POMOCY!! BŁAGAM!!

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
madzia0157
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 02 sty 2011, 19:48
Czym jeżdzę: Kia sportage 2005 rok

POMOCY!! BŁAGAM!!

Postautor: madzia0157 » 02 sty 2011, 20:06

Słuchajcie jeżdżę kią 2005 rok 2.0 benzyna+LPG codziennie jeżdżę nią do pracy teraz w święta miała przerwę w piatek chciałem pojechać na zakupy a ona mi nie odpaliła. Wyświetliły się kontrolki i nic była jakaś tam iskra była. Nie wiem co mam robić.Wyświetliła mi się kontrolka i sprawdziłem w książce kii co znaczy ta kontrolka. Było napisane że jest to wskaźnik immobilizera, że nie czyta kluczyka. Więc poszedłem do garażu i próbowałem odpalić według wskazówek książki i nic. Przejrzałem cały samochód i nie znalazłem nic. Proszę powiedzcie co mam robić muszę dostać się do pracy, a zapomniałem dodać że jeździ dużo po bardzo zaśnieżonych drogach i po zaspach bo drogi u mnie są praktycznie nie odśnieżane.

Awatar użytkownika
Mucieksweden
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:29
Czym jeżdzę: New Sportage 2011 1.6GDI 140KM
Lokalizacja: Sweden/Malbork

Re: POMOCY!! BŁAGAM!!

Postautor: Mucieksweden » 02 sty 2011, 20:10

A sprobuj zamknac auto kluczykiem z pilata i je otworzyc z pilota. Potem odpal na nowo! W renault tak sie czasami wlacza zabezpieczenie ze nie mozna auta odpalic. Moze i tutaj cos takiego ci sie przytrafilo.

Watpie ale warto sprobowac.
Miala byc Biala Sportage 1.6 GDI komfort + Panorama dach + Skora + Alu 18 ale nie ma i nie bedzie!

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: POMOCY!! BŁAGAM!!

Postautor: soul » 02 sty 2011, 21:00

Co to za tytuł posta? Jak pomocy to na 997 lub do MOPS-u.
Po kiego tyle razy to samo zakładasz na pod-forach?
Albo nauczysz się poprawnie tytułować wątki albo nie zagrzejesz tu miejsca i nikt Ci nie pomoże.
Widzę, że znasz przyczynę awarii a tej forum Ci nie usunie. Więc udaj się łaskawie do serwisu bo przyczyną może być słaby akku lub padnięty immo.
Obrazek

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: POMOCY!! BŁAGAM!!

Postautor: wentyl » 02 sty 2011, 23:53

Jak już nikt Ci nie pomoże to na pewno Pomorze ;) co zresztą soul sugeruje. Zresztą i w tym drugim też ma rację. Ja obstawiam na padnięty akumulator.
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

Leonz
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2011, 21:37
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 CRDI
Lokalizacja: Sieradz

Re: POMOCY!! BŁAGAM!!

Postautor: Leonz » 07 lut 2012, 11:29

Witam.
Jaka może być przyczyna tego, że Kijanka nie wchodzi na obroty.
Odpali i nie reaguje na pedał gazu, czasami za drugim razem jest normalnie, a czasami za piętnastym.
Co jest tego przyczyną?

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re:

Postautor: soul » 07 lut 2012, 15:01

Jest zima i jest zimno-paliwo Ci zamarza.
Obrazek

Leonz
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2011, 21:37
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 CRDI
Lokalizacja: Sieradz

Re: POMOCY!! BŁAGAM!!

Postautor: Leonz » 07 lut 2012, 17:17

Zima, zimą, ale jak nie było mrozów też potrafiła takie cyrki odstawiać.
Było to sporadycznie, ale jednak. Może jakiś czujnik jest za to odpowiedzialny i bez wizyty na serwisie się nie obejdzie?
Nawet jak silnik jest rozgrzany to nie reaguje na pedał gazu, obroty 1000 i koniec.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: POMOCY!! BŁAGAM!!

Postautor: soul » 07 lut 2012, 17:27

Od diagnozy jest komputer serwisowy inaczej można sobie gdybać a rzeczy w CRDI jest mnóstwo które uszkodzone lub działające niepoprawnie dają takie objawy.
Począwszy od EGR, przez sterowanie turbina po wtryski i czujniki na listwie wtryskowej i etc..
Obrazek

desto
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 02 lut 2011, 00:10
Czym jeżdzę: 1.7 crdi orange Horst
Lokalizacja: Wrocław

Re: POMOCY!! BŁAGAM!!

Postautor: desto » 07 lut 2012, 17:46

Dodałbym również zapchany filtr cząstek stałych. Objawy są takie, że samochód odpali i możesz jechać nim 30 km/h. Ale wtedy powinna zapalić się kontrolka filtra. Polecam serwis, jeśli problem występuje w cieplejszej porze roku.
Techno Orange 1.7 crdi


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap