LPG

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Rob39
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 20 sie 2019, 22:00
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 DOHC 16V 2WD 2007 + LPG
Lokalizacja: Częstochowa

LPG

Postautor: Rob39 » 20 sie 2019, 23:13

Witam. Jaką instalację lpg polecacie do Kia Sportage II 2.0 2007 benzyna: STAG, BRC. Przymierzam się do założenia instalacji. Jeśli ktoś jest z Częstochowy i zakładał u siebie niech poleci dobrego gazownika. Pozdrawiam

henryk_kania
Uzależniony
Posty: 269
Rejestracja: 20 paź 2013, 23:07
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 4WD 2006 + LPG

Re: LPG

Postautor: henryk_kania » 20 sie 2019, 23:22

Z tym polecaniem to czasem mi się wydaje, że ile osób tyle opinii.

Ja u siebie miałem reduktor AC R01 + wtryski Hana 2000 red + Stag Q-BOX 4 Basic. Zrobiłem na tym 120 tysięcy przy czym raz padł reduktor (i wymieniłem na ten sam - żeby nie musieć nic przerabiać).
Teraz mam wtryski AC-W03 (jakieś 40 tysięcy km) i początkowo miewałem bardzo sporadyczne problemy z checkami, jednak od dawna już żadnego nie widziałem (regulowałem instalację na korekty w późniejszym czasie).

Co do reduktora z tego co się orientuję istnieją lepsze, którymi się warto zainteresować. Coś mi się chyba obiło o uszy (ale polecam tutaj lpg-forum.pl), że dobry jest KME Tur.

Co do sterownika osobiście nie mam żadnych zastrzeżeń (chociaż pewnie istnieją jego nowsze wersje), reduktor bym polecił inny, bo AC R01 wydaje się mieć trochę słabsze opinie (można w podobnej cenie znaleźć lepsze).
A wtryski to sam nie wiem - przy Hanach nawet przy regulacji na szybko nie było problemów nigdy, natomiast przy AC W03 trochę spędziłem czasu żeby grało dobrze (ale może to być również wynik tego, że są precyzyjniejsze - według danych technicznych tak jest).

Rob39
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 20 sie 2019, 22:00
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 DOHC 16V 2WD 2007 + LPG
Lokalizacja: Częstochowa

Re: LPG

Postautor: Rob39 » 21 sie 2019, 07:13

Dzięki za pomoc
Pozdrawiam

Rob39
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 20 sie 2019, 22:00
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 DOHC 16V 2WD 2007 + LPG
Lokalizacja: Częstochowa

LPG

Postautor: Rob39 » 27 sie 2019, 20:31

Witam.
Przynajmniej kilka osób na forum jest z Częstochowy lub okolic. Ponieważ nie mogę wysyłać wiadomości na prive ( nie wiem dlaczego ) chciałem zapytać o polecanego gazownika. Takiego, u którego założyliście z powodzeniem instalację lpg. Czytałem na forum o Moto-As z Dźbowa na ul. Leśnej, ale dosyć ciekawie wygląda Macar na ul. Warszawskiej. Na stronie mają wszystkie "graty", które mnie interesują. Czy zakładaliście instalację u któregoś z nich, polecacie? Proszę o info bo szykuję się w ciągu tygodnia do podejścia w tym temacie.


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap