Filtry paliwa - benzyna

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
henryk_kania
Uzależniony
Posty: 269
Rejestracja: 20 paź 2013, 23:07
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 4WD 2006 + LPG

Filtry paliwa - benzyna

Postautor: henryk_kania » 15 lis 2019, 12:11

Czołem,

akcję planuję raczej na wiosnę, ale temat można już teraz podrążyć. O ile sam filtr w plastikowej obudowie jest dość powszechnie dostępny, o tyle co z tym filtrem siatkowym - można go gdzieś dostać? Czy może podejdzie któryś z "uniwersalnych", które są dostępne w sklepach/na allegro (i będzie się zgadzała średnica i rodzaj połączenia)? Jeśli tak to który z nich?

wicia83
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 09 sie 2015, 22:14
Czym jeżdzę: 1.6GDI Business Line L

Re: Filtry paliwa - benzyna

Postautor: wicia83 » 24 lis 2019, 00:39

Hmmm a mi na przeglądzie po 4 latach na pytanie: Czy filtr paliwa teraz będzie wymieniany" odpowiedzieli. W 1.6GDi nie ma filtra!!! ciekawe

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Filtry paliwa - benzyna

Postautor: automaciek » 25 lis 2019, 20:32

Jest filtr, w koszu pompy paliwa w zbiorniku (nie mylić z sitkiem). Z racji lokalizacji nie podlega wymianie eksploatacyjnej. To samo rozwiązanie spotkałem w samochodach VAG, np. Passat 2.0 TFSI.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Filtry paliwa - benzyna

Postautor: Owca007 » 25 lis 2019, 23:24

W 3 to samo ale osobiście już kilka zmieniłem i powiem, że albo mamy takie super paliwo lub ludzie leją u Mietka za płotem bo filtry do ładnych nie należały, a sam komputer po wymianie pokazał większą ciśnienie i praca pompy była krótsza do osiągnięcia przelewu. Więc lepiej zmienić samemu, a filtrto groszowa sprawa.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap