili.Postanowilem w koncu pozbyc sie problemu i trzy dni przed sprzedaza autka dala o sobie znac zolta kontrolka usterki silnika, zalaczyl sie tryb awaryjny i moglem tylko do serwisu podjechac;Diagnoza-przeplywomierz powietrza padniety,zmienili na miejscu i auto jak nowe-drgania zniknely, jezdzil jak z fabryki
To moze byc cos wogole nie zwiazanego ze sprzeglem,moze czegos nie podlaczyli-wez to pod uwage

andrzej6411
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2011, 23:58
Czym jeżdzę: nissan 350z

Re: Kicia po wymianie sprzęgła :(

Postautor: andrzej6411 » 12 mar 2011, 23:43

Witam

Tak jak kolega wyżej pisze.
Objaw spadku mocy to pewnie w tym przypadku skutek poślizgu tarczy sprzęgła/wspominałeś też o wymianie wysprzęglika /.
Drżenie karoserii na postoju często wynika z powodu zużytego koła dwumasowego,ale u Ciebie jak piszesz zostało wymienione na nowe.
Na 99% jestem przekonany,że to wina złego montażu.

Niestety, prawda jest taka, że mechanice nie nadążają za technologią.
Z moim podejściem do samochodu, prawie zawsze mam dusze na ramieniu oddając samochód nawet na zwykły przegląd, że przy okazji coś popsują.


Pozdrawiam
Andrzej

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Kicia po wymianie sprzęgła :(

Postautor: soul » 13 mar 2011, 07:59

jak stoję na światłach wrzucam na luz i lekko dotknę hamulca - no i silnik terkocze jak traktor ...


Hamulec nie jest twardszy?
Sprawdź podciśnienia, może spadł gdzieś wężyk.
Może jest nieszczelność. Ma to tez wpływ na wysterowanie zaworu na turbinie.
Może diagnostyka coś pokaże-jakiś błąd.
Obrazek

cantonek+74
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 04 lut 2011, 14:38
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 CRDI 4x4 140KM 2006r
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kicia po wymianie sprzęgła :(

Postautor: cantonek+74 » 13 mar 2011, 09:07

no hamulec jest jakby twardszy ....

cantonek+74
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 04 lut 2011, 14:38
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 CRDI 4x4 140KM 2006r
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kicia po wymianie sprzęgła :(

Postautor: cantonek+74 » 15 mar 2011, 18:12

Byłem znowu u mechanika - sprawdzał wszystko mówi że jest ok, komputer błędów nie pokazuje, poduszki niby są ok - stwierdził tylko że nowy dwumas nie ma luzów w przeciwieństwie do starego i może dlatego teraz czuję drżenie bo jest sztywniejszy ...

Awatar użytkownika
daro
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:33
Czym jeżdzę: Sportage Expedition 2.0 ON

Re: Kicia po wymianie sprzęgła :(

Postautor: daro » 22 mar 2011, 23:52

...a może dwumasę włożyli regenerowany i nierówno wyważony? ...chyba że nowy wkładali to powinno być ok.

jeśli masz twardszy pedał hamulca i słabsze osiągi jakby odcinało turbo to niech sprawdzą wężyki podciśnienia może nie podłączyli czegoś lub coś zamienili.
Obrazek

cantonek+74
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 04 lut 2011, 14:38
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 CRDI 4x4 140KM 2006r
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kicia po wymianie sprzęgła :(

Postautor: cantonek+74 » 23 mar 2011, 17:28

dwumasa była nowa LUKa sam kupowałem - samochód trochę jakby się poprawił - przestał się mulić - byłem u mojego speca od przeglądów - do wymiany mam tuleje stabilizatora i wypatrzył że jedna tuleja na wózku ma luz i mocniej pracuje - powiedział że ta tuleja na wózku może powodować to minimalne drżenie - w serwisie KIA chcieli mi sprawdzać poduszki brechą, ale mój spec powiedział że brechą to mogą babcie poklepać a nie sprawdzać poduchy więc póki co będę wymieniał tą tuleje i te od stabilizatora - mam nadzieję że będzie ok ;) pedał sprzęgła też jakby trochę się podniósł niewiele ale zawsze (chyba że to wina że zmieniłem buty z zimowych na wiosenne ;-P )

Pozdrawiam :)


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap