Miska olejowa

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
henryk_kania
Uzależniony
Posty: 269
Rejestracja: 20 paź 2013, 23:07
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 4WD 2006 + LPG

Miska olejowa

Postautor: henryk_kania » 12 wrz 2017, 22:06

Cześć,

orientujecie się, czy ściągnę bez problemu miskę olejową w G4GC bez ściągania wydechu? Chciałem zrobić małą inspekcję panewek, ale teraz tak się zastanowiłem, że tam pod miską jest wydech. I czy nie będzie za ciasno do sprawdzania/dłubania tam...

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Miska olejowa

Postautor: Owca007 » 12 wrz 2017, 22:59

Ja ściągnąłem to i Ty dasz radę ale uwaga z tego co wiem były dwa rodzaje misek taka jakby z przetłoczeniem na środku i taka bardziej ścięta po całej długości. Nie wiem od czego to zależało auta miały ten sam silnik tylko inny rok. Może ktoś sam zmienił lub tuning nie wiem. Powiedz lepiej po co chcesz tam zaglądać? Jak masz cicho i w oleju opiłków metalu nie ma to szkoda czasu.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

henryk_kania
Uzależniony
Posty: 269
Rejestracja: 20 paź 2013, 23:07
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 4WD 2006 + LPG

Re: Miska olejowa

Postautor: henryk_kania » 12 wrz 2017, 23:06

W sumie to chciałem pomierzyć luzy na panewkach przy okazji zmiany oleju, bo nalatane 220tys (+to co było kręcone u mirka handlarza) i myślałem, że może już czas na taką profilaktykę.

Widziałem na YT jak jakiś facet ściągał miskę (lało mu się z pompy oleju) i nie dość, że musiał ciąć mocowanie wydechu/odkręcać wydech to na końcu nie chciała mu w całości wyjść bo się z jednej strony zaczepiała o skrzynię biegów, a z drugiej o ramę pomocniczą... Więc jak się trafi pewnie na gorszą wersję to może nie być wesoło.

Chyba póki co sobie odpuszczę ten temat na jakiś czas...

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Miska olejowa

Postautor: Owca007 » 12 wrz 2017, 23:20

Ja ściągnąłem tą bardziej ścięta bez przetloczenia. Aha auto skrzynia automat. Dlaczego to robiłem? Bo była pęknięty i musiałem ja wziąć do pracy i ładnie tigiem pospawać. Wyszła bokiem trochę wydech przesuwałem ale tylko tyle co na gumach i poszło. Może to różnica od miejsca produkcji w jakim kraju i od skrzyni.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

henryk_kania
Uzależniony
Posty: 269
Rejestracja: 20 paź 2013, 23:07
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 4WD 2006 + LPG

Re: Miska olejowa

Postautor: henryk_kania » 14 wrz 2017, 13:08

No nic, jeszcze przy okazji jakiejś zobaczę na ile to wykonalne.
Kurde, dowiedziałem się niedawno, że to całkiem prosta czynność i raz na wieki by się ją przydało wykonać, a tu takie przeszkody.
A w manualu wszystko ładnie ślicznie "tu odkręcamy, to ściągamy i jazda", ale rysunki sugerują, że silnik to na stole leży...


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap