Drgania budy pod obciążeniem silnika

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Crown
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 03 paź 2015, 22:29
Czym jeżdzę: 2.7 Kia Sportage II

Re: Drgania budy pod obciążeniem silnika

Postautor: Crown » 19 lip 2019, 13:18

To tak od siebie napiszę. Moje drgania zaczęły się od wymiany przewodów zapłonowych na nowe. Wymieniłem je wczoraj ponownie na inny zestaw i drgania ustały. Okazało się, żę uszkodzone były dwa przewody. Jakaś fabryczna usterka najprawdopodobniej. Może u was problem leży w tym samym elemencie.

wys14
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 21 sty 2018, 16:48
Czym jeżdzę: Kia sportage II 4x4 2,0 16v
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Drgania budy pod obciążeniem silnika

Postautor: wys14 » 28 lip 2019, 21:54

ravxy pisze:Mam jeszcze jedno podejrzenie a mianowicie skrzynię biegów.

W mojej Kijance padła skrzynia biegów ,oprócz hałasów pochodzących z łożysk i przekładni głównej występowały też takie drgania jak opisujecie.Wymiana skrzyni na inną (używaną) w moim przypadku załatwiła sprawę

ravxy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwie 2019, 21:10
Czym jeżdzę: Kia Sportage II 2009 2.0 16V + LPG

Re: Drgania budy pod obciążeniem silnika

Postautor: ravxy » 13 wrz 2019, 18:33

Crown pisze:To tak od siebie napiszę. Moje drgania zaczęły się od wymiany przewodów zapłonowych na nowe. Wymieniłem je wczoraj ponownie na inny zestaw i drgania ustały. Okazało się, żę uszkodzone były dwa przewody. Jakaś fabryczna usterka najprawdopodobniej. Może u was problem leży w tym samym elemencie.

Ale u mnie silnik pracuje równo a drgania pojawiają się tylko pod obciążeniem.

wys14 pisze:W mojej Kijance padła skrzynia biegów ,oprócz hałasów pochodzących z łożysk i przekładni głównej występowały też takie drgania jak opisujecie

Tylko że ze skrzyni biegów nie dobiegają żadne niepokojące hałasy [zdziwiony] .


Widzę, że namierzenie przyczyny tych drgań nie będzie łatwe i chyba będę musiał zrobić tak, jak doradza mi mój znajomy mechanior, a mianowicie jeździć tak, jak jest i czekać aż się coś spierd..li konkretnie. Jedyna wada tego związania jest to, że wkur.. ia mnie to drganie w czasie jazdy [zly2] .

dr delirium
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 23 lip 2021, 19:22
Czym jeżdzę: KS II Lift 2.0 16v

Re: Drgania budy pod obciążeniem silnika

Postautor: dr delirium » 18 sie 2021, 21:11

Temat stary ale dla mnie aktualny.. Coś nowego, jakieś rozwiązanie problemu?

dr delirium
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 23 lip 2021, 19:22
Czym jeżdzę: KS II Lift 2.0 16v

Re: Drgania budy pod obciążeniem silnika

Postautor: dr delirium » 10 lut 2022, 23:33

wymienione kompletne półosie i sprzęgło- względna cisza.

elkdarek
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 10 paź 2020, 20:46
Czym jeżdzę: 2,0 CRDI d4ea

Re: Drgania budy pod obciążeniem silnika

Postautor: elkdarek » 02 wrz 2022, 20:36

Podłączę się do tematu. Moja 2,0 Crdi 150 km. Pojawiły się drgania i wibracje jak wcześniej opisywaliście. Występują pod obciążeniem jak przyspieszam najbardziej odczuwalne na 5 i 6 biegu oraz na 2 w okolicach 2000 obrotów to jakby silnik chodził na boki. Co zrobiłem to wymieniłem obie półosie, sprawdziłem wszystkie poduszki (wymontowane i na stole sprawdzone ) wymieniona poduszka ta przy rozrządzie była wypracowana i już bez oleju (jest olejowa w dieslu). Wibracje pozostały a może nawet w pewnych momentach silniejsze. Da się w miarę komfortowo lecieć stówka. Dodatkowy objaw to jak ostro przyspieszam to ciągnie na prawo dodam że w zawieszeniu gumy całe nowe łączniki , sworznie oraz końcówki. Magiel zregenerowany. Już nie mam pomysłów. Osiwieć można. Czy ktoś sobie z tym poradził? Luz na skrzyni kątowej jest taki jak u kolegi w benzynie nawet mniejszy ale u niego nie drży.


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap