Zwiększające się obroty przy zmianie biegów.

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
SebastianW
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2017, 10:42
Czym jeżdzę: Kia Sportage II 2.0 DOHC 141 km

Zwiększające się obroty przy zmianie biegów.

Postautor: SebastianW » 07 mar 2017, 10:55

Witam wszystkich serdecznie.

Przedstawię swój problem poniżej może ktoś już się z tym spotkał... Niestety przejrzałem forum i nie znalazłem nic na ten temat lub odpowiedz była "ten typ tak ma" No niestety nie ma czegoś takiego że ten typ tak ma... ponieważ mój znajomy też posiada takie auto i nie ma u niego takich oznak wiec :

Posiadam Kia SPORTAGE 2010 z 2.0 DOCH 141 km + lpg i problem wygląda następująco:
Podczas jazdy gdy jadę na 1 lub 2 lub 3 lub 4 biegu i chce zmienić bieg na wyższy obroty przez 1s ok. podchodzą w wyższy zakres. a mianowicie jeżeli jade na 3 biegu 2000 obr. ok i puszcze gaz i wcisnę sprzęgło to obroty np idą na chwile do 2200 po czym spadają w dół... jest to problem ponieważ gdy chcemy uciec szybko z świateł i wrzucamy biegi 1,2,3 to poprostu szarpie. autem chyba ze jazda jest mniej dynamiczna i odczekamy ok 1s. wtedy normalnie można wrzucic bieg i spokojnie sobie jechać.
Aktualnie jedyną rzeczą jaką sprawdziłem to przepustnica i czujnik położenia sprzęgła. wszystko jest OK. Może ktoś wie co tak naprawdę chodzi z tymi obrotami?

Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
eng
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 28 sie 2015, 09:45
Czym jeżdzę: Tylko PB
Lokalizacja: Polska

Re: Zwiększające się obroty przy zmianie biegów.

Postautor: eng » 07 mar 2017, 19:35

Obstawiałbym właśnie czujnik położenia sprzęgła. Miałem dokładnie takie same objawy w poprzednim aucie. W jaki sposób go sprawdziłeś? Po odpięciu coś się dzieje?

SebastianW
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2017, 10:42
Czym jeżdzę: Kia Sportage II 2.0 DOHC 141 km

Re: Zwiększające się obroty przy zmianie biegów.

Postautor: SebastianW » 07 mar 2017, 21:09

Sprawdzałem go tylko tak że wziąłem miernik do ręki i ten czujnik i sprawdziłem czy ma przepływ prądu i gdy wciskałem go czy przerywa obieg.

Chyba że trzeba coś jeszcze zrobić...
Właśnie wróciłem z przejażdżki Autem i zauważyłem że to się dzieje tylko raz jak Auto wchodzi na obroty po zmianie biegu np. zmienie z 2 na 3 i potem jadę a później wciskam sprzęgło ale nie wybijam biegu...to obroty normalnie spadają.

Awatar użytkownika
philips
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 19 wrz 2016, 08:24
Czym jeżdzę: Sportage II2.0 DOHC Roadruns S.

Re: Zwiększające się obroty przy zmianie biegów.

Postautor: philips » 08 mar 2017, 21:53

Spoko nie zawracaj sobie tym głowy ciesz się jazdą, samochodem ;) . Mam bardzo podobnie jeśli ci poprawi to humorek :D


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap