Uszczelka - naprawa czy sie opłaca? Kia Sportage 2007

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Eskulap
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 02 sie 2015, 12:45
Czym jeżdzę: Kia Sportage

Uszczelka - naprawa czy sie opłaca? Kia Sportage 2007

Postautor: Eskulap » 23 sie 2016, 16:11

Witam. Posiadam Kie Sportage 2.0 benzyna 4WD z 2007 i przebiegiem 120.000 km. W związku z ubytkiem płynu chłodniczego zdiagnozowano że jest to wina uszczelki. Mechanik wyjaśnił mi że wiąże sie to nie tylko z naprawą czy wymianą uszczelki a także wieloma innymi częściami co w rezultacie może kosztować nawet do kilku tysięcy. W dodatku nawet jakby to zrobili to ruszenie głowicy i te wszystkie wymiany spowodują że przyjemność z jazdy autem nie będzie już taka sama. Moje pytanie do właścicieli którzy mieli ten sam problem z uszczelką. Ile kosztowała Was ta naprawa? I jak sprawuje sie auto po tak poważnym remoncie?

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 917
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Uszczelka - naprawa czy sie opłaca? Kia Sportage 2007

Postautor: listomek2014 » 23 sie 2016, 21:57

Myślę że na początek powinieneś zmienić mechanika bo to jakiś czaruś .Wymiana uszczelki nie jest kosztowna ok 200zł strzelam bo uszczelkę można kupić już za jakieś stopare złociszy a planowanie głowicy czy jak to zwał to koszt ok 500zł kwestia gdzie to robisz myślę że z robotą i jakieś pierdoły to 1.5tys max a co do przyjemności to raczej na większy plus Pozdrawiam
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Uszczelka - naprawa czy sie opłaca? Kia Sportage 2007

Postautor: Owca007 » 23 sie 2016, 22:01

Racja planowanie uszczelka plus robota to max 1500zł przy okazji sprawdzi się rozrząd zawory można podszlifować kanały itp. i radość będzie jeszcze większa :). Robiłem to w paru autach mimo, że uszczelka była dobra aby właśnie zwiększyć stopień sprężania i moc.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap