Olej do diesla+dpf

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
lysyrob
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 27 maja 2012, 20:17
Czym jeżdzę: 2007R. 2.0 CRDI FREEDOM 4WD 140KM

Olej do diesla+dpf

Postautor: lysyrob » 30 sty 2018, 17:16

Witam jaki olej lejecie do swoich diesli z filtrem cząstek stałych...?
Ja od początku lałem catrola edge 5w30 i czasami brał olej minimalnie a czasem wogóle do wymiany nic.Po ostatnim przykrym incydencie gdzie musiałem płukać silnik kupiłem dwa stany oleju jeden do przepłukania+płukanka liquin molly drugi do zalania.(elf-5w30)teraz mam częste dolewki :roll:

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Olej do diesla+dpf

Postautor: diselboy » 30 sty 2018, 17:52

tu od młodszej siostry "doktorat"
viewtopic.php?f=6&t=1514
tu moje spostrzeżenia;
lubię gdy poziom oleju jest na 3/4 miarki, nawet sobie znacznik zrobiłem na miarce, dla dobra DPF co tydzień powrót z pracy "na około" zamiast 6 km to 30, co do tej pory miałem wymiany co 10 kkm,
>seryjnie lany czyli Orlen, bez większych uwag, trzeba było robić dolewki, ale kładę na karb nowości, szybko sczerniał, DPF o dziwo przypominał o sobie niezbyt często,
>Castrol, czarny niemal zaraz po zalaniu, (wypłukał sadzę ?), pod koniec "przydatności" (na chwilę przed zalecaną przebiegiem wymianą) silnik zrobił się na zimno znacznie głośniejszy), DPF dość często przypominał ,że jest,
>2 x Motul X-Clean, fajnie i cicho mruczał motorek, jednak musiałem robić dolewki, nie wiele bo około 100 ml (prawie nic) co 5 kkm czyli na wymianę wychodzi 200 ml, i tu ciekawostka po drugiej wymianie przeciągnąłem okres używania (zapomniałem) do niemal 20 kkm i nie musiałem dolewać? DPF co tydzień musiałem robić mini trasę na wypalanie,
> obecnie Millers (do kwietnia 2018 minie rok od zalania) nadal nie tak czarny jak poprzednie, silnik pracuje cicho na zimno i ciepło ( nie słychać "klepania" ) nie dolewam, stan się utrzymuje, DPF jakby rzadziej się wypalał. Jedyna wada, drogi skubaniec jest u mnie tylko w jednym sklepie.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

lysyrob
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 27 maja 2012, 20:17
Czym jeżdzę: 2007R. 2.0 CRDI FREEDOM 4WD 140KM

Re: Olej do diesla+dpf

Postautor: lysyrob » 31 sty 2018, 13:32

Dziękuję diselboy że podzieliłeś się swoimi doświadczeniami z olejami.Byłem dzisiaj w serwisie pytałem co zaleca kia,więc kia zaleca lotos a w serwisie leją Total.


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap