Gaśnie podczas hamowania

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
piechur
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 16 paź 2014, 13:34
Czym jeżdzę: 2,0 crdi 113JM
2005r

Gaśnie podczas hamowania

Postautor: piechur » 21 mar 2015, 15:37

Witam, moja Kijaneczka znowu marudzi:/ tym razem gaśnie podczas mocnego hamowania. Nie wyskoczył żaden błąd, nie ma też żadnej różnicy czy bak jest pełny czy prawie pusty. Przy gazowaniu na postoju nie zaważyłem żeby się dławił. Ma ktoś jakieś sugestie? Czy jest możliwe że to wina sprzęgła? Ostatnio zauważyłem że po naciśnięciu sprzęgła nie odpija ono do końca tylko do 3/4 oraz przy zmianie biegu lewarek zaczyna ciężej chodzić.
Ma może ktoś jakiegoś sprawdzonego mechanika z Rzeszowa? Który to jest uczciwy nie za tani ani za drogi? :)

edarek
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 23 lis 2014, 23:51
Czym jeżdzę: Sportage II 7/2010, 2.0 CRDI 150KM 2WD
Honda VT 1100
Lokalizacja: Police

Re: Gaśnie podczas hamowania

Postautor: edarek » 01 kwie 2015, 22:02

Widzę, że mam taki sam problem. Chciałem któregoś razu sprawdzić abs i ku mojemu zdziwieniu silnik zgasł. Z ciekawości powtórzyłem to kilka razy i efekt ten sam. Ciekawe, czy ktoś miał podobnie i znalazł przyczynę. Na razie się tym nie przejmuję.
________
Obrazek

piechur
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 16 paź 2014, 13:34
Czym jeżdzę: 2,0 crdi 113JM
2005r

Re: Gaśnie podczas hamowania

Postautor: piechur » 02 kwie 2015, 19:58

Moja KIA jeszcze stoi u mechanika, znaleźli awarię która może za to odpowiadać, otóż upaliły się przewody przy rozruszniku przez co wszystkie elektryczne bajery szaleją, możliwe że hamując włącza się ABS i robi zwarcie przez co silnik się wyłącza. Szukałem na forum hyundai tucson bo tu na forum słaba znajomość tematu i nikt nic nie wie, mieli podobny problem i u nich faktycznie abs robił zwarcie.

edit: dzisiaj odebrałem kijane i dalej lipa, mimo wymiany przepalonych kabli przy rozruszniku nie wyskakują żadne błędy na komputerze, jest mały wyciek przy pompie który po świętach ma być wyeliminowany ale na 100% dalej będzie gasł, bo to nie ma prawie nic wspólnego. Mechanik ma zonka bo obstawiał na układ paliwowy ale ciśnienie na pompie paliwa nawet podczas gaśnięcia jest cacy. Zwarcie przy ABS wykluczone, sprawdzone. Ktoś ma jakieś sugestie?

sesilva
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2017, 13:27
Czym jeżdzę: KIA Sportage 2.0 CRDI

Re: Gaśnie podczas hamowania

Postautor: sesilva » 22 kwie 2017, 13:41

Mieliśmy ten sam problem. Zleć czyszczenie baku w takim zakresie jak to możliwe oraz przegląd pompy paliwowej w zbiorniku, okolice smoczka, sitka itd. To pomogło. Na razie jest OK.


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap