Błąd P0130 O2 Sensor

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
dlugas
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2017, 19:54
Czym jeżdzę: Kia sportage 2.0 crdi 184 km Spirit

Błąd P0130 O2 Sensor

Postautor: dlugas » 29 kwie 2017, 14:42

Witam,

piszę info dla posiadaczy tak jak ja KS 2.7 v6.

Rozrusznik zaczął dłużej kręcić przy uruchamianiu na zimno.
Wymieniłem świece przy przeglądzie gazu i jeden z wtryskiwaczy który był podejrzany że trochę popuszcza gaz.
Samochód zaczął szybko odpalać jak wcześniej.
Skasowałem błąd P0130 (O2 Sensor Circuit Bank 1 Sensor 1) i po przejechaniu ok 600 km znowu błąd.

Wyczytałem że Kia w 2010 roku wydała biuletyn TSB-053 w którym zaleca upgrade oprogramowania ECU w związku z zapalajacym check-iem i błędem Bank1 Sensor1 mimo wymiany sondy lambda.
Wczoraj byłem w ASO i zaktualizowałem ECU z wersji K5E7VM0A na K5E7VM0B.

Czy to pomoże zobaczymy.
Będę informował na bieżąco :-)
Torque prawidłowo rysuje wykresy sond więc narazie poczekam z wymianą.
Czy może orientujecie się ile sond ma moja KS? W serwisie twierdzą że tylko dwie regulacyjne i żadnej kontrolnej?


ObrazekObrazek

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

dlugas
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2017, 19:54
Czym jeżdzę: Kia sportage 2.0 crdi 184 km Spirit

Re: Błąd P0130 O2 Sensor

Postautor: dlugas » 30 kwie 2017, 14:52

Podczas jazdy po sonda 1 bank 1 przez chwilę zawiesiła się na dłuższą chwilę w okolicach 0,5V i wywaliło check.
Po majówce wymienię sondę i zobaczymy czy to będzie koniec anomali.

Daro4136
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 03 gru 2017, 08:42
Czym jeżdzę: Kia sporage 2.0 benzyna 4 wd4

Re: Błąd P0130 O2 Sensor

Postautor: Daro4136 » 03 gru 2017, 09:25

Witaj u mnie podobnie wywalalo błąd co jakiś czas w różnych sytuacjach . Kasowanie bledu i spokój na kilka tygodni . Zauważyłem ze za katalizatorem złącze elastyczne tłumika ma przedmuchy i możliwe ze tqm od czasu do czasu zassalo lewe powietrze i za uboga mieszAnka i błąd .złącze uszczelnione i jak na razie spokój

leszekm40
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 17 sie 2017, 12:58
Czym jeżdzę: Kia Sportage II 2.0 16V benzyna + lpg

Re: Błąd P0130 O2 Sensor

Postautor: leszekm40 » 03 gru 2017, 20:04

Ja ma Kia Sportage z 2006 roku na gazie. mam to samo, co kilka, kilkanaście dni zaświeca się kontrolka silnika. kupiłem interfejs na blouetooth do OBD2, ściągnąłem aplikacje na komórkę i odczytuje błąd P0130 ( tłumacząc na język polski: sonda lambda przed katalizatorem za wolno przekazuje dane - cokolwiek to oznacza. wykręciłem sondę, wyczyściłem, choć wyglądała w porządku, miałem kupić nową, ale kolega mechanik stwierdził, że sondy te czasami "głupieją" jeżeli jeździmy na gazie, żeby jechać do fachowca od gazu i ustawić inne parametry spalania, czy coś takiego......, może rzeczywiście wgrać nowszą wersje programu. Na razie kasuje błąd co zajmuje kilkanaście sekund i znowu jeżdżę do następnego razu :)


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap