Dodatek do paliwa

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Awatar użytkownika
arti14
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 25 sty 2016, 21:48
Czym jeżdzę: sportage II 2.0 crdi 140 km
Lokalizacja: EKU

Dodatek do paliwa

Postautor: arti14 » 18 sie 2018, 07:51

zacznijmy od początku : byłem teraz na wczasach tam przy kieliszku poznałem jednego pana i zgadało się o autach , pan mi mówi że jeździ tylko dieselami i zdradził mi małą ciekawostkę , powiedział że w każdym aucie jakie miał trzy razy w roku na pełen zbiornik paliwa wlewa litr mixolu , kazał mi zapalić jego auto ( citroen c5 2.0 diesel 2014 ) oczywiście na ośrodku bez jeżdżenia żeby posłuchać tylko pracy silnika , a tam cicho jak benzyna prawie , pan mi powiedział że nigdy nie miał problemu z wtryskami , pompami itd , ja po powrocie oczywiście sprawdziłem i wlałem sobie ten litr w czwartek dziś sobota i rzeczywiście auto trochę ciszej pracuje - będę pisał co dalej się dzieje , a może ktoś już tego próbował i ma jakieś doświadczenia - można podyskutować


Pozdrawiam
vw golf II 1.6 td
vw golf III 1.9 td
vw jetta II 1.8 16v
nissan primera P11 2.0 td
kia cerato 2.0 crdi
kia sportage II 2.0 crdi
hyundai tucson 2.0 crdi

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Dodatek do paliwa

Postautor: puder12 » 18 sie 2018, 19:31

Cytat z innego forum:

Ja do wolnossących diesli z pompami rotacyjnymi stosowałem Mixol przez ponad 25 lat. Ma własności smarujące i lekkie myjące z osadów. Polecam.

Natomiast silniki z turbiną to trochę inna sprawa: turbina ma albo zawór upustowy spalin albo przestawianą geometrię łopatek kierownicy - i to i to w części "gorącej". Spalany Mixol powoli zapycha ruchome mechanizmy i mogą się przytrzeć.
Także powrót takich "tłustych" spalin poprzez EGR to większy syf w dolocie.

Ja w tdci używam markowych preparatów myjących (konkretnie STP, ale są też inne dobre).

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Dodatek do paliwa

Postautor: Owca007 » 18 sie 2018, 20:46

To jedne no i DPF też z tego nie będzie zadowolony. To ma sens w starych klekotach najlepiej bez EGR DPF elektroniki itp. inaczej zasmolisz i taki będzie efekt końcowy.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Dodatek do paliwa

Postautor: diselboy » 18 sie 2018, 21:00

ja dodaję oleju do 2T co drugie tankowanie, w Stilo od 17 lat i nic się nie zasmala, syf na dolocie i intercoolerze zapewnia żle poprowadzona odma ze skrzyni korbowej i wylot z "OGRa" ( dotyczy Stilo, w 9 letniej Alfie odma jest poprowadzona inaczej i "OGR" również, dolot, intercooler suchy aż mnie zatkało jak zaglądałem . Turbina ochodzi jak zegarek. Każdy ma wybór, może stosować, może nie. Nasze paliwo do klekotów jest nietety kiepskiej jakości, dość mocno zasiarczone i z tego powodu "suche" odrobina oleju 2T nie zaszkodzi, mówimy o ilości max 250 mililitrów na 50 litrów paliwa co drugie tankowanie.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
arti14
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 25 sty 2016, 21:48
Czym jeżdzę: sportage II 2.0 crdi 140 km
Lokalizacja: EKU

Re: Dodatek do paliwa

Postautor: arti14 » 20 sie 2018, 22:48

no przejechałem pół zbiornika silnik na wolnych obrotach mruczy jak kot , mam do porównania auto żony - hyundai tucson 2.0 crdi z takim samym silnikiem jak u mnie , hyundai pracował ciszej ( były robione wtryski , nowe turbo ) a teraz moja kia chodzi ciszej nawet żona zauważyła :) wiadomo nie ma cudów ze spalaniem , mocą itd ale kultura pracy lepsza , teraz co dowiedziałem się od znajomego który stosował to w vw na pompowtryskach przez trzy lata zero problemów z wtryskami , turbo , egr czy dpf :) raczej był zdziwiony że ja o tym nie wiedziałem

co jakiś czas będę opisywał efekty tego doświadczenia
vw golf II 1.6 td
vw golf III 1.9 td
vw jetta II 1.8 16v
nissan primera P11 2.0 td
kia cerato 2.0 crdi
kia sportage II 2.0 crdi
hyundai tucson 2.0 crdi

Wojciech
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 29 lis 2017, 11:19
Czym jeżdzę: 2,0B 4WD, 2006.

Re: Dodatek do paliwa

Postautor: Wojciech » 21 sie 2018, 11:39

Na logike. Jeżeli ma właściwości czyszczące, to te właściwości zaczynają działać już w baku i układzie paliwowym. Potem ta cała mieszanka musi przejść przez wszystkie elementy silnika. Do pewnego momentu jeszcze czyści, potem to co wyczyściła gdzieś się musi osadzić.

Awatar użytkownika
arti14
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 25 sty 2016, 21:48
Czym jeżdzę: sportage II 2.0 crdi 140 km
Lokalizacja: EKU

Re: Dodatek do paliwa

Postautor: arti14 » 22 sie 2018, 08:49

dlatego uważam że to doświadczenie , ale jak na razie nic się nie pogorszyło , a jest ciszej
vw golf II 1.6 td
vw golf III 1.9 td
vw jetta II 1.8 16v
nissan primera P11 2.0 td
kia cerato 2.0 crdi
kia sportage II 2.0 crdi
hyundai tucson 2.0 crdi

tomgrze
Uzależniony
Posty: 210
Rejestracja: 15 sty 2011, 21:04
Czym jeżdzę: Sportage '07 4x4 2.0 CRDI
CX-7 '08 4x4 2.3 DISI
Lokalizacja: pomorskie

Re: Dodatek do paliwa

Postautor: tomgrze » 25 sie 2018, 08:22

Raz do roku (średnio 10kkm) używam FORTE ADVANCED DIESEL FUEL CONDITIONER oraz FORTE DIESEL INJECTOR TREATMENT - wierzę że działa :D

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Dodatek do paliwa

Postautor: diselboy » 25 sie 2018, 11:55

@tomgrze
to mnie z opisu zaciekawiło: "z kolektora ssącego " :?:
ciekaw jak z baku dostaje się do miejsca gdzie jest tylko powietrze ?
gdzies na youtub'ie widziałem procedurę czyszczenia dolotu, ale tam wpinano rurkę z jakiegoś ustrojstwa właśnie przed kolektor ssący i to miało sens bo preparat rozpylony jak z pistoletu lakierniczego omywał caly ten zgromadzony syf i powodował jego wypalenie w pracującym silniku, gorzej z resztakami tej spalonej mazi, gdzie to się osadzało ?
tu jakaś partyzantka
ale to tak powinno wyglądać mniej więcej.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

tomgrze
Uzależniony
Posty: 210
Rejestracja: 15 sty 2011, 21:04
Czym jeżdzę: Sportage '07 4x4 2.0 CRDI
CX-7 '08 4x4 2.3 DISI
Lokalizacja: pomorskie

Re: Dodatek do paliwa

Postautor: tomgrze » 25 sie 2018, 16:54

diselboy - zgadzam się z Tobą że w dolocie powinno być tylko powietrze ale nie zapominaj o odmie i EGRze. W opisie rzeczywiście jest o kolektorze ssącym :lol: ale to chyba pomyłka, chyba że chodziło o to że przez egr ze spalinami wraca :?:
Z tego co pamiętam gość który polecał FORTE DIESEL INJECTOR TREATMENT zalecał użyć razem z FORTE ADVANCED DIESEL FUEL CONDITIONER
2 lata temu raz wlałem FORTE DIESEL TURBO CLEANER i tez zalecali mi użyć razem z FORTE ADVANCED DIESEL FUEL CONDITIONER. Dlaczego? nie wiem, może chcieli dwa razy zarobić :D a może działanie jest lepsze gdy użyje się je jednocześnie?

Czyszczenie kolektora dolotowego też już przerabiałem :D , po zaślepieniu EGR i założeniu OCC aby nie mieć już brudu w dolocie. Podobnie jak na tym filmie zastosowałem ten sam LiquiMoly. Polecam to wszystkich użytkownikom diesli.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Dodatek do paliwa

Postautor: diselboy » 25 sie 2018, 19:51

to tylko tak z dociekliwości w czytaniu opisów rożnych środków, też myślę że to pomyłka w tłumaczeniu.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

wyindywidualizowany
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 28 sie 2018, 20:24
Czym jeżdzę: 2.7 wszystkomająca :)

Re: Dodatek do paliwa

Postautor: wyindywidualizowany » 03 wrz 2018, 18:58

tomgrze pisze:Raz do roku (średnio 10kkm) używam FORTE ADVANCED DIESEL FUEL CONDITIONER oraz FORTE DIESEL INJECTOR TREATMENT - wierzę że działa :D

Ładnie się toto nazywa, tak..... profesjonalnie :D Co nie zmienia faktu, że lejesz zwykłą naftę [hihihi] bo większość tych Cleanerów to zwykła nafta. Ale spoko-faktycznie działa.

tomekdriver
Bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 20 mar 2018, 10:00
Czym jeżdzę: Sportage III FL - 2.0 CRDI AWD - L Limited
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: Dodatek do paliwa

Postautor: tomekdriver » 07 wrz 2018, 13:30

Ok a czy ktoś z Was miał styczność z Archoilem np 6900 DMAX? Prawie nie do zdobycia w PL.

Ostatnio znajomy mechanik (właściciel Bosh Service) mnie tym zainteresował sam leje to do swoich lawet a człowiek który tym handluje leje to w busie Fiat Ducato spalanie na poziomie 5-6 l (mam identyczny silnik w swoim busie i spalanie 8-9) aż specjalnie dorwałem gościa żeby zobaczyć spalanie na własne oczy i kulturę pracy silnika. Akurat na przykładzie multijeta od Fiata słychać (i widać na KOMPUTERZE) różnicę. Może ktoś znający się na rzeczy wypowie się :)
JEST : KIA SPORTAGE III FL - 2.0 AWD AT
BYŁA : KIA SPORTAGE III - 2.0 AWD AT :) / Renault Laguna III

Viptour24.pl

Awatar użytkownika
arti14
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 25 sty 2016, 21:48
Czym jeżdzę: sportage II 2.0 crdi 140 km
Lokalizacja: EKU

Re: Dodatek do paliwa

Postautor: arti14 » 16 wrz 2018, 17:39

wlałem kolejny literek - żadnych złych objawów auto śmiga jak i wcześniej
vw golf II 1.6 td
vw golf III 1.9 td
vw jetta II 1.8 16v
nissan primera P11 2.0 td
kia cerato 2.0 crdi
kia sportage II 2.0 crdi
hyundai tucson 2.0 crdi

wyindywidualizowany
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 28 sie 2018, 20:24
Czym jeżdzę: 2.7 wszystkomająca :)

Re: Dodatek do paliwa

Postautor: wyindywidualizowany » 16 wrz 2018, 20:25

Dieslami różnej maści starszej i nowej generacji zrobiłem zarówno służbowo jak i prywatnie setki tysięcy km. I powiem Wam, że jeśli chcecie mieć spokojną i bezproblemową eksploatację na wiele tysięcy kilometrów, to w układ wtryskowy powinno się zainwestować. Najlepiej wyjąć wtryski i pompę i sprawdzić na stole probierczym, wyczyścić, skalibrować, zaprogramować(zależy jakie wtryski kto ma) i nawet jak po sprawdzeniu wszystko jest ok to dobrze jest oczyścić myjką ultradźwiękową. Po założeniu lać dobre paliwo, nie musi być wcale to najdroższe, ważne żeby było z pewnego źródła a nie ze stacji "Ropa od Zenka". Nie obrażając Zenków :)
Potem co 3 pełne baki wlać ok 150-200ml czerwonego oleju 2T na pełny bak. Dla pasjonatów-są oczywiście różne oleje 2T i każdy ma różną zawartość np. popiołów przy spalaniu. Jak ktoś chce, to może sobie w wolnym czasie poszukać najlepszego wczytując się kartę charakterystyki produktu.
I nie dość , że silnik będzie pracował jak zegarek, to jeszcze zużycie paliwa może nieco spadnie. Ale to zabawa dla tych co robią rocznie sporo km. Bo jak ktoś ma nalot roczny w okolicy kilku tysięcy to cała ta zabawa nie ma raczej większego sensu. Serdecznie pozdrawiam. :)

Ted07
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 07 mar 2021, 21:07
Czym jeżdzę: Kia Sportage CRDi 1,6 AWD

Re: Dodatek do paliwa

Postautor: Ted07 » 19 sie 2021, 08:58

Znajomy polecił mi wlać do zbiornika z paliwem preparat czyszczący wtryski TUNAP 984 MicroFlex.
Mam pytanie czy ktoś stosował tego tupu preparat w 1.6 CRDi 2018 i nowszych?
Daje coś ten preparat czy szkoda kasy?
Raz na 30k km wystarczy czy to zbyt rzadko?

Slawek Torun
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 01 kwie 2021, 12:07
Czym jeżdzę: Sportage III FL 1.7 CRDI manual Wersja L Business line

Re: Dodatek do paliwa

Postautor: Slawek Torun » 20 sie 2021, 08:42

Również zastanawiam się jaki środek użyć do przeczyszczenia układu. Z tego co czytałem to środki Tunap mają dobre opinie.
Doradca serwisowy Kia w Toruniu polecił mi środek firmy BG, a dokładnie BG245: Czyszczenie układów HP Common Rail, środek kosztuje u nich ok 120 zł. Doradca mówił, że jak przyjeżdża Klient i informuje, że układ nie domaga to przed rozebraniem układu wtryskowego zalecają zalać środek i pojeździć, naprawę stosują jako ostateczność.
Czy ktoś ma doświadczenie z takim preparatem?

Emil13
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 02 lis 2022, 21:13
Czym jeżdzę: Kia Sportage II
Lokalizacja: Norway

Re: Dodatek do paliwa

Postautor: Emil13 » 06 lis 2022, 23:15

Do diesla dolewam to: co prawda drogi w zakupie ok 300€ ale ze przy tych autach pracuję to jedna 5 mi się dostała za free…


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap