Jazda próbna 2.0 CRDi 2007

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
bobo160
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2016, 22:18
Czym jeżdzę: Honda Accord 2.2 i-CTDi 140KM

Jazda próbna 2.0 CRDi 2007

Postautor: bobo160 » 22 wrz 2016, 23:05

Witam wszystkich użytkowników forum i Kia Sportage [papa]
Mieszkam w Niemczech i przyszło mi zmienić auto... Do pracy używałem Fiata Doblo 1.9 JTD, pojeździł by jeszcze kilkanaście, a może kilka set tyś kilometrów, ale kończy się na niego kariera w tym kraju (DE) Przymusowe założenie Filtra cząsteczek stałych przekracza wartość samochodu, więc przyszedł czas na zamianę.
Do ciągania przyczepy, w dodatku 4x4 w dobrej cenie... więc wybór padł na KIA bądź Hyundai.
Zmierzam do sedna sprawy, aby nie przynudzać w moim poście [zlolta]
Dziś próbna jazda Sportage 2.0 CRDi XL AWD 11.2007 (przebieg 138 tyś km.) i rozczarowanie [zly1] Na początku czuję że brak mu mocy (mam podobny silnik w Honda Accord 140 KM) jadąc dalej przez 2 km. przy prędkości 50 km/h (w mieście) próbując wymusić przyśpieszenie... nic to nie daje, jest zamulony :o
Na skrzyżowaniu czekam na zielone i gdy zaczynam ruszać czuję że samochód dostał mocy, zmieniam biegi a silnik reaguje natychmiast na pedał gazu :shock: myślę sobie że przetestuję go na autostradzie... zjazd na autostradę, a przede mną ciężarówka, którą za cholerę nie mogę wyprzedzić na 4 biegu - ponownie utracił moc[zly2] [zly2] [zly2] po czym zjeżdżam z autostrady i z tymi samymi zachowaniami i zmianami mocy wracam do handlarza.
Pytam co jest grane - jak zwykle zdziwienie wielkie z jego strony :o
Mają to sprawdzić i usunąć usterki.

Moje pytanie brzmi, czy już ktoś miał z was taką przypadłość w swoim aucie i z czym to się wiąże, no i oczywiście, czy jeśli zostanie ta awaria/przyczyna usunięta, czy na nowo się nie powtórzy... ??

Pozdrawiam Bogdan

tomgrze
Uzależniony
Posty: 210
Rejestracja: 15 sty 2011, 21:04
Czym jeżdzę: Sportage '07 4x4 2.0 CRDI
CX-7 '08 4x4 2.3 DISI
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jazda próbna 2.0 CRDi 2007

Postautor: tomgrze » 24 wrz 2016, 13:03

Zobacz kolego mój post "sterowanie turbiną VGT - problem" i obejrzyj filmik jaki zdobiłem podczas testu gdy auto traciło moc. Po przeczytaniu Twojego posta myślę że miałeś do czynienia z tym samym zjawiskiem co ja. Najgorsze jest to że nie świeci żaden CHECK i nie wiadomo co to jest.
Moja Kia jest po chipowaniu więc nawet gdy sterowanie turbiną nie działa to jakoś przyspiesza, przed chipowaniem ledwo udawało się utrzymać stałą prędkość o wyprzedzaniu - zapomnij [zly2]
Kup to auto i wtedy razem spróbujemy rozwiązać ten problem, będzie mi raźniej :pub:

bobo160
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2016, 22:18
Czym jeżdzę: Honda Accord 2.2 i-CTDi 140KM

Re: Jazda próbna 2.0 CRDi 2007

Postautor: bobo160 » 28 wrz 2016, 20:19

W autoryzowanym Kia Service wymienili tz. Drosselklappe, fachowo- Steuerklappe, auto całkiem inaczej pracuje, natychmiast reaguje na pedał gazu i czuć jak wyrywa się z pod lejcy :)
Dziś pojeździłem trochę tym autem i zdecydowałem go kupić :D
Myślę, że rzadziej tu na forum będę zaglądał w poszukiwaniu przyczyn usterek jakie mogą nastąpić w moim aucie, co nie znaczy że nie będę odwiedzał tego forum, bo tu Panowie tworzycie skarbnicę wiedzy i za to wielkie :pub:

tomgrze
Uzależniony
Posty: 210
Rejestracja: 15 sty 2011, 21:04
Czym jeżdzę: Sportage '07 4x4 2.0 CRDI
CX-7 '08 4x4 2.3 DISI
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jazda próbna 2.0 CRDi 2007

Postautor: tomgrze » 28 wrz 2016, 21:44

Steuerklappe - to przepustnica ?, regenerowałem ją u siebie bo miała połamane zębatki. Może nie działa do końca poprawnie, będę musiał to sprawdzić.
Dzięki za trop. [papa]


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot]

Sitemap