2.0Crdi 2006. Czy ma DPF?

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: 2.0Crdi 2006. Czy ma DPF?

Postautor: diselboy » 20 gru 2021, 20:14

automaciek pisze:P.S. kto normalny kupuje diesla do jeżdżenia 2 x po 5 km?

Ja, moja żona i co najmniej 20 moich znajomych z pracy nie wspominając o rodzinie.
I co dziwne chwalę sobie i nie mam problemu z niedogrzaniem, ot taki wynalazek jeszcze z XX wieku, roleta na chłodnicy.
A DPF jest do d*** i widzę na drodze, że masa nowych aut ze znamieniem Rudolfa Diesla pod maską kopci przy wyprzedzaniu jak stare lokomotywy a nie są to "durszlaki" z końca ery bez DPF tylko roczniki całkiem młode.(powtórzyłem się, przepraszam)
Dodam, że jazda benzyną też nie jest ekologiczna do momentu gdy katalizator nie "chwyci" minimum 700 stopni, będzie to oczywiście szybciej niż w klekocie ale zapodane tu wyżej 2 x po 5 km i tak tego nie rozgrzeje. Jedno i drugie szkodzi i teza podana przez kolegę wyżej "co bardziej degraduje środowisko, czy auto sprzed 40 lat ciągle sprawne czy kupowane przez ten okres 4 blaszanki po 10 latach poddawane złomowaniu" Dla mnie jednak to pierwsze. Elektryki ??? A prąd skąd ? Jak na razie z "wągla" i długo jeszcze nie, choć fotovolta na dachu mam to nie zamierzam go podłączać do niczego innego jak prostownik do ładowania akumulatora. O taki ekologiczny jestem i już.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1516
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: 2.0Crdi 2006. Czy ma DPF?

Postautor: automaciek » 21 gru 2021, 07:39

@kjs62 rozbieganie diesla to od turbiny a nie przez DPF. I akurat w autach z DPF turbosprężarka dzięki wysokim temperaturom w czasie regeneracji ma dłuższy żywot, bo nie blokuje się zmienna geometria.

@dieselboy no właśnie kupujecie Ty i Twoi znajomi diesle do jeżdżenia wokół komina, bo taniej za paliwo. A każdy zimny rozruch to paliwo po ściankach cylindra spływa do oleju. Ale to przecież DPF winien że oleju przybywa.
A sprawny filtr cząstek stałych nie przepuści nawet grama sadzy!

Grzałki elektryczne to raczej Szwecja i okolice, u nas pod blokiem nikt prądu nie ma.
A ogrzewanie postojowe (webasto), myślicie że Polak któremu żal na benzynę mimo że robi 10 tyś km rocznie, wyda 6000 na OP? Nawet jak kupią z autem, a z reguły wymaga ono po kilku latach naprawy, to tysiąca nie wydadzą bo "niepotrzebne" . A może ich po prostu nie stać na samochód, a za wszelką cenę chcą go mieć.

Kolejny aspekt to emisyjność silnika w fazie rozgrzewania, a ta wiadomo że okazała bo katalizatory (nie DPF'y) zimne, to funkcji nie spełniają. Zwróćcie uwagę na Niemców, u nich świadomość ekologiczna na wyższym poziomie, i diesla nie kupują do jeżdżenia do sklepu, czy 5 km do pracy. A i nie uświadczysz tam pracy silnika na postoju. Za to nam przeszkadza wszystko, i start-stop, i DPF, i adblue. Dużo jeżdżę ostatnio skuterem, wpadać w wyziewy z diesla, zwłaszcza starszego, bezcenne doznania.

I na koniec o ogrzewaniu, jeżdżę nadal jednośladem do pracy ( skuter , 10 km) Witam się wczoraj (-3'C) z kolega który jeździ dieslem, ja - ciepłe ręce, on zmarznięte, przypadek? Nie sądzę.

Rox
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:19
Czym jeżdzę: Sportage IV 2021 Black Edition 1,6 T-GDI 7DCT

Re: 2.0Crdi 2006. Czy ma DPF?

Postautor: Rox » 21 gru 2021, 11:19

Przyszła zima, moje dziecko ma zaostrzenie astmy, a taki sobie wytnie DPFa i zaślepi EGRa. No nic tylko dorwać i lapę urżnąć w podzięce. Mentalność iście wschodnia.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: 2.0Crdi 2006. Czy ma DPF?

Postautor: diselboy » 21 gru 2021, 18:39

nie musisz mówić, jeżdżę na rowerze, nawet zimą. Inhalacja tym "czarnym" to niezapomniane wrażenie. A niektórzy robią to specjalnie widząc rowerzystę na drodze. Czasem mam ochotę zasunąć takiemu z procy :strzelac: ale w trakcie jazdy to niemożliwe.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1516
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: 2.0Crdi 2006. Czy ma DPF?

Postautor: automaciek » 21 gru 2021, 21:27

Ideał kierowcy to ten co zna każdy punkt widzenia tzn. i rower, i motocykl, i samochód (bo pieszo to każdy, choć niektórzy za mało ).


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap