Gwiżdżąca pompa paliwa i mnóstwo osadu w baku

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
lukasgo
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 23 sie 2011, 21:08
Czym jeżdzę: Kia Sportage II 2,0 crdi 113KM Tour+
Lokalizacja: Rybnik/Wrocław

Gwiżdżąca pompa paliwa i mnóstwo osadu w baku

Postautor: lukasgo » 10 lip 2013, 16:10

Witam serdecznie!

Czy ktoś z Was spotkał się może z problemem głośno pracujące pompy paliwa?(tej w baku) U mnie problem pojawił się niedawno, podczas upałów pojawił się dźwięk osy, dochodzący z okolic tyłu pojazdu. Po zatankowaniu do pełna i wymianie filtra paliwa problem "zniknął".

W międzyczasie przy okazji serwisu w ASO kia zgłosiłem problem - podobno wyczyścili pompkę...

Dzisiaj pojawił się znów. Dostałem się więc do baku... i [zly1] [zly1] [zly1] . Zero śladów jakiegokolwiek czyszczenia, a na dnie zbiornika jest mnóstwo srebrnego osadu. Poszperałem w internecie z pomocą wujka google i znalazłem to http://www.kia-forums.com/2003-2010-sor ... hotos.html i http://www.kiaownersclub.co.uk/forum/sp ... 10885.html.

Podobno w niektórych modelach Sorento i Sportage powłoka zabezpieczająca wnętrze baku przed korozją rozpuszcza się, tworząc wspomniany osad. Z tego, co wiem, w niektórych przypadkach kia nie zauważa problemu, zaś w innych za darmo wymienia bak i pompę paliwa(tu akurat przykład z Francji). Prawdę mówiąc nie wiem co zrobić - czy uderzać ostro do ASO za to że "wykonali naprawę" i domagać się wymiany pompy i zbiornika, czy samodzielnie wyczyścić zbiornik.

Czy ktoś z Was spotkał się już takim problemem? Gdzie uderzyć do Kia Polska w sprawie ewentualnego gestu handlowego? Jestem pierwszym właścicielem i auto serwisuje częściowo w ASO. Niestety jest już dawno po gwarancji( kupione w czasach gdy były tylko 3 lata). Wiem, że właściciele Hyundai' Tucsona i Santa fe mieli jedynie problemy z piszczącą pompą, nie pisali nic o zanieczyszczeniach w baku.


z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie i rady,

Łukasz

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Gwiżdżąca pompa paliwa i mnóstwo osadu w baku

Postautor: Zibi70 » 15 lip 2013, 00:45

Pompkę może i ASO wyczyściło ale o czyszczeniu zbiornika nie wspominali więc hmmm... Chyba niewiele zwojujesz. Pisz do KMP, opisz problem i zdiagnozowaną przyczynę i powołaj się na sposób traktowania tego problemu we Francji - warto poznać ich stanowisko. Inaczej się nie dowiesz.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

lukasgo
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 23 sie 2011, 21:08
Czym jeżdzę: Kia Sportage II 2,0 crdi 113KM Tour+
Lokalizacja: Rybnik/Wrocław

Re: Gwiżdżąca pompa paliwa i mnóstwo osadu w baku

Postautor: lukasgo » 23 lip 2013, 23:57

Hej!

Napisałem do KMP, do dzisiaj brak odpowiedzi z ich strony. Zastanawiam się, czy nie wysłać im tego na piśmie(skorzystałem z adresu service@kia.pl - podanego na stronie KMP). Z drugiej strony pogadam grzecznie z pracownikami serwisu - może da się sprawę ruszyć od tej strony. Cokolwiek zwojuję - dam znać, bo może ktoś będzie potrzebował pomocy w temacie.

pozdrawiam,

Łukasz

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 887
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Gwiżdżąca pompa paliwa i mnóstwo osadu w baku

Postautor: michal55yh » 24 lip 2013, 07:51

Pisz do nich reklamację z potwierdzeniem odbioru. Niestety KMP leci w kulki. Na reklamację mają określony czas na odpowiedź inaczej można uznać, że się z nią zgadzają.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

lukasgo
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 23 sie 2011, 21:08
Czym jeżdzę: Kia Sportage II 2,0 crdi 113KM Tour+
Lokalizacja: Rybnik/Wrocław

Re: Gwiżdżąca pompa paliwa i mnóstwo osadu w baku

Postautor: lukasgo » 03 wrz 2013, 17:59

Cześć!

Poruszyłem sprawę w ASO. Mieli mi pomóc w załatwieniu sprawy z KMP, lecz do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi. Po wyczyszczeniu baku problem ponownie się nie pojawił, więc na razie uznaję sprawę za załatwioną. Najwyżej na kolejne 130 tys. km. wyczyszczę bak:]

pozdrawiam!

STRUS_1
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 02 lut 2014, 00:06
Czym jeżdzę: 2.0CRDi 140PS 4x4
Lokalizacja: Boguszów-Gorce

Re: Gwiżdżąca pompa paliwa i mnóstwo osadu w baku

Postautor: STRUS_1 » 15 lip 2014, 22:07

Witam! Odświeże temat. Pojawiło sie u mnie to samo-głośno pracująca pompa paliwa. Zacząłem się ogladać za nową ,ale zaśpiewali mi w serwisie ok. 1200 za kompletny zespół ... Na szczęście okazało się,że po zalaniu baku do pełna świst nie pojawił się (pewnie na niskim stanie paliwa nie było smarowania ośki wirnika pompy). Dla pewności wyciągnąłem pompę i okazało się,że podobnie jak u kolegi-filterek siatkowy był częściowo zaklejony srebrną mazią,a na dnie zbiornika pływały "farfocle" :D -ile sie dało wyciągnąłem za pomocą węża.... Dojście jest po podniesieniu siedziska tylnej kanapy. Na razie jest ok. PS. Przy okazji znalazłem na internecie samą pompkę za ok.300 zł.

damian06q
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 20 lut 2013, 14:34
Czym jeżdzę: KIA Sportage 2.0crdi 2005rok 4wd 83kw

Re: Gwiżdżąca pompa paliwa i mnóstwo osadu w baku

Postautor: damian06q » 25 lip 2014, 11:51

Mi udało się kupić pompę za 600zł z serwisu.Też miałem bardzo dużo osadu w zbiorniku. Mechanik skasował mnie za wyciągnięcie zbiornika, wymianę pompki i wymianę filtra paliwa około 1200zł. Ale niestety problem nie znikną , pompka dalej gwiżdże najczęściej przy połowie zbiornika (takie odnoszę wrażenie). Nie wiem czy po prostu nie wyczyścił dokładnie zbiornika?! Macie jakieś pomysły? Dodam że gdy pompa zaczyna pogwizdywać przy naciśnięciu pedału gazu autko potrafi zgasnąć, wtedy pojawia mi się"chack" nieszczelny układ paliwowy.

STRUS_1
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 02 lut 2014, 00:06
Czym jeżdzę: 2.0CRDi 140PS 4x4
Lokalizacja: Boguszów-Gorce

Re: Gwiżdżąca pompa paliwa i mnóstwo osadu w baku

Postautor: STRUS_1 » 25 lip 2014, 20:45

Cześć! Pewny jesteś,że wymienił pompę? Może tylko wyczyścił.... Najlepiej sam sprawdź-opis powyżej... Sporo Cię skasował...

damian06q
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 20 lut 2013, 14:34
Czym jeżdzę: KIA Sportage 2.0crdi 2005rok 4wd 83kw

Re: Gwiżdżąca pompa paliwa i mnóstwo osadu w baku

Postautor: damian06q » 27 lip 2014, 21:30

Starą pompę mi oddał. Więc myślę że wymienił, a z resztą ten mechanik ma dość dobrą opinię. Jest drogi to prawda. Czy można wyczyścić przelew w zbiorniku (ten drugi filterek) bez demontażu baku? Mam wątpliwości czy ten został wyczyszczony. [zdziwko]

STRUS_1
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 02 lut 2014, 00:06
Czym jeżdzę: 2.0CRDi 140PS 4x4
Lokalizacja: Boguszów-Gorce

Re: Gwiżdżąca pompa paliwa i mnóstwo osadu w baku

Postautor: STRUS_1 » 28 lip 2014, 20:53

Cześć! Myślę,że tak-pod siedzeniem powinno być dojście. Musisz tylko odkręciś dwie śruby mocujące kanapę z przodu i unosisz całość siedziska do góry. Pod spodem powinno być dojście do drugiego smoka...

norbertok
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 09 lis 2014, 18:46
Czym jeżdzę: 2.0 CRDI
2005 r.

Re: Gwiżdżąca pompa paliwa i mnóstwo osadu w baku

Postautor: norbertok » 09 lis 2014, 19:07

Witam.


Mam ten sam problem-srebrny osad w baku i pompa która zaczyna piszczeć.
Wiec


Pytanie do forumowiczów???

Czy czyszczenie baku wyeliminowało Wam problem srebrnego osadu?
Ja czyściłem bak ale problem znów się pojawił wiec się zastanawiam czy jest jakaś inna możliwość np"chemicznego "wyczyszczenia baku aby na stałe usunąć ten osad??

Drugie pytanie :Może ktoś z was wymieniał bak??Może to jest najlepsze choć nie najtańsze rozwiązanie.
Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź

STRUS_1
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 02 lut 2014, 00:06
Czym jeżdzę: 2.0CRDi 140PS 4x4
Lokalizacja: Boguszów-Gorce

Re: Gwiżdżąca pompa paliwa i mnóstwo osadu w baku

Postautor: STRUS_1 » 09 lis 2014, 21:44

Cześć! Po jakim czasie problem powrócił? Myślę,że ponowne czyszczenie filtra siatkowego i ściągnięcie zalegającego na dnie zbiornika (za pomocą igielitowej rurki) znów pomoże ,a nic nie kosztuje. Może pora zmienić dostawcę paliwa? Kiedyś pracowałem na stacji paliw i wiem,jak wyglądają resztki z dna czyszczonych zbiorników na paliwa... :cry: Wymiana zbiornika to będzie spory wydatek...

calak
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2015, 20:48
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 2006

Re: Gwiżdżąca pompa paliwa i mnóstwo osadu w baku

Postautor: calak » 27 maja 2015, 21:54

Witam
Nie chciałem zakładać nowego tematu a problem pokrewny, mianowicie muszę spuścić paliwo z baku i proszę o rade jak to najefektywniej zrobić ? Próbowałem wstępnie rurkę wepchnąć przez wlew ale jest to zdaje się niemożliwe..
Pomocy i pozdrawiam...

calak
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2015, 20:48
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 2006

Re: Gwiżdżąca pompa paliwa i mnóstwo osadu w baku

Postautor: calak » 05 cze 2015, 21:23

Dziś odkręciłem kanapę z tyłu i próbowałem dostać się do baku i tutaj rodzi się pytanie ponieważ postanowiłem zrobić to z pomocą pompy paliwa tylko nie wiem który przewód jest który, i tutaj proszę o rozwianie moich wątpliwości otóż do pompy podłączone są dwa przewody jeden znajduje się pod ciśnieniem i wydaje mi się, że jest to wąż odpływowy z pompy oraz drugi przewód (ten bliżej złączki zasilania) powrotny..

Rozważam spuszczanie przez odłączenie tego przewodu pod ciśnieniem, spuszczenie paliwa z układu następnie po załączeniu stacyjki puszczanie paliwa do kanistra. Drugą możliwością jest użycie przewodu powrotnego ale to chyba będzie dużo wolniejszy proces.. Pomóżcie Panowie bo w tematach mechaniki samochodowej jestem zielony a żona wlała olej do baku (mamy benzyniaka) i samochód mi stoi....

STRUS_1
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 02 lut 2014, 00:06
Czym jeżdzę: 2.0CRDi 140PS 4x4
Lokalizacja: Boguszów-Gorce

Re: Gwiżdżąca pompa paliwa i mnóstwo osadu w baku

Postautor: STRUS_1 » 05 cze 2015, 21:30

Cześć! Najprościej będzie wyjąć pompę paliwa i spuścić przewodem igielitowym....

calak
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2015, 20:48
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 2006

Re: Gwiżdżąca pompa paliwa i mnóstwo osadu w baku

Postautor: calak » 06 cze 2015, 11:11

Ok ale w takim razie mam pytanie, jak odpiąć ten przewód pod ciśnieniem- istnieje jakaś możliwość zablokowania żeby nie wyciekło czy po prostu od razu z tego przewodu zlać do bańki i wyciągnąć pompę ?

czy po tym jak zleci paliwo z tego przewodu pod ciśnieniem to po ponownym podłączeniu układ nie będzie zapowietrzony ?

STRUS_1
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 02 lut 2014, 00:06
Czym jeżdzę: 2.0CRDi 140PS 4x4
Lokalizacja: Boguszów-Gorce

Re: Gwiżdżąca pompa paliwa i mnóstwo osadu w baku

Postautor: STRUS_1 » 07 cze 2015, 20:58

Cześć! Śmiało możesz odłączyć przewód-jeśli nie masz włączonego zapłonu-nie ma ciśnienia. Zleci tylko troszkę paliwa z wężyka. W benzynie zapowietrzenie raczej nie grozi.


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap