Klimatyzaja

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
SWATU
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 01 lis 2016, 16:44
Czym jeżdzę: KIA Sportage II, 2010r, 2.0 DOHC 141 KM
Lokalizacja: Chorzów

Klimatyzaja

Postautor: SWATU » 16 cze 2019, 16:31

Siema, szukam dobrego warsztatu zajmującego się klimą. Wczoraj zatarła mi się sprężarka podczas jazdy i się zapaliła, na szczęście w porę zauważyłem i zdążyłem zgasić, więc straty nie duże, ale muszę założyć nową sprężarkę i zrobić płukanie całego układu.
Jak by ktoś polecił warsztat w okolicy Chorzowa/Katowic?
Nie ukrywam że zależy mi też na czasie, bo za 2 tygodnie mam wyjazd na wakacje :)

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Klimatyzaja

Postautor: automaciek » 16 cze 2019, 22:01

Skraplacz, zawór rozprężny i sprężarka do wymiany. Do tego kup wszystkie trzy węże (powinny być tanie w używce), zostanie ci tylko parownik do płukania u specjalisty od klimy, zmontowanie i napełnienie. Rezerwuj termin na płukanie bo w środku sezonu to największy problem.

SWATU
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 01 lis 2016, 16:44
Czym jeżdzę: KIA Sportage II, 2010r, 2.0 DOHC 141 KM
Lokalizacja: Chorzów

Re: Klimatyzaja

Postautor: SWATU » 22 cze 2019, 16:03

Więc tak: byłem w serwisie, sprężarka się zatarła, koszt naprawy (nowa sprężarka nie regenerowana, nowa chłodnica z osuszaczem i zawór rozprężny, do tego płukanie układu) koszt 2100 zł. Nie ma tragedii. Tylko szkoda że dopiero jak wrócę z wakacji mają wolny termin. Trudno. Pojadę bez klimy (pasek zdjęty). Ale za to cena ok, bo w innym warsztacie na już cena była 4500zł :D

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Klimatyzaja

Postautor: automaciek » 22 cze 2019, 17:49

Jak za darmo, nie żartuję.

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 744
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klimatyzaja

Postautor: gisio » 22 cze 2019, 20:12

SWATU – trzeba było serwisować auto w ASO to byś mógł liczyć na gratisy od Kia. Zapewne nawet nie wiesz, że na Twoim aucie „wisi” niewykonana akcja przywoławcza na wymianę czujnika światła STOP.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 744
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klimatyzaja

Postautor: gisio » 24 cze 2019, 20:06

Gdzieś zniknął Twój post o treści:

SWATU pisze: Nie wiedziałem o takiej akcji, ale światło stop działa, wiec po co kombinować. Do tego ceny w ASO są kosmiczne, wolę naprawiać sam lub w zwykłych warsztatach. W ASO za regulację luzów zaworowych zawołali prawie 3000 zł


Nie chodzi o kombinowanie lecz o względy bezpieczeństwa. Informacja o zagrożeniu jest na stronie UOKiK i bezwarunkowo powinieneś się udać do serwisu na jej wykonanie. Wszystko jest OK dopóki nikomu nic się nie stanie albo ktoś Ci nie wjedzie w „kuper” bo nagle straciłeś światła stop.

Ceny w ASO z czegoś wynikają, sam dostęp do danych techniznych to wydatek rzędu 2.5 tys Euro rocznie, narzędzia specjalne, koszty szkoleń pracowników i wiele innych składowych, które finalnie muszą mieć przełożenie na cenę usługi.

Odnośnie regulacji zaworów i podanej ceny policzmy: czas na taki „zabieg” to około 7,6 roboczogodziny (piszę o regulacji a nie samym sprawdzeniu luzu), cena za roboczogodzinę powiedzmy 220 pln co daje 1.672 pln. Pozostała częśc z 3 tys to zapewne koszt częsci: szklanek (technologia producenta nie przewiduje ich szlifowania), uszczelek i materiałów eksploatacyjnych. No tak ale kto by przykładał wagę do naprawy zgodnej z technologią producenta w 8-mioletnim aucie?

A wracając do akcji przywoławczej to miej na uwadze, że oprócz Ciebie na drodze są jeszcze inni użytkownicy.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: RE: Re: Klimatyzaja

Postautor: automaciek » 24 cze 2019, 20:44

Mądrego dobrze poczytać....

wyindywidualizowany
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 28 sie 2018, 20:24
Czym jeżdzę: 2.7 wszystkomająca :)

Re: Klimatyzaja

Postautor: wyindywidualizowany » 26 cze 2019, 19:46

Przede wszystkim akcje przywoławcze mają to do siebie,że producent naprawę/wymianę wykonuje na własny koszt. Miałem kiedyś Hyundaia i wymieniali mi tylne wahacze bo podobno miały wadliwą konstrukcję i korodowały.Moje nie były skorodowane ale wymienili mi na nowe. Poza tym, ponieważ przy demontażu wiele śrub,mocowań itp uległo uszkodzeniu, to na koniec okazało się, że praktycznie cały "tył" pod autem wymienili na nowy :D Więc ja polecam takie akcje :mrgreen:

kerad
Uzależniony
Posty: 178
Rejestracja: 07 lis 2014, 23:15
Czym jeżdzę: Sportage II 2007 r 2.0 16V 4WD DOHC G4GC 142KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Klimatyzaja

Postautor: kerad » 27 cze 2019, 09:13

A gdzie znaleźć informację że jest jakaś akcja dla tak starego modelu jak KSII?

SWATU
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 01 lis 2016, 16:44
Czym jeżdzę: KIA Sportage II, 2010r, 2.0 DOHC 141 KM
Lokalizacja: Chorzów

Re: Klimatyzaja

Postautor: SWATU » 28 lip 2019, 21:59

Klima naprawiona. Okazało się że nie zatarł się kompresor tylko łożysko i do tego napinacz się rozpadł. Teraz chłodzi jak głupia. Jak by ktoś szukał dobrego i uczciwego warsztatu z rozsądnymi cenami polecam w Katowicach firmę In Plus na ulicy Chorzowskiej.


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap