Wolno spadają obroty

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
pfirst
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:10
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 2,0 CRDi

Wolno spadają obroty

Postautor: pfirst » 25 paź 2011, 10:05

Witam.
Mam następujący problem - moim zdaniem w posiadanym przeze mnie od jakiegoś pół roku Sportagu 2.0 Crdi 140 KM za wolno spadają obroty po wciśnięciu sprzęgła - wkurza mnie to bo jak chcę dynamiczniej gdzieś ruszyć to np. po zmianie z 2 na 3 przy 3000 obr czasami sprzęgło jakby się ślizgało - nie wystepuje to zawsze ale te przypadki jak to się stanie mnie wkurzają i boję się też o sprzęgło czy się wtedy przedwcześnie nie zużywa - auto ma przejechane 77000 i nie chcę już wydawać kilka tysięcy na wymianę sprzęgła. Przegląd będę miał przy 80000 i wtedy przedstawię temat w Serwisie zobaczę co mi powiedzą ale pewnie czuję że jak zwykle nic nie stwierdzą. Jeżdże równolegle paroma innymi samochodami służbowymi - Peugotem Partnerem, Fordem Fusionem, Octawią no i żony Yarisem i w żadnym z tych aut nie ma takich objawów - obroty spadają dużo szybciej i biegi wchodzą płynnie nawet przy bardzo dynamicznym ruszaniu, Może ktoś z użytkowników spotkał się z takim problemem.
Dzięki za podpowiedzi.
Pozdrawiam
Paweł

Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap