Wypadanie zapłonu

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Tigere24
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 07 lip 2020, 17:24
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 2007r. Benzyna 4wd

Wypadanie zapłonu

Postautor: Tigere24 » 07 lip 2020, 20:58

Witam jestem posiadaczem Kia Sportage 2.0 2007 r 4wd benzyna z instalacja lpg stag qbox. Od jakiegoś czasu autko jakby miało mniej mocy szarpanie A nie raz jeździ normalnie. W 1 kolejności wymieniłem świece na irydowe dedykowane pod lpg jakiś czas miałem spokuj Ale problem powrócił w ulewne dni po jakiś 10 000 km dodatkowo zapaliła się raz ikonka check engine podłączyłem pod komputer który wskazał na wypadanie zapłonu na 1 cyliderku. Więc znów sprawdzone świece oraz kable WN , niby po popsikaniu woda w ciemnosci były jakieś mikro przebicia A więc zakupiłem nowe ngk z miedzianymi koncowkami. Jak narazie autko jeździ w porządku aczkolwiek jeszcze nie padalo;) Ale niepokoji mnie jeszcze cewka kiedy dotklem końcówek przewodów podłączonych do cewki oraz metalowej obudowy cewki porazil mnie prąd, możliwe żeby nowe przewody miały przebicie czy to jakieś przebicie na cewce? Od 1 i 4 cylindra na plastikowych wylotach cewki widać mikro pęknięcia. Doradzcie czy wymieniać całą cewke też czy to normalne że tam prąd szaleje.
Załączniki
Screenshot_20200707-205739_Gallery.jpg
Screenshot_20200707-205739_Gallery.jpg (134.35 KiB) Przejrzano 1487 razy

Morisson
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 22 lip 2017, 10:49
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 2010
LPG
Webasto
VI bieg!
Kompressor!!!

Re: Wypadanie zapłonu

Postautor: Morisson » 27 lip 2020, 14:51

To twoje wypadanie zapłonu to oznaka padającej już cewki. Na LPG jest to odczuwalne na benzynie jeszcze pochodzi.
Wymieniaj całą cewkę, w sprzedaży jest jako całość, czyli dwie cewki na metalowym stelażu jako komplet.
Najlepszy serwis na świecie to mój garaż :kierownik:


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap