Regeneracja turbiny łódź

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Diupik
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 23 wrz 2015, 09:06
Czym jeżdzę: 2.0 CRDi
Lokalizacja: Łódź

Regeneracja turbiny łódź

Postautor: Diupik » 06 paź 2016, 10:13

Witam serdecznie. Ostatnio z rury wydechowej mojego Sportage wydobywa się czarny dym. Nie kopci jak traktor ale ewidentnie zaczyna coś się dziać. Mechanik stwierdził że to objaw uszkodzonej turbiny i taka regeneracja turbiny w Łodzi jest kosztowna. Zastanawiam się czy nie lepiej kupić używkę chociaż są obawy że kupię w nie dużo lepszym stanie. Drodzy forumowicze czy ktoś z was miał problem turbiną do swojego Sportage. Silnik 2.0 CRDi 113KM. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Regeneracja turbiny łódź

Postautor: Kwarcu » 06 paź 2016, 16:16

Rozumiem, że to już zdiagnozowane że winna jest turbina? Bo jak werdykt wydany na podstawie puszczanych bąków to możesz tak sobie po kolei regenerować i wymieniać "pół samochodu". ;)

Diupik
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 23 wrz 2015, 09:06
Czym jeżdzę: 2.0 CRDi
Lokalizacja: Łódź

Re: Regeneracja turbiny łódź

Postautor: Diupik » 16 paź 2016, 11:36

Problem już rozwiązany faktycznie turbina puszczała olej do silnika i stąd ten masakryczny dym. Wysyłkę zrobiłem do Turbo serwisu Boscha http://lodz-naprawa-lodzkie.regeneracja-turbosprezarek.pl/lodz.html i mogę śmiało powiedzieć , że takie warsztat można polecić na 100%. Termin bardzo szybki - dwa dni, cena na oryginalnych częściach Melett do przyjęcia 750 zł poszło, ale warto było. Teraz wszystko dział wzorcowo i powoli zapominam o tym problemie, a bałem się bo jak czytałem niektórzy mówili , że to mogą być wtryski a to już nie przelewki jeśli chodzi o koszty regeneracji. Poz

Awatar użytkownika
Boyec
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 07 mar 2017, 14:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage

Re: Regeneracja turbiny łódź

Postautor: Boyec » 07 mar 2017, 14:58

Typowa usterka turbiny. Ogólnie ja jestem za tym, aby regenerować co się da - szczególnie jeżeli mamy starsze samochody. Nowe części są drogie a wcale nie sprawdzają się lepiej na trasie. Ja nie pochodzę w tego regionu, ale jeżeli komuś to pomoże to polecam świetny serwis AMSerwis w Pogórzu niedaleko Trójmiasta. Bardzo dobra obsługa, niskie ceny regeneracji turbiny itd.


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap