Spust płynu chlodniczego

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Tigere24
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 07 lip 2020, 17:24
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 2007r. Benzyna 4wd

Spust płynu chlodniczego

Postautor: Tigere24 » 20 sie 2020, 07:32

Wie ktoś czy w sportage 2.0 benzyna 4wd 2007.r silnik (g4gc) jest jakiś drugi spust płynu chłodzącego ? Poza tym motylkowym na chłodnicy w prawym dolnym rogu ?
Gdyż przy wymianie płynu zeszło mi niecałe 4 litry płynu a w instrukcji podobno jest 7 litrów. Robiłem płukankę chłodnicy i parę razy płukałem woda demineralizowana i nie chciałbym bawić się w jakieś koncentraty . Czy da radę jakoś całość spuścić ? Bo 3 litry wody w układzie to troszkę sporo.

henryk_kania
Uzależniony
Posty: 269
Rejestracja: 20 paź 2013, 23:07
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 4WD 2006 + LPG

Re: Spust płynu chlodniczego

Postautor: henryk_kania » 20 sie 2020, 08:18

Mi jakiś czas temu pomimo poszukiwań nie udało się znaleźć. Skończyło się na wielokrotnym płukaniu wodą demineralizowaną, a potem uzupełnieniu koncentratem.

GRZESIEK_SZCZECIN
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2020, 18:18
Czym jeżdzę: Kia Sportage II 2,0 16v 2005r.

Re: Spust płynu chlodniczego

Postautor: GRZESIEK_SZCZECIN » 21 gru 2020, 01:43

W chwili obecnej noszę się z zamiarem wymiany płynu chłodniczego w swoim Spotage II i teraz pytanie skoro z chłodnicy i silnika nie schodzi wszystko no i właśnie problem że przy płukaniu więc woda gdzieś zostanie w bloku i teraz jak z niego spuścić płyn jest gdzieś korek spustowy tak samo czy na przewodach do nagrzewnicy, chłodnicy silniku są korki odpowietrzające jak tak to gdzie ? Układ będę zalewać gotowym płynem. Pytanie dotyczy 2,0 16v 2005rok. W poprzednim samochodzie peugeocie 406 2,0HDi płyn idealnie zszedł prawie cały i bardzo łatwo się go odpowietrzało. Z góry dzięki za odpowiedź


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap